TANZANIA motocyklami w asyście 4×4 Kilimandżaro-Natron-Manyara z OPCJĄ+ 1 tydzień na ZANZIBAR

[TZ-MX-1-10-24]
Termin

Terminy

19/10/2024
Cena

Cena

2100 €
Dystans KM

Dystans

~ ok. 900 km
Formuła Formuła

Formuła

mix | motorcycle

Szczegóły wydarzenia

Opis
Opis
Mapa
Mapa
Plan
Program
Galeria
Galeria
O cenie
O cenie
Rezerwacje
Rezerwacje

Wstęp

Obszar z najwyższym szczytem Afryki – Kilimandżaro, któremu Ernest Hemingway poświęcił aż dwie książki. Obszar z największą na świecie nieaktywną, nieuszkodzoną i niewypełnioną kalderą Ngorongoro, będącą ogromnym – głębokim na ponad 600 m i rozległym na ponad 260 km² – lejem, pozostałością ogromnego wulkanu sprzed milionów lat temu,  dającego dziś schronienie ponad 25000 dużych zwierząt. Obszar, po którym widowiskowo sunie każdego roku Wielka Migracja i wreszcie obszar, na którym żyją licznie Masajowie ze swymi barwnymi ubiorami i kulturą ludów pasterskich. Tanzania Północna, o niej słów tych kilka, afrykański raj kochający turystów, z jeszcze bardziej rajską i kochaną przez turystów wyspą Zanzibar.  

Ani to wyprawa podróżnicza, nie wycieczka krajoznawcza i nie chillout na łonie natury. To przede wszystkim dobrze zorganizowana i bezpieczna przygoda na bezdrożach Tanzanii Północnej, dla oczekujących względnego luksusu globtroterów, acz przygoda pełna kurzu, potu, czasami łez nie tylko śmiechu, wyczerpujących zmagań z niewygodą i zmęczeniem. Rzec można o wydarzeniu: prawie wyprawa, prawie wycieczka, prawie impreza, prawie rajd enduro, dla prawie początkujących i prawie zaprawionych w bojach moto-turystów.

7 dni, 6 nocy w standardzie obsługi PREMIUM wokół Arusha, Kilimandżaro, jezior Natron i Manyara, dolin Wielkiego Afrykańskiego Rowu, rezerwatu Ngorongoro… W fotelu trzęsącego i mało wygodnego samochodu 4×4, lub na siedzeniu stylizowanego klasą enduro motocykla Royal Enfield pod opieką pilotów. Przygoda dla twardzielek i twardzieli, którzy z niejednego pieca chleb jedli… ale z afrykańskiego jeszcze nie. Nagrodą za wytrwałość może być dodatkowe 7 dni chillout w jednym z kurortów na pobliskim Zanzibar. 

 

Opis

SPECYFIKACJA SZCZEGÓŁOWA OFERTY

RODZAJ WYDARZENIA: turystyka przygodowa, formuła objazdowa Północna Tanzania  i (OPCJA+) wypoczynkowa, formuła stacjonarna wyspa Zanzibar

DATY ORGANIZACJI:

 • FIX: 19.10 (SO)  – 25.10.2024 (PT)
 • FLEX: dowolna data dla rezerwacji grupowych (≥ 7 uczestników) z wyprzedzeniem min. 6 miesięcy 

MIEJSCE ORGANIZACJI: Tanzania

ŚRODEK TRANSPORTU:

 • TRANSPORT DO MIEJSCA: przelot własny uczestników (dodatkowa opłata niewłączona do oferty)
 • RODZAJ TRANSPORTU DO MIEJSCA ORGANIZACJI: linie lotnicze
 • TRANSPORT W MIEJSCU:
  • motocykle Royal Enfield Himalayan
  • samochód terenowy z kierowcą
 

PROGRAM RAMOWY:

 • 1d przelotu z Polski do Tanzanii
 • 7d objazdowo wyznaczoną trasą w Północnej Tanzanii i stacjonarnym pobytem w miejscach objętych programem
 • 1d przelotu z Tanzanii do Polski

PUNKTY PROGRAMU:

 • Arusha
 • Mount Meru
 • Region Zachodnie Kilimandżaro
 • Longido-Natron Road
 • Jezioro Natron
 • Święta Góra Masajów – Ol Doinyo Lengai
 • wioski Masajów
 • Jezioro Manyara
 • NgoroNgoro Crater Safari
 • OPCJA + Zanzibar, resort na wschodnim wybrzeżu (HB LYCHEE ROOM w THE ONE ZANZIBAR)

Program, jak i poszczególne punkty mogą ulec zmianie na skutek nieprzewidzianych warunków drogowych,  nieprzewidzianych utrudnień w miejscach realizacji programu, jak i innych zdarzeń niezależnych od Organizatora.

