TomTom Rider 410

TomTom Rider 450 Nawigacja satelitarna dla motocykli…

TomTom Rider 450 Nawigacja satelitarna dla motocykli…

TomTom wprowadził w 2017 roku na polski rynek nowe nawigacje z serii TomTom RIDER 450 . 

Po kilku sezonach użytkowania urządzenia Lark i naturalnej jego “śmierci”, dość płynnie przełączyłem się na posługiwanie się mapami Google’a. Dodatkowy futerał do mojego Iphona i działało całkiem nieźle, do czasu, kiedy… nie przekroczyłem limitu danych, zostając całkowicie odciętym przez operatora od internetu, podróżując na moje nieszczęście drogami Estonii…

Zdecydowałem – czas na nowe urządzenie. Wybór tylko spośród Garmin i TomTom. Głównie ze względu na cenę wybieram TomTom, model najnowszy Rider 450, a z nim otrzymuję funkcjonalności:

  • Trasy i informacje o postojach dostępne offline
  • Dożywotnie mapy świata
  • Dożywotnia usługa TomTom Traffic
  • Dzwonienie z zestawem głośnomówiącym Bluetooth i udostępnianie tras
  • Czuły i inteligentnie reagujący ekran do obsługi w rękawicy
  • Dożywotnie powiadomienia o fotoradarach
  • Ostrzeżenia o czarnych punktach i korkach

TOMTOM RIDER 450

Predefiniowane trasy…

W TomTom RIDER 450 znajdziemy informacje o najlepszych trasach na świecie, które zostały preinstalowane w urządzeniu. Użytkownicy otrzymują 150 tras, dostarczanych przez MotoPlus, Adventure Bike RIDER, Tourenfahrer oraz innych, a także dożywotnie mapy świata, bieżące informacje o ruchu drogowym oraz fotoradarach. Użytkownik może w urządzeniu łatwo sprawdzić ważne punkty, które znajdują się w pobliżu trasy, tj. miejsca spotkań motocyklistów, restauracje, hotele, a nawet muzea związane z motocyklami..

Ekscytujące drogi…

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca TomTom Consumer powiedziała w mediach: „Motocykliści dają nam do zrozumienia, że zawsze chcą doświadczać ekscytujących podróży. Nasze preinstalowane trasy z pewnością przyczynią się do zapewnienia im niezapomnianych wrażeń. Kierowcy podróżujący z nawigacją RIDER mogą nawet wybrać stopień nachylenia oraz krętości dróg. Motocykliści sami decydują, czy chcą jechać łatwą trasą, ponieważ potrzebują odpoczynku, czy może są gotowi na niezwykłe wyzwania.”

Rzeczywiście w urządzeniu znajduję sporo ciekawych tras, opisywanych często w materiałach z wypraw motocyklistów.

Licencje…

UrządzeniaTomTom RIDER dostarczane są z dwoma rodzajami licencji:

Licencja Lifetime – dożywotnie mapy świata

Licencja Lifetime oznacza czas użytkowania urządzenia, w trakcie którego TomTom zapewnia wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania, treści oraz akcesoriów. Okres żywotności jest liczony do chwili, gdy powyższe z wymienionych nie będą już więcej dostępne. Okres żywotności aplikacji na smartfony oznacza czas, w którym TomTom nadal dostarcza ich aktualizacje.

 

Licencja Lifetime Speed Cameras – bieżące informacje o ruchu drogowym oraz fotoradarach

Lifetime Speed Cameras pozwala na otrzymywanie informacje o fotoradarach przez cały czas żywotności urządzenia. We Francji użytkownicy otrzymują informacje o niebezpiecznych strefach przez cały czas żywotności urządzenia. Usługa fotoradary nie jest dostępna w trakcje jazdy przez terytorium Szwajcarii, w innych krajach Europy można korzystać z usługi. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: tomtom.com/lifetime.

 

TOMTOM RIDER NA MOTOCYKLU

DOSTĘPNE FUNKCJE…

Po przejrzeniu danych producenta dostępnych na stronach i przetestowaniu każdej z funkcji zamieszam ich, nieco marketingowo brzmiący, ale zgodny z rzeczywistością opis.

Kręte drogi

Możliwość wyszukiwania najbardziej krętych dróg i unikania nudnych, długich prostych odcinków. Użytkownik może wybrać poziom trudności trasy, a nawigacja dla motocykli znajdzie najlepszą trasę. Do wyboru są trzy poziomy krętości drogi: niski, średni i wysoki. 

