„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”

RECE-MAPA-SWIAT

Wyprawy, wycieczki, podróże motocyklowe 2021 – sezon z motocyklową turystyką zorganizowaną MOTOpodrozni.pl

Za nami najtrudniejszy w historii sezon roku covid-19. Przed nami nadzieje i sezon post-covidowy, jak bywa określany… A może nadal covidowy z dużą szansą na powrót do względnej normalności… Zobaczymy. Rzeczywistość uległa zmianie, to pewne. A co z turystyką?

Turystyka również uległa, nadal ulega i będzie ulegać zmianie, przechodzić transformacje. Przyszłość i to, jak rysuje się w turystyce, paradoksalnie nie stanowi wielkiej niewiadomej. Z dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością rzec można, że podróżowanie już nigdy nie będzie takie jak było dotychczas…  Zdecydowanej zmianie ulegnie organizacja masowych transportów i zakwaterowania, a to głównie z powodów zagrożeń, jakie niosą i „pamięci długotrwałej” o roku covidowym.

Miejmy nadzieje, że zmiany zasadniczo nie wpłyną na turystykę kwalifikowaną, turystykę w małych grupach, a do takiej należy turystyka motocyklowa, niemniej pojawią się i znacznie zmienią dotychczasową formę jej uprawiania, wyprowadzając ją jeszcze bardziej niż dotychczas na łono natury, z dala od wielkomiejskich skupisk i aglomeracyjnych atrakcji.

Tworząc ofertę turystyki motocyklowej mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo, również to związane z sytuacją pandemiczną. To właśnie te kwestie w najbliższej przyszłości w połączeniu z naszym doświadczeniem podyktują rozwiązania w postaci przemyślanych programów turystycznych dla miłośników turystyki poznawczej, turystyki przygodowej w formule wyjazdów, wycieczek, wypraw i podróży motocyklowych…. Choć nie tylko motocyklowych.

 

Wyprawy, wycieczki, podróże w małych grupach…

Przede wszystkim i ze względu na ciągle występujące zagrożenia rozprzestrzeniania wirusa turystyka w małych grupach daje większe bezpieczeństwo. Czym jest mała grupa? Definicja jako taka nie wskazuje jednoznacznie na wielkość liczebną małej grupy turystycznej, niemniej odnosząc określenie do wielkości – prawdopodobnie najbardziej popularnych w turystyce masowej i objazdowej – grup autokarowych, możemy przyjąć, że mała grupa będzie zdecydowanie mniej liczna od 40-osobowej.

W organizacji wszelkiego rodzaju wyjazdów turystycznych w formułach zorganizowanych podróży motocyklowych, wielkość grupy najczęściej limitują przepisy o ruchu drogowym, ale nie są one jedynym czynnikiem o tym decydującym. Wyprawy, wycieczki i podróże motocyklowe organizowane przez MOTOpodrozni.pl to doskonała okazja dla ich uczestników do budowania relacji i kontaktów, zarówno kulturalnych, jak i biznesowych. MOTOpodrozni.pl to zespól doświadczonych menadżerów, którzy tworząc ofertę turystyczną nie zapominają o stwarzania warunków do nawiązywania nierzadko cennych znajomości, a te wymagają ograniczonych liczebnie grup, dla których przygotowana zostaje odpowiednia animacja.

Małe grupy oznaczają – w przypadku turystyki motocyklowej – kilkuosobowe, najczęściej w przedziale liczbowym 8 do maksymalnie 16 osób, dla których prowadzenia i obsługi skierowany jest zazwyczaj jeden pilot. Biorąc pod uwagę porównawczo organizację wyjazdów autokarowych, w których jeden pilot obsługuje grupę liczącą od 30 do 40 osób, można uznać wyjazdy i wycieczki motocyklowe za organizację w klasie premium, a nawet VIP tour.

 

Podróże motocyklowe w sezonie 2021…

W celu podniesienia bezpieczeństwa – w ujęciu przede wszystkim epidemicznym – organizacji zorganizowanych wycieczek, wypraw i podróży turystycznych obniżamy w sezonie 2021 dla większości wycieczek, wyjazdów, wypraw motocyklowych i niemotocyklowych tzw. minimum organizacyjne.