ŁĄCZNY DYSTANS: ok. 900 km

DYSTANS DZIENNY (min – max): 110 – 270 km

RODZAJ SZLAKU:

 • drogi asfaltowe (ok. 20%)
 • drogi szutrowe i bezdroża (ok. 80%)

POZIOM TRUDNOŚCI:

 • 5/10 średni dla uczestników w samochodzie terenowym
 • 7/10 średnio-trudny dla uczestnika na motocyklu (trasa dla motocyklisty z podstawowym doświadczeniem w jeździe terenowej i dobrej kondycji fizycznej)

LICZEBNOŚĆ GRUPY (min-max): 8-16

DODATKOWE:

PLAN WYCIECZKI opisany ofertą podlega aktualizacji każdorazowo przed rozpoczęciem imprezy dla warunków terytorialnych, pogodowych i innych mających wpływ na możliwość jego realizacji.

Informacje na temat poszczególnych krajów tranzytowych i docelowego dostępne na stronach MSZ:

Informacje o szczepieniach:

ZALECANE SZCZEPIENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH – GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY, artykuł

SZCZEPIENIA MEDYCYNA PODRÓŻY-ogólnie

MEDYCYNA PODRÓŻY informacje dla TANZANIA

MEDYCYNA PODRÓŻY informacje dla ZANZIBAR (Tanzania)

 

DOKUMENTY:

Dokumenty do pobrania w zakładce INFORMACJE

 


UZUPEŁNIAJĄCO

CZYM I DLA KOGO PROPOZYCJA?

To nasza kolejna edycja niezwykle udanej propozycji eksploracji afrykańskich bezdroży w względnie przyjaznej turystom Północnej Tanzanii z OPCJĄ+ przedłużenia pobytu o czas prawdziwego chillout na rajskiej wyspie Zanzibar

To nie wycieczka dla wygodnych – nie będzie zbyt wiele asfaltu, a nawet brukowanego traktu, nie będzie nowoczesnego i klimatyzowanego autokaru, czy multivana, nie będzie przydrożnych kafejek i aromatycznej kawy, nie będzie  restauracji z wyszukaną dziczyzną, nie będzie sałatek warzywnych, past rybnych, makaronu i kompotu, nie będzie publicznych toalet, nie będzie spacerów i wizyt w muzeach – nie będzie komfortu podróży za dnia, ani masaży w „wypasionym” SPA 😎 !!! 

To też nie wyprawa podróżnicza  – nie będzie bezgranicznej wolności i  nieskrępowanej spontaniczności 😉 !!

To raczej afrykańska przygoda na zapierającym dech w piersiach widokowym szlaku, w bliskim kontakcie z prawdziwie dziką naturą i rdzenną kulturą, nieporównywalna do wszystkich innych – pełna niewygód, tumanów kurzu, palącego słońca i jedynie komfortowych wieczorów w luksusowych LODGEs, klimatycznych (i klimatyzowanych) hotelach, z gorącą wodą prysznica, wygodnym łożem z bieluteńką pościelą, minibarem i basenem pośrodku afrykańskiego stepu… Przygoda dla ciekawych doświadczyć podróży prawie OFF-ROAD w każdej postaci i poziomie trudności, w niewielkiej grupie, na super niezniszczalnych i prawie nowych Royal Enfield, lub w siedzeniu twardej Toyoty Land Cruiser z 69…

Dla zaprawionych w podróżach, nieco w terenie, raczej nie zupełnym nowicjuszy, za to w standardzie PREMIUM naszej obsługi:

 • opieka 24/7 lokalnych przewodników
 • dobrej klasy motocykle wraz z paliwem
 • asysta samochodu z przyczepką motocyklową i rezerwowym motocyklem na całej trasie
 • legalne podróżowanie z uiszczonymi opłatami rządowymi
 • dobre ubezpieczenia na każdą okoliczność również z transportem lotniczym
 • wyżywienie FB (pełne całodniowe) i HB=dwa posiłki tylko w wyjątkowe dni
 • zakwaterowanie tylko w dobrej klasy hotelach, nowoczesnych LODGEs   

 

JAKI JEST PLAN W SKRÓCIE?

MAPA LOT EUROPA TANZANIA

Dwa z rekomendowanych przez nas połączeń to loty z Warszawy z 1 przesiadką w Amsterdamie (KLM), lub Doha (QATAR) i do Kilimandżaro w Tanzanii, które trwają około 14h. Na miejscu zapewniamy transfer z Kilimandżaro do Arusha, na miejscu koniecznie trzeba być dzień przed datą rozpoczęcia naszej imprezy, lub wcześnie rano w dniu imprezy. Pomagamy w organizacji przelotu z Polski (leci również nasz pilot) i pomagamy w rezerwacji hoteli na miejscu w Arusha.

Większość uczestników zapewne skorzysta z naszych rekomendacji, a nawet postanowi skoordynować swój przelot z przelotem naszego pilota, co może oznaczać, że grupa zostanie skompletowana jeszcze na lotnisku Polsce. NIezależnie jednak od indywidualnych preferencji lotów spotykamy się w Kilimandżaro, lub Arusha w dniu imprezy, stamtąd zapewniamy wasze transfery do właściwego hotelu, w którym otwieramy wieczorną kolacją naszą afrykańska imprezę.

6 dni jazdy od hotelu do hotelu na trasie naszego przejazdu, a w drodze pomiędzy Afryka pełnym tchem (Patrz program niżej). Kończymy 7 dnia w Arusha w tym samym miejscu, w którym zaczęliśmy. Dla tych, którzy zdecydują się na opcjonalny i dodatkowy tydzień na ZANZIBAR przygotujemy rekomendacje przelotów lokalnych i zorganizujemy oczywiście transfery lotniskowe.

Powrót będzie wyglądał całkiem podobnie do przylotu.

 

JAKA JEST FORMUŁA?

Uczestnicy docierają na miejsce przelotem na własny koszt i organizację (udzielamy wsparcia przy wyborze połączeń, a dla grupy powyżej 10 osób deklarujących akceptację sugerowanego połączenia lotniczego również przy zakupie biletów lotniczych). Program pobytu uwzględnia potrzeby turystyczne  w części lądowej Tanzanii i wypoczynkowe w opcjonalnej części pobytu na wyspie Zanzibar. Przejazd wyznaczoną trasą i realizacja punktów programu odbywać się będzie w formule grupowej, dla której organizatorzy przewidzieli pilota-opiekuna-kierownika wyprawy polskojęzycznego na motocyklu, lokalnego opiekuna (lokalnego pilota) grupy na motocyklu oraz lokalnego pilota-kierowcę asystującego samochodu terenowego z miejscami dla pasażerów. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji i zgodnie z wcześniejszą deklaracją rezerwacyjną środki transportu w postaci motocykli i samochodu terenowego z kierowcą na czas podróży.

Dla grupy do 14 osób maksymalnie zostanie przydzielony 1 pilot-kierownik wyprawy odpowiedzialny za sprawną organizację w grupie, prowadzenie grupy wyznaczoną trasą, realizację przewidzianego programu, komunikację i koordynację z organizatorem i lokalnymi przewodnikami, wsparcie tłumaczeniowe w miejscach turystycznych. Uczestnicy poruszać się będą szlakiem poza asfaltem (ok. 80% trasy) i asfaltem (ok. 20% trasy) tempem turystycznym w zwartej grupie.

 

TAK BYŁO W POPRZEDNICH EDYCJACH:

 

 


DLACZEGO Z NAMI, CO WYRÓŻNIA OFERTĘ?

 • ORGANIZATOR TURYSTYCZNY – jesteśmy legalnie działającymi organizatorami turystyki, zarejestrowanymi w Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) więc Twój wyjazd jest zabezpieczony całkowicie i w dwóch filarach: za pomocą gwarancji ubezpieczeniowych udzielnych nam przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe oraz przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • UBEZPIECZENIA PODRÓŻNE – w ramach zawartej z nami umowy otrzymujesz w cenie każdej imprezy turystycznej i odpowiednio do destynacji pakiet ubezpieczeń podróżnych w przedmiocie: Kosztów Leczenia i Pomocy Assistance (KL), Kosztów Ratownictwa (KR), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialności Cywilnej (OC) – szczegóły w umowie o udział w imprezie turystycznej i OWU zawartego ubezpieczenia
 • UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI – w naszej ofercie poza możliwością zwiększenia sum ubezpieczeń również możliwość Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji i Przerwania imprezy Turystycznej
 • INTEGRACJA I RELACJE –  jesteśmy częścią grupy, integrujemy i bawimy się wspólnie z Wami, dbając czujnie o bezpieczeństwo, sprawną realizację i wyłącznie pozytywne wrażenia. Stwarzamy warunki do budowania wartościowych i trwałych relacji, szanując jednocześnie Waszą prywatność.
 • PROGRAM LOJALNOŚCIOWY – wszyscy nasi klienci objęci są nagrodowym programem lojalnościowym MOTOloyalty – dającym wymierne korzyści ze stałej współpracy…

