„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”

Wasze FAQ na temat turystyki objazdowej z MOTOpodrozni.pl

Czy często zastanawiacie się, czym jest turystyka z MOTOpodrozni.pl?

Wielu z Was zanim zdecyduje się na udział w wycieczce z nami dzwoni i chce sporo wiedzieć. Cieszymy się z każdego Waszego telefonu, bo dzięki nim poznajemy Wasze niepokoje i oczekiwania. Zebrało się troszkę powtarzających się pytań, których zbiór wraz odpowiedziami śmiało nazwać można FAQ (ang.: frequently asked questions), czyli często zadawane pytania w kategorii głównej: turystyka z MOTOpodrozni.pl.

Czym dokładnie są MOTOpodrozni.pl, czy to klub czy też organizacja?

– MOTOpodrozni.pl kiedyś było wymyśloną marką rodzinną i nazwą bloga, na którym opisywaliśmy nasze podróże małe i duże. Podróżowaliśmy najchętniej motocyklem, zwiedzając w każdym wolnym czasie zakątki naszego kraju, a w czasie nieco dłuższym niż 2-3 dni również zakątki Europy. Dziś to marka biura podróży i turystyki objazdowej, które stworzyliśmy, aby dać możliwość bezpiecznego podróżowania wszystkim tym, którzy chcieliby skorzystać z naszych doświadczeń i wybrać się na wspólną przejażdżkę w Polsce, Europie i wybranych zakątkach reszty Świata. Każda forma zorganizowana takiego wyjazdu wymaga spełnienia wielu istotnych warunków, które spełnić może w obecnym stanie prawnym wyłącznie legalnie działające biuro podróży. Dlatego właśnie MOTOpodrozni – biuro motocyklowej i caravaningowej turystyki objazdowej i nasze motto bezpieczna turystyka z MOTOpodrozni.pl.

W jakiej formie MOTOpodrozni.pl organizują wyjazdy?

– Niezmiennie od początku naszego istnienia główną, choć nie jedyną, formą naszych podróży jest forma zmotoryzowana (nazywana formą motorową) na dwa i cztery koła. Propozycje zorganizowanych wyjazdów z nami kategoryzujemy w trzech nazwanych przez nas formach: formie motocyklowej na 2 koła, formie na 4 koła samochodowej (camper, kamper, bus, samochód terenowy) oraz formie i formule MIX (mieszane formy w jednej formule wyjazdowej, czyli np. forma motocyklowa połączona z formą autokarową itp..). Kategoryzacja taka znajduje swoje odzwierciedlenie na naszych stronach internetowych z ofertą, przede wszystkim na stronie głównej turystyki z MOTOpodrozni.pl TUTAJ.

MOTOP-WEB-PRINT SCREEN

Strona główna MOTOpodrozni.pl

Jaka jest formuła turystyki z MOTOpodrozni.pl ?

– Nie oferujemy wakacji stacjonarnych, nie oferujemy wycieczek monotematycznych. Proponujemy podróże w małych grupach przemieszczając się z miejsca do miejsca, pokazując to, co po drodze najciekawsze i spędzając wspólnie, towarzysko czas. Dbamy przy tym o wysoką jakość obsługi i wysoki standard miejsc noclegowych, które w naszej ocenie i ze względu na nieco wyczerpujące aktywności w ciągu dnia, stanowią ważny element w całej koncepcji turystyki z MOTOpodrozni.pl. Dostarczamy wielu pozytywnych wrażeń, przy zaangażowaniu i umiarkowanej aktywności uczestników,  w relatywnie krótkim, ale dobrze zaplanowanym  i zorganizowanym czasie. Uprawiamy turystykę w formule objazdowej i stacjonarno-objazdowej, a ze względu na kierunek: zarówno turystykę przyjazdową (w programach opracowanych dla przyjezdnych), jak i wyjazdową w wielu, najbardziej atrakcyjnych kierunkach Polska, Europa i Świat.

Formuły również stanowią segmentacje naszej oferty i znajdują swoje odzwierciedlenie w konstrukcji stron internetowych i prezentacji naszych propozycji w katalogu, jak TUTAJ.

MOTOP-WEB-PRINT SCREEN

Strona MOTO-PODROZE

 

 

– Komu rekomendujecie Wasze wyjazdy?