Drogi po wzniesieniach

Możliwość dobierania wzniosów i spadków na trasie, dopasowując je do swoich upodobań. Do wyboru są trzy poziomy pagórkowatości: niski, średni i wysoki. 

Planowanie podróży w obie strony

TomTom Rider automatycznie dobiera zmienne trasy powrotne z podróży. Po wybraniu celu podróży TomTom Rider zaplanuje automatycznie trasę powrotną, która będzie inna niż trasa do celu, co pozwala podróżować różnymi odcinkami.

Inteligentnie reagujący ekran

Inteligentnie reagujący ekran urządzenia Rider 450 można przełączać między trybem cienkich i grubych rękawic. Nawet podczas deszczu ekran dokładnie i szybko reaguje na dotyk.

Trasy i postoje

Wiele z najciekawszych tras na świecie zostało fabrycznie wgranych do urządzenia nawigacyjnego. Trasy te w połączeniu z dożywotnimi mapami świata, aktualnymi informacjami o ruchu drogowym oraz ostrzeżeniami o fotoradarach pozwalają skupić się na drodze. Dotknięcie ekranu w czasie jazdy pozwala wyszukać pobliskie hotele, restauracje i inne miejsca, co ułatwia lokalizację punktów postojowych w czasie jazdy. 

Dożywotnie mapy świata

Urządzenie umożliwia zainstalowanie i aktualizowanie map obszarów z całego świata i przez cały okres użytkowania urządzenia nawigacyjnego dla motocyklistów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Ostrzeżenia o czarnych punktach i korkach

Dostępne ostrzeżenia o czarnych punktach i korkach wspierają bezpieczeństwo.

Planowanie trasy z MyDrive

Korzystając z serwisu MyDrive, łatwo tworzyć własne wyjątkowe trasy i synchronizować je z urządzeniem. Ponadto do urządzenia za pomocą tej aplikacji można przesyłać trasy znalezione i udostępnione przez innych w Internecie. 

Przesyłanie plików przez Bluetooth®

Zaplanowane trasy można przesyłać do innych urządzeń w formacie GPX przez Bluetooth®

Dzwonienie z zestawem głośnomówiącym

Urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów TomTom Rider łączy się z telefonem przez Bluetooth®, dzięki czemu podczas jazdy można prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym

Konstrukcja odporna na warunki pogodowe

Wytrzymała konstrukcja urządzenia TomTom Rider zapewnia odporność na upuszczenie i czynniki pogodowe (IPX7). Mokry ekran zachowuje niezmienną czułość i dokładność działania.

Widok pionowy

Urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów zostało wyposażone w innowacyjny obrotowy uchwyt, który umożliwia łatwe przełączanie między widokiem poziomym i pionowym. 

TOMTOM RIDER UCHWYT  TomTom Rider 410

Zawartość pudełka:

TOMTOM RIDER ZESTAW

 

DANE TECHNICZNE…

Bateria

Czas pracy baterii – Do 6 godzin niezależnego działania


Połączenia

Dźwięk przez Bluetooth – Tak, do dzwonienia z zestawem głośnomówiącym, instrukcje głosowe przez zestaw słuchawkowy (obsługa profilów HS i HFP)

Połączenie ze smartfonem – usługi TomTom Traffic, Fotoradary TomTom, MyDrive i QuickGPSFix poprzez połączenie Bluetooth® w smartfonie

USB – port micro-USB i kabel USB 2.0


Wymiary 

Rozmiar (S × W × G) 136,8 × 88,4 × 30,5

Waga 280 gramy


Pamięć

Pamięć wewnętrzna – 16 GB

Gniazdo SD – microSD


Uchwyt

Uchwyt do pojazdu – zestaw montażowy RAM (pasuje do prawie wszystkich motocykli)


Ekran

Typ ekranu – ekran pojemnościowy przystosowany do obsługi w rękawicach i czytelny w słońcu

Rozmiar ekranu – ekran dotykowy o przekątnej 11 cm (4,3”)

Rozdzielczość ekranu – 480 × 272 piksele


Inne

Wodoszczelny – (IPX7) – urządzenie jest bezpieczne w czasie opadów

0 komentarzy w “TomTom Rider 450 Nawigacja satelitarna dla motocykli…Dodaj komentarz →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *