„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”

Zamek Matsumoto w Japonii

Japonia na Honsiu od Tokyo po Kyoto – kraj tradycji, nowoczesności, dwóch stolic i kwitnącej wiśni

Honsiu – największa z wysp należących do Japonii, siódma największa wyspa na świecie, głównie miejsce na mapie tego kraju, lokalizacja jednej z najnowocześniejszych (jeśli nie najnowocześniejszej) stolic świata – Tokyo (Tokio). Obok najnowocześniejszej stolicy, również dawna stolica Japonii, pełna tradycji i historycznej nuty – Kyoto (Kioto). Poza dwiema stolicami górzysta i wulkaniczna Honsiu ma do zaoferowania jeden z najsłynniejszych szczytów świata – Fudżi (Fuji), wznoszący się na wysokość 3776 m n.p.m., niesamowity Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu leżący na terenie administracyjnym kilku prefektur: Yamanashi, Shizuoka, Kanagawa i aglomeracji tokijskiej oraz… Alpy Japońskie w środkowej części wyspy, rozcinające i różnicujące klimat pomiędzy wybrzeżem zachodnim od strony Morza Japońskiego, a wschodnim od strony Pacyfiku. Pasmo Alp Japońskich tnie niczym samurajskim mieczem klimat, powodując, że w pewnych okresach występują dwie „pory roku” w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od siebie: ciepła jesień od strony Pacyfiku i kilkumetrowe zaspy śniegu od strony Morza Japońskiego.

Honsiu od Tokyo po Kyoto, po dwóch stronach Alp, od wybrzeży Pacyfiku po wybrzeże Morza Japońskiego to esencja Japonii i jej centrum wielowiekowych tradycji, dalekowschodniej kultury i pełnej synergii z nowoczesnością… Miejsca, w którym warto, a nawet trzeba rozpoczynać poznawanie Japonii. A poznawanie tej części Japonii motocyklami w towarzystwie komfortowych miniVan to okazja do przeżycia niezapomnianych wakacji…

Hakone JaponiaHakone Turnpike

Hakone na Honsiu to prawdziwy raj dla motocyklistów ze swoimi krętymi drogami i malowniczymi widokówkami otaczających gór. To też malownicza górska droga, która jest ulubioną trasą miłośników motocykli, dostarczając ekscytujących im przeżyć z samej jazdy pośród bujnych lasów i na stromych podjazdach. Pokonując motocyklem szybkie zakręty i wijące się jak makaron serpentyny, masz ochotę zatrzymywać się co kilkaset metrów, podziwiać witające Cię, zapierające dech w piersiach widoki i naturalne piękno Hakone. Jesienią droga wygląda jak tunel w otulinie liści i palecie żywych kolorów tej pory roku, co dodatkowo potęguje wrażenia z jazdy. To obowiązkowa wizyta dla każdego, kto szuka ekscytującej i oszałamiającej wizualnie podróży motocyklowej. Ale i podróżujący w bardziej komfortowych warunkach, z siedzeń mini VANów doświadczą niezapomnianych przeżyć.

FujiPunkt widokowy Anest Iwata Sky Lounge

Anest Iwata Sky Lounge na Honsiu w Japonii to pięknie położony taras widokowy, z którego roztacza się niesamowity widok na słynną górę Fudżi (Fuji) i otaczające ją majestatyczne krajobrazy. Jest to idealne miejsce, aby podziwiać majestat najwyższego szczytu Japonii, niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą fotografii, czy po prostu szukasz  chwili dla swoich oczu, aby upoić się niesamowitą scenerią. Miejsce stanowi doskonały punkt widokowy zarówno do zrobienia niesamowitych fotografii, jak i pogrążenia się na dłuższą chwilę w błogim spokoju całej okolicy. Przystanek dla podróżujących zarówno motocyklami, jak i mini Vanem.