– Wszystkim, którzy stawiają wysoko wyjazdy towarzyskie i wyjazdy zorientowane na turystykę poznawczą, a nie są zorientowani na wycieczki tzw. niskobudżetowe, w których najczęściej odzwierciedleniem niskiej ceny jest adekwatna do niej jakość. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku turystyki motocyklowej większość podróżujących stanowią czasowi, lub nawet permanentni “single”, niemniej bardzo mocno propagujemy i zachęcamy, z całkiem dobrym skutkiem, do uprawiania tej formy turystyki w parach. Turystyka motocyklowa w małych grupach, pod opieką doświadczonego pilota jest naprawdę bardzo bezpieczna, a przede wszystkim jest super formą spędzania umiarkowanie aktywnego czasu. Mamy tutaj elementy wielogodzinnych podróży z własnym ja (na motocyklu, nawet w grupie, nadal jesteśmy sami z własnymi myślami uwięzionymi pod kaskiem przez wiele godzin poruszania się po drodze), mamy elementy silnie relacyjne i czas spędzany towarzysko w grupie (w czasie postojów, zwiedzania, a także w czasie wieczornych biesiad, stanowiących jeden z ważniejszych elementów relaksacyjnych takich podróży), mamy wreszcie elementy krajoznawcze, ogólnie poznawcze, skumulowane w dużej dawce i relatywnie krótkim czasie. Zupełnie analogicznie wygląda to w formie caravaningowej, podróżach camperami w małych grupach. Reasumując – nasze wyjazdy, turystyka z MOTOpodrozni.pl to propozycja skierowana dla wszystkich, którzy w krótkim czasie swojego urlopu chcą sporo zobaczyć, doświadczyć naprawdę wielu emocji, poznać nowych ludzi, spędzać towarzysko czas.

– Kim jest statystyczny uczestnik wyjazdów turystycznych z MOTOpodrozni.pl?

– To dobre pytanie po kilku sezonach naszej działalności, jako biuro podróży i szczegółowym analizom, jakie prowadzimy. Każdego roku podróżowało z nami od 160 do 280 osób, od najmłodszego uczestnika w wieku 25 lat do najstarszego w wieku 72 lat. Często uczestnikami byli czasowo samotni (oddelegowani do realizacji własnych pasji przez swoje wyrozumiałe partnerki), ale również nierozstające się ze sobą nigdy pary (i tutaj widoczny rok rocznie progres, z czego niezmiernie się cieszymy). Statystyki pokazują, że najwięcej uczestników naszych podróży to osoby dorosłe 😎 , w wieku od 45 do 60 lat, posiadający najczęściej stabilną sytuację zawodową. Zapewne spory wpływ na statystykę wiekową ma formuła organizacji wyjazdów turystycznych, w których kładziemy duży nacisk na dobór jakościowy miejsc naszego tymczasowego pobytu i wypoczynku, wyżywienie w programach oraz “obowiązkowe” miejsca zwiedzania, do których w cenie uczestnictwa zawieramy płatne wstępy. Jest jeszcze coś, co wydaje się ma ogromne znaczenie – nie uprawiamy jazdy dla jazdy, a droga nigdy nie jest naszym celem, bo wg naszej filozofii naszym celem są miejsca i ludzie, do których droga nas tylko prowadzi…

– Czy wycieczkom motocyklowym z MOTOpodrozni.pl towarzyszy samochód serwisowo-bagażowy?

– Na terenie Europy NIE prowadzimy samochodu asystującego wycieczce (tzw. samochodu serwisowego, lub samochodu serwisowo-bagażowego), poza Europą obowiązkowo i zawsze TAK. Wyjaśnienie “NIE” jest dość pragmatyczne – koszt asystującego samochodu, który ponoszą zawsze uczestnicy przy zestawieniu z kosztem, możliwościami i dostępnością jakościowych usług w ramach ubezpieczeń assistance. Co do przewozu bagaży – uprawiamy turystykę motocyklową, której w naszej ocenie, ważną częścią jest umiejętność, a nawet rytuał pakowania i rozpakowywania bagaży przymocowanych do naszego środka podróżowania. Turystyka bez bagaży nie jest turystyką, tylko przejażdżką, dla takich formuł przygotujemy wkrótce dedykowane rozwiązania, praktykowane przez innych operatorów wyjazdów motocyklowych. Kwestie technicznych problemów w drodze traktujemy troszkę, jak nieuniknione doświadczenie, z którym każdy moto-podróżnik musi kiedyś się zmierzyć i nauczyć się albo usuwać proste usterki (jak np. ogumienie), albo w przypadku poważniejszych problemów, dzielnie znieść konieczność przetransportowania motocykla do serwisu i przymusowej zmiany planów. Mimo, że stawiamy wysoko poprzeczkę w kwestiach jakości i komfortu spędzania czasu w turystyce motocyklowej, to jednak nie przekraczamy pewnej linii, za którą turystyka zmienia się jazdę testową motocykla. Nie negujemy formuł, w których uczestnikom przewożone są bagaże, a nawet części zamienne, czy całe, rezerwowe motocykle – sami takie formuły projektujemy dla wszystkich wyjazdów poza cywilizowaną część Europy, głownie ze względu braku dostępności odpowiednich ubezpieczeń i bezpieczeństwa na bezdrożach.