Minimum organizacyjnym jest zdefiniowana minimalna liczba osób, przy jakiej skompletowaniu impreza turystyczna może się odbyć, a przychód pokryje poniesiony koszt. Każdy z organizatorów turystycznych dokonując kalkulacji ceny minimalnej dla organizacji imprezy turystycznej (ceny pokrywającej koszty) wyznacza minimum organizacyjne i dla takiego dokonuje kalkulacji. Podróże motocyklowe w sezonie 2021 będą realizowane przy minimum organizacyjnym zaczynającym się od 6, lub – dla niektórych imprez turystycznych – od 7 osób.

Podobnie realizowane będą podróże hybrydowe, w których poza grupami motocyklowymi proponujemy formułę wyjazdu rozszerzonego o podróże komfortowym busem.

Poza możliwością realizacji motocyklowych wyjazdów turystycznych w mniejszych grupach również przegląd dotychczasowych programów realizacji imprez i ich niezbędne modyfikacje wpłyną znacząco na bezpieczeństwo podróży w sezonie 2021. Zdecydowanie krótsze i mniej uciążliwe odcinki przejazdowe pomiędzy kolejnymi punktami programu turystycznego, sporo atrakcji w programach realizowanych  w plenerze, na świeżym powietrzu i z daleka od dużych skupisk niosących ryzyko.

Zakwaterowanie od początku naszej działalności stanowi główną cechę wyróżniającą naszą organizację. W nadchodzącym sezonie 2021 podróże motocyklowe z MOTOpodrozni.pl nie ulegną znacząco w tym aspekcie zmianie – nadal wysoki standard w kameralnych i wyszukanych miejscach o niewielkiej zdolności do obsługi dużych grup turystycznych. Hotele, motele, pensjonaty o standardzie nie niższym niż nasze rodzime 2 gwiazdki, czyli najczęściej obiekty posiadające 3-4 gwiazdki, obowiązkowo pokoje 2-, maksymalnie 3-osobowe z pełnym wyposażeniem i łazienkami, pokoje BDL (2-osobowe) dla par, na miejscu lub w bezpośrednim sąsiedztwie restauracja i oczywiście parking. Wszystkie dobierane obiekty hotelowe w sezonie 2021 będą dodatkowo przez nas weryfikowane pod kątem oferowanych przez nie standardów podwyższonej higieny, a w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Odpowiednio przemyślane kalendarium –  w formułach objazdowych z MOTOpodrozni.pl nadal sporo turystyki poznawczej o tematyce historycznej, kulturowej i popularno-naukowej realizowanej w okresach poza szczytami sezonów turystycznych w miejscach będących głównymi ich lokalizacjami.

 

Kierunki i destynacje turystyczne w sezonie motocyklowym 2021…

ZIMA

Sezon turystyczny rozpoczynamy, jak corocznie, planowanymi w lutym i w marcu kierunkami umiarkowanie egzotycznymi, a znajdującymi się możliwie blisko w strefie podrównikowej. Do takich należą południowoamerykańskie, kolumbijskie Andy, czy też azjatycka Sri Lanka. Zdecydowanie najchętniej odwiedzanym kierunkiem i samą destynacją, w której w tym czasie organizujemy niesamowitą przygodę w formule hybrydowej (turystyka motocyklowa i turystyka samochodowa jednocześnie w małych grupach) z egzotyką w czystej formie jest wyspa Cejlon, czyli Sri Lanka. W programie takie atrakcje, jak: Kaudulla National Park – safari, Central Point of Sri Lanka, Pidurangala, Sigiriya, Wodospad Bambarakiri, Świątynia hinduska Matale, Świątynia Degaldoruwa, Wodospad Hunnas, Jezioro Sembuwathe, Kandy i Świątynia Zęba Buddy, Fabryka herbaty Embilmeegama Tea Factory, Ella Valley – Little Adam’s Peak, Ravana Falls, Nine Inch Bridge, Arugam Bay, Tangalle plaże

WIOSNA

Przełom marca i kwietnia sprzyja organizacji wyjazdów podróżniczych do Nepalu i spotkań z kulturą tybetańską.