 

Hakone JaponiaJezioro Ashinoko

Jezioro Ashinoko (jezioro Ashi, jezioro Hakone), położone w regionie Hakone, w prefekturze Kanagawa w prowincji Honshū w Japonii. To idealnie komponujące z tłem, otoczone bujnymi lasami, ze wspaniałym widokiem na górę Fuji, spokojne jezioro kraterowe stanowi kolejną trakcję regionu. Odwiedzający miejsce chętnie korzystają z wycieczek łodzią po jeziorze, skąd roztacza się wyjątkowa perspektywa na kultowy wulkan w tle. Okolica jest idealna również na niespieszny spacer wzdłuż wybrzeża lub relaksującą kąpiel w jednym z licznych, gorących źródeł w okolicy. Niesamowity urok jeziora Ashinoko tkwi w jego spokojnej atmosferze i naturalnym pięknie, co czyni je wyjątkowym miejscem zarówno dla miłośników przyrody, jak i tych, którzy szukają spokojnej ucieczki od zgiełku cywilizacji.

 

Górska Droga JaponiaAshinoko Skyline

Ashinoko Skyline to malownicza górska droga na wyspie Honsiu w Japonii, która oferuje podróżującym w każdej formie, nie tylko motocyklowej, urzekające widoki na jezioro Ashi i górę Fuji. Poruszając się krętymi dróżkami, będziesz podziwiać spektakularne widoki na otaczający krajobraz, co zapewni niezapomniane wrażenia nie tylko z samej jazdy. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą motocykli, czy po prostu wsiądziesz w auto i pojedziesz na malowniczą przejażdżkę, Ashinoko Skyline zapewni idealną równowagę pomiędzy ekscytującymi odcinkami poskręcanymi niczym makaron, a spokojnym, naturalnym pięknem roztaczających się widoków po sam horyzont. To idealna trasa do zwiedzania i podziwiania majestatu regionu Hakone w Japonii z siedzeń zarówno motocykli, jak i komfortowych samochodów.

Hakone Skyline

Hakone Skyline to słynna górska droga wijąca się przez urzekające krajobrazy Hakone, na wyspie Honsiu w Japonii. Niezależnie od tego, czy podróżujesz na dwóch, czy na czterech kołach, ta trasa zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy. Droga otoczona jest bujną zielenią i panoramicznymi widokami, co czyni ją ulubioną trasą miłośników motocykli i jazdy pośród zapierającej dech w piersiach, malowniczej przyrody. To doskonały wybór dla osób poszukujących ekscytującej przejażdżki po naturalnym pięknie regionu. Hakone Skyline dodaje dodatkowej warstwy emocji każdej podróży, zachęcając podróżnych do rozkoszowania się pięknem zróżnicowanego terenu Hakone.

 

Yamanakako jezioro JaponiaJezioro Yamanakako

Jezioro Yamanakako na Honsiu to kolejny zbiornik wodny położony w cieniu słynnej japońskiej góry Fuji. Niezwykle sielska, spokojna atmosfera i wspaniałe widoki sprawiają, że jest to popularne miejsce dla miłośników przyrody i osób poszukujących spokojnego wypoczynku na łonie natury. Odwiedzający mogą brać udział w rozmaitych aktywnościach, takich jak pływanie łódką i łowienie ryb, a jednocześnie zachwycać się, odbijającym się w gładkim lustrze stojącej wody jeziora, majestatem góry Fudżi. To miejsce, w którym można odpocząć, odetchnąć świeżym górskim powietrzem i docenić wspaniałość świata przyrody. Miejsce oddające harmonijny charakter Japonii.

 

 

Góa Fuji JaponiaGóra Fuji

Góra Fuji, najwyższy szczyt Japonii, jest trwałym symbolem kraju. Aktywny stratowulkan przyciąga wędrowców i fotografów z całego świata. Wspinaczka po jego stokach wyznaczonymi szlakami daje poczucie spełnienia i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne krajobrazy. Oprócz uroku na świeżym powietrzu, góra Fuji jest także ikoną kultury głęboko zakorzenioną w historii i sztuce Japonii. Jej majestatyczny kształt stożka jest celebrowany od wieków, a góra zajmuje szczególne miejsce w sercach Japończyków.

 

Alpy JaponiaJapońskie Alpy Południowe

Japońskie Alpy Południowe z kilkunastoma wysokimi szczytami przekraczającymi 3000 m n.p.m. i oszałamiającą górską scenerią. Najwyższe szczyty w Alpach Japońskich to Kita (3193 m n.p.m.) i Hotaka (3190 m n.p.m.). Pasmo górskie Alp rozciąga się na terenie kilku prefektur, oferując jedne z najbardziej urzekających krajobrazów w całej Japonii. Podróżni mogą odkrywać niezliczone szlaki turystyczne, lśniące jeziora i dziewicze lasy, które składają się na naturalne piękno tego regionu. Od surowych szczytów po spokojne doliny, szlakami pieszymi i ekscytującymi drogami dla zmotoryzowanych.