– Czy uczestnicy jadą zawsze w grupie i pod opieką pilota?

– Tak, taką promujemy formułę, niezależnie od formy, nie chcąc jedynie wyręczać booking.com. Uczestnicy decydując się na wyjazd zorganizowany z MOTOpodrozni.pl, decydują się de facto na podróżowanie w grupie, pod opieką pilota i wg przygotowanego programu, dość dokładnie opisanego w naszych ofertach. Pilot w czasie prowadzenia grup decyduje jednak o organizacji przejazdu, wyborze trasy, ewentualnych zmianach w programie i odpowiada za bezpieczeństwo oraz komfort uczestników. Aby móc zapewnić bezpieczne podróżowanie i realizację programów (za które uczestnicy przecież płacą) ustanawiamy zasady i regulamin podróżowania w grupie, a uczestnicy dołączając do nas, regulaminy akceptują. Oczywiście każdy z uczestników może zadecydować w dowolnym momencie realizacji imprezy o tym, że chce podróżować wg własnych zasad i na własną rękę, zwalniając nas z odpowiedzialności.

– Jak spakować się na kilkunastodniową wycieczkę motocyklową z MOTOpodrozni.pl?

– Temat już przerabiany na blogu dość szczegółowo. Odsyłamy do wpisów: PAKUJEMY BAGAŻE oraz LISTA CZEGO NIE ZAPOMNIEĆ

 

 

– Czym jest oferta caravaningowa w turystyce z MOTOpodrozni.pl?

– Jest prawie tym samym, co oferta motocyklowa. Zasadniczą różnicą jest środek transportu – tutaj camper, mobilny dom – którego możemy wykorzystać nie tylko do przemieszczania się, jak w przypadku motocykli, ale również do komfortowego zakwaterowania, odpowiadającego hotelowemu w klasie PREMIUM i to często w miejscach nietuzinkowych, miejscach z naszych marzeń. Na ogół biwakujemy w przeznaczonych do tego miejscach na polach campingowych z pełną infrastrukturą i to – rzec można – standard niewymagający dodatkowego komentarza, zupełnie jak w przypadku hoteli dla grup motocyklowych, które wybieramy wg ściśle zdefiniowanego profilu. W caravaningu poza miejscami wyznaczonymi możemy również biwakować w miejscach zupełnie przypadkowych. Są kraje w Europie, w których biwakowanie “na dziko” jest czymś naturalnym i dozwolonym, to czyni nasze podróże jeszcze bardziej wyjątkowymi. Camper z odpowiednim wyposażeniem pozwala naprawdę na wiele. Wyobraźcie sobie grupę podróżną 4-6 samochodów kempingowych, lub samochodów z przyczepami, które podróżują najpiękniejszymi drogami, pośród wspaniałej przyrody i mogą zatrzymać się w dowolnym niemal miejscu, rozpiąć markizę dającą cień, rozłożyć wykładzinę przed wejściem, wystawić stoliki, zaparzyć kawę, rozpalić grilla i korzystać z niepowtarzalnego klimatu miejsca, by spędzić samotnie, lub towarzysko czas. W naszych podróżach caravaningowych korzystamy z naszych doświadczeń w podróżach motocyklowych, znajomości wyjątkowych miejsc i kontaktów we wszystkich krajach Europy. Projektujemy w zasadzie podobnie, jak dla motocyklistów, bazując na naszej doskonałej znajomości geografii, topografii, doświadczeń przejazdowych z miejsc wartych pokazania. Nasz pilot opiekuje się grupą, w czasie postojów zapewnia sprawną organizację wycieczek fakultatywnych, nierzadko służąc swoim doświadczeniem jako przewodnik.

 

 

 

 

Ten wpis będziemy aktualizować i uzupełniać o kolejne FAQ, zachęcamy do odwiedzin…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona używa plików cookies w celu łatwiejszego funkcjonowania. Przebywając na stronie wyrażasz zgodę na ich używanie.