Kwiecień i maj to dla nas początek sezonu motocyklowego w Europie, a z nim związane kierunki basenu Morza Śródziemnego. W tym okresie realizujemy wyjazdy, wyprawy, wycieczki motocyklowe i nie tylko motocyklowe na wyspy: włoską Sycylię, greckie jońskie – Archipelagu Eptanissa, czy francuską Korsykę.

W końcu maja zwyczajowo organizujemy również pierwszą w sezonie wycieczkę przyjaźni polsko-ukraińskiej do Kijowa, ze zwiedzaniem Czarnobyla. Takich wycieczek w sezonie mamy w kalendarium przynajmniej dwie.

LATO

Stałym punktem kalendarium wypraw motocyklowych w Europie jest organizowana przez MOTOpodrozni.pl w czerwcu wyprawa drogami Szwecji, Finlandii i Norwegii na Przylądek Północny Nordkapp, w drodze powrotnej z Lofotami, Drogą Atlantycką, drogą Trolli i fiordem w okolicach Geiranger.

Początek lipca w kalendarzu motocyklisty jest idealnym okresem do realizacji wyjazdów turystycznych drogami Rumunii, w szczególności objazdowo krainami: Maramures, Bukoviną i Transylwanią (dawnym Siedmiogrodem). Rumunia w wielu statystykach nadal jest najrzadziej odwiedzanym krajem Europy, choć oferta atrakcji turystycznych jest naprawdę bogata.  W programie podróży z MOTOpodrozni.pl m.in. : Wesoły Cmentarz w Sapanta (region Maramuresz), Monastyr w Worońcu, skupisko wsi polskich na Bukowinie, wąwóz Bicaz, kopalnia soli Turda, kościół obronny w Viscri, zamek Bran, zamek Peles, DN7C Transfogaraska, DN67C Transalpina i zamek Hunedoara (Corvinilor Castle).

Środek lata, wakacje to czas alternatywnych wyborów – wakacji rodzinnych w bezpośrednim kontakcie z chłodem basenów wodnych, lub motocyklowe wyprawy w wyższe partie gór, gdzie odczucie temperatury łagodzi i reguluje przyjemny powiew chłodnych mas powietrza. Turystyka motocyklowa upalnymi regionami jest zbyt męcząca i – dla chcących doświadczać wyłącznie przyjemności z jazdy – raczej nierekomendowana . W naszym kalendarium wypraw motocyklowych odpowiednio przygotowane na taką okoliczność wycieczki w Alpy. Szczególną popularnością cieszy się, corocznie lokowana właśnie w samym środku lata, wyprawa motocyklowa najpiękniejszymi przełęczami Alp z zjawiskowymi Dolomitami. Kilka dni dosłownie ujeżdżania Alp i zdobywania najpiękniejszych przełęczy. W programie m.in. Grossglockner, Stelvio, Gavia i dzień wypoczynku nad jeziorem Garda w samym Riva del Garda.

Dla zdecydowanie odważniejszych i tych bardziej prawdziwych globtroterów – północne Indie z krainą Ladakh, Zanskar i najwyższymi, przejezdnymi przełęczami Himalajów.  W programie wyjazdu turystycznego, o charakterze jednak podróżniczym znajdują się m.in. Leh, Dolina Indusu, Buddyjskie klasztory w Dolinie Indusu, Dolina Nubry, Przełęcz Khardung La – najwyższa dopuszczona do ruchu przełęcz na świecie, Przełęcz Chang La, Ladakh , Dolina Zanskar , Rzeka Indus, Jezioro Tso Moriri, Jezioro Pangong Tso. Wyprawa realizowana motocyklami Royal Enfield i pod opieką lokalnych przewodników.

Końcówka lata i kierunek Bałkany… Zaczynamy w końcu sierpnia wyprawą do Albanii połączoną z Czarnogórą. Sporo terenów górzystych, więc mimo wysokich wciąż temperatur na nizinach, wyjazd w kierunku tych destynacji jest tradycyjnie bardzo udany. W programie wyjazdu w części Czarnogóry atrakcje północnych regionów – wąwozu rzeki Tara i Parku Narodowego Durmitor, południe to Boka Kotorska z samym Kotorem i leżącym nieopodal, stanowiącym niemal w całości taras widokowy na zatokę – Parkiem Narodowym Lovcen. Albania zaś to m.in.: droga SH20,  Szkodra, SH25, jezioro Komani, SH22, SH5, SH31, Peshkopi, Berat, Kanion Osumi, Blue Eye (Niebieskie Oczy), Saranda, Park Narodowy Butrint, SH8 i zamek w Kruji.

Wrzesień jest niemal idealny na uprawianie turystyki objazdowej, połączonej ze stacjonarnym wypoczynkiem w Chorwacji, a nawet w drodze powrotnej z Słowenią. Obydwie destynacje mają do zaoferowania naprawdę sporo miłośnikom turystyki krajobrazowej, połączonej z kulturową, a przy tym koniec wysokiego sezonu turystycznego I… mniejszy tłok, mniejsze ryzyko, niższe ceny.

 

JESIEŃ

Ruszamy na półwysep iberyjski, dużo chłodniejszy i przyjaźniejszy dla turystyki objazdowej. W ofercie MOTOpodrozni.pl corocznie turystyka motocyklowa drogami południowej Hiszpanii i Portugalii. W programie perełki półwyspu iberyjskiego, w części leżącej w Hiszpaniipustynia Dieserto de Tabernas, Cabo de Gata, Almeria, Park Narodowy Serra Nevada (w zależności od warunków pogodowych), Grenada z Alhambrą, Malaga, miasto w skałach Ronda, Gibraltar, Tarifa, Kadyks, Sevilla, Kordoba. Na terenie Portugalii: Algarve (jaskinia Benagil, przylądek Świętego Wincentego), park krajobrazowy Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa, Lizbona, Park Krajobrazowy Sintra-Cascais (Sintra, Boca do Inferno, przylądek Cabo da Roca).

Kończymy Europę w formule wyjazdów motocyklowych i przenosimy się w miejsca takie, jak Ameryka Południowa i Wschodnia Azja, gdzie w okresie jesiennym realizujemy kilka ciekawych imprez. Poza Europą u nas zawsze wyprawy hybrydowe – turystyka motocyklowa połączona z samochodową, w małych grupach, wspólnie realizowanym programem. W Ameryce Południowej w programie naszych wyjazdów motocyklowe Chile z Peru (śladami Inków), zaś we wschodniej  Azji popularny niezwykle Wietnam, w którym realizujemy ciekawy tour krajoznawczy szlakiem z północy na południe, w programie całe mnóstwo atrakcji, w tym m.in.: miasto Hanoi, zapora Hoa Binh Hydro Power, przełęcz Thung Khea, miasto Cam Thuy, Cytadela Dynastii Ho (UNESCO), Phong Nha – Park Narodowy Ke Bang (UNESCO), budowle Wietkongu – tunele Vinh Moc, most Hien Luong, Góry Pięciu Żywiołów, jaskinia Phong Nha Cave, Wietnamska Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ), miasto Hue (UNESCO), przełęcz Hai Van, miasto Hoi An (UNESCO), górskie wioski plemion K’tu, wodospad Thanh Nhan, wodospad Dakga, Bana Rong House, wioska etniczna Ede, farma kawy Kopi Luvak, miasteczko Da Lat i Pałac ostatniego cesarza Wietnamu – Bao Dai, miasto Saigon

 

Propozycje, szczegóły i możliwości dokonania rezerwacji udziału w każdej z nich na naszych stronach internetowych, w katalogu imprez pod LINKIEM:

https://www.motopodrozni.pl/kategoria-produktu/wyprawy/

Serdecznie zapraszamy.

3 thoughts on "Wyprawy, wycieczki, podróże motocyklowe 2021 – sezon z motocyklową turystyką zorganizowaną MOTOpodrozni.pl"

 1. Karol pisze:

  Rowerem także można fajnie pozwiedzać okolicę 🙂 fajny wpis, pozdrawiam!

  1. Maciej pisze:

   Pozdrawiamy

 2. Jakub pisze:

  Nie mogę się doczekać sierpniowej wyprawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona używa plików cookies w celu łatwiejszego funkcjonowania. Przebywając na stronie wyrażasz zgodę na ich używanie.