 

HakoneTsumago Village

Tsumago na Honsiu to pięknie zachowane miasteczko pocztowe z okresu Edo w Japonii. Oferuje niezwykły i autentyczny obraz historycznej Japonii sprzed wieków. Dobrze zachowane ulice i tradycyjne budynki wioski przenoszą niemal w czasie. Odwiedzający mogą spacerować brukowanym szlakiem Nakasendo i poczuć atmosferę starożytnego japońskiego systemu dróg, po którym poruszali się dawni Samurajowie. Tradycyjne zajazdy i urocze sklepy w Tsumago dodają mu uroku, czyniąc go urzekającym miejscem dla miłośników historii i tych, którzy szukają sposobu na bezpieczny skok w czasie do minionej epoki.

 

Hot Spring JaponiaGorące źródła Gero

Jedno z setek miejsc, jedno z nielicznych tak znanych i cenionych na Honsiu – Gero Onsen – spokojne miasteczko z gorącymi źródłami, słynące z leczniczych wód wypływających z wnętrza skorupy Ziemi. Położone pośród malowniczych gór Hida, gorące źródła słyną od wieków ze swoich leczniczych właściwości i autentycznego wpływu na leczenie wielu, nie tylko powierzchownych, dolegliwości. Odwiedzający mogą zrelaksować się w licznych łaźniach i onsenach na świeżym powietrzu, podziwiając spokojną okolicę i odmładzając jednocześnie ducha. Miasto oferuje także szansę poznania tradycyjnej japońskiej gościnności w ryokanach (zajazdach) i skosztowania regionalnej kuchni.

 

Las bambusowy JaponiaLas bambusowy w Kyoto (Kioto)

Las bambusowy w Kioto w Arashiyamie to nie tylko skrawek przyrody, to hipnotyzujący cud natury. Spokojne sanktuarium wysokich łodyg bambusa, które kołysząc się delikatnie na wietrze tworzą czarującą i kojącą atmosferę. Spacer po gaju bambusowym, w którym światło słoneczne przenika promieniami przez gęsty baldachim to nieziemskie przeżycie i doświadczenie, o które nie jest łatwo w żadnym innym miejscu na Ziemi. Las jest oazą dla uciekających od zgiełku miasta, a dźwięk szeleszczących liści i pocierających się o siebie łodyg bambusa tworzy niepowtarzalną, relaksującą atmosferę.

 

Kyoto świątyniaŚwiątynie Kyoto (Kioto)

Kioto wypełnione jest mnóstwem historycznych świątyń, z których każda ma swój niepowtarzalny urok i znaczenie. Kinkaku-ji, znana również jako Złoty Pawilon, to majestatyczna świątynia pokryta złotem i obowiązkowy punkt na mapie podróży po Honsiu w Japonii. Innym obowiązkowym punktem zwiedzania jest Kiyomizu-dera z drewnianą sceną, z której roztacza się panoramiczny widok na miasto. Świątynie w Kioto są bogate w historię i znaczenie duchowe, zapewniając okno na dziedzictwo kulturowe i religijne Japonii. Niezależnie, czy podróżujesz motocyklem, czy samochodem, te świątynie z pewnością wywrą na Tobie ogromne wrażenie.

Świątynia Kyoto JaponiaŚwiątynia Kyoto JaponiaŚwiątynia Kyoto Japonia

 

 

 

 

 

Pałac Himeji JaponiaHimeji Castle

Zamek Himeji, znany również jako Zamek Białej Czapli, jest jednym z najbardziej charakterystycznych i najlepiej zachowanych zamków w Japonii. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynie z uderzającego białego wyglądu i skomplikowanej architektury. Wraz z zamkami: MatsumotoInuyama i Hikone posiada status Skarbu Narodowego Japonii, a z zamkami Matsumoto i Kumamoto tworzy trójkę najważniejszych zamków Japonii. Zwiedzanie terenów zamkowych i znajdujących się w nich historycznych budynków zapewnia wciągającą podróż w feudalną przeszłość Japonii. Imponująca prezencja zamku i zapierające dech w piersiach piękno czynią go wybitnym symbolem bogatej historii i kultury narodu.

 

 

Świątynia Eiheiji JaponiaEiheiji Temple

Świątynia Eiheiji to majestatyczna świątynia Zen położona w górach prefektury Fukui. Jest to jedna z dwóch głównych świątyń szkoły buddyzmu zen Soto. Kompleks świątynny charakteryzuje się elegancką architekturą, harmonijnymi ogrodami i cichymi salami medytacyjnymi. Odwiedzający mogą zanurzyć się w praktykach zen, zwiedzić spokojne otoczenie świątyni i zagłębić się w tajniki buddyzmu. Świątynia Eiheiji jest niczym tymczasowy raj oferujący ucieczkę od zgiełku współczesnego życia.

 

Shirakawago JaponiaShirakawago

Shirakawago – malownicze miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znane głównie z unikatowych, tradycyjnych zabudowań Gassho-zukuri. Te tradycyjne domy wiejskie kryte strzechą zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać obfite opady śniegu i przetrwać inne kaprysy przyrody, zapewniając dzisiaj wgląd w historię wiejskiej Japonii. Wioskę cechuje sielska, ponadczasowa atmosfera, niczym zatrzymany kadr w czasie. Odwiedzający mogą zajrzeć do wnętrza niektórych z tych zabytkowych domów. Zimą Shirakawago jest szczególnie urokliwe, gdy krajobraz wyostrza pokrywa śniegu, co czyni wioskę idealnym miejscem na pozyskanie niesamowitej pocztówki z podróży wszystkim, którzy chcą marzą, aby zanurzyć się w tradycyjnej japońskiej kulturze.

 

 

sushiDaiou Wasabi Farm

Farma Daiou Wasabi to fascynujące miejsce znane z bujnych ogrodów wodnych i możliwości poznania świeżego wasabi. Odwiedzający mogą podziwiać piękny krajobraz farmy i poznać uprawę wasabi, podstawowego składnika kuchni japońskiej. Wyjątkowe elementy wodne gospodarstwa i spokojna okolica tworzą spokojną atmosferę sprzyjającą spokojnym spacerom i kulinarnym eksploracjom.

 

Gorące źródła w KAsatsu JaponiaKusatsu Hot Springs

Kusatsu – kolejny znany kurort z gorącymi źródłami na trasie naszej motocyklowej wycieczki, znany przede wszystkim z wód leczniczych i tętniącej życiem kultury onsen. Odwiedzający mogą zrelaksować się w wielu łaźniach z gorącymi źródłami, z których każda znana jest ze swoich specyficznych korzyści zdrowotnych i leczniczego wpływu na określoną grupę dolegliwości. Malownicze uliczki miasta i tradycyjna architektura dodają uroku temu doświadczeniu. Kusatsu to wspaniałe miejsce, w którym można na chwilę zatrzymać się, zanurzyć w onsenach, skosztować lokalnej kuchni i poczuć lokalną kulturę.

 

 

 

TOkyo JAponiaTokyo (Tokio)

Tokio to tętniąca życiem stolica Japonii i zarazem miasto, które płynnie łączy tradycyjne dziedzictwo z nowoczesnymi innowacjami. Od historycznych świątyń i sanktuariów Asakusa po neony Shinjuku, Tokio oferuje ogromny wachlarz bodźców oddziałujących na wszystkie zmysły turystów. Tutaj znajdziesz tętniące życiem ulice i skwery, z nocnym życiem włącznie, w których zanurzenie się elektryzuje do szpiku kości. Tutaj zaznasz również rozkoszy bogatych smaków Japonii. Tokio to miasto olbrzymich, jak ono same, kontrastów – starożytne tradycje samurajów współistnieją z najnowocześniejszą na świecie technologią. To miejsce, w którym można zagłębić się w bogatą historię Japonii i rozkoszować się jej ekscytującą teraźniejszością. Obowiązkowy przystanek na trasie każdej podróży do Japonii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona używa plików cookies w celu łatwiejszego funkcjonowania. Przebywając na stronie wyrażasz zgodę na ich używanie.