Ofert podobnych znaleźć można kilka. Spośród wszystkich dostępnych naszą wyróżniają:

 • JAKOŚĆ PREMIUM za przystępną cenę – nie jest ofertą budżetową, zapewniamy podwyższony standard obsługi i bytowy w miejscu organizacji
 • PODRÓŻE W GRUPACH – adresatami oferty i potencjalnymi uczestnikami są osoby świadome i zdecydowane na podróże w grupach i przy wsparciu/pod opieką organizatora
 • MIEJSCA NOCLEGOWE – miejsca noclegowe zawsze w wysokim standardzie są starannie wybrane, większość stanowi naszą stałą bazę
 • OPIEKUN Z DOŚWIADCZENIEM – opieka 24/7 doświadczonego i zawodowego pilota-kierownika wycieczki, ze znajomością języka obcego, ze znajomością tras i miejsc ujętych w programie
 • ASYSTENT PODRÓŻY HOT-LINE – komunikator umożliwiający stały kontakt 24/7 z zespołem organizatora na co najmniej 1 miesiąc przed datą wyjazdu
 • USŁUGA W PODRÓŻY  – ad hoc organizacja czasu wolnego, wycieczek fakultatywnych, transportu lokalnego na życzenie uczestnika w czasie trwania wycieczki
 • DOPRACOWANY PLAN I PROGRAM  – formuła wyjazdów stawia bardzo wysoko potrzeby turystyki poznawczej i towarzyskiej, podróż w szczegółowo zaplanowanych ramach programowych, przy dużej intensyfikacji zróżnicowanych tematycznie punktów programu, bez utraty cennego czasu na niezaplanowane działania.

 

Mapa

Mapa wycieczki

Program

DZIEŃ 1
KILIMANJARO AIRPORT RD TANZANIA ARUSHA

Przylatujecie do Kilimandżaro w Tanzanii, zapewnie z różnych stron Europy i różnymi połączeniami. Odbieramy Was z Międzynarodowego Lotniska Kilimandżaro, lub z miejsca w Arusha, w którym zatrzymaliście się po wcześniejszym przylocie i transferujemy do klimatycznego hotelu na obrzeżach miasta Arusha – Forest Hill Carnival Hotel lub odpowiednika. Tutaj aklimatyzacja, relaks po podróży, sprawy organizacyjne, odprawa pilotów i kolacja integracyjna. 

Czas 1 d
Trasa 0 km

PLAN DNIA:

 • kompletacja grupy w okolicach Kilimanjaro Airport Rd, Tanzania
 • transfer hotelowy, check-in
 • powitanie i odprawa Pilotów, sprawy organizacyjne
 • kolacja integracyjna
 • wyżywienie: -/-/D
 • zakwaterowanie:  Arusha (Forest Hill Carnival Hotel, lub odpowiednik)
Dalej
DZIEŃ 2
ARUSHA MATADI

W godzinach rannych odbieramy czekające na nas w Royal Enfield Centre przygotowane do drogi motocykle. Po odprawie i krótkim szkoleniu około godz. 11:00 ruszamy w naszą podróż kierując się na północ.  Pierwsze 30 km pokonamy dobrą asfaltową drogą, a następnie skierujemy się na wschód szutrową drogą, prowadzącą wokół Mount Meru od jej północnej strony. Wokół, jak okiem sięgnąć, otaczać nas będzie malownicza, afrykańska sceneria. Przygotowana trasa poprowadzi nas przez busz, otwarte tereny sawanny i tereny leśne dając sporo okazji do kontaktu z dziką naturą i lokalną społecznością. Nasze miejsce docelowe, do którego dotrzemy późnym popołudniem znajduje się u podnóża Góry Kilimandżaro. SIMBA FARM LODGE  czekać na nas będzie z  wygodnymi łózkami i pyszną kolacją, którą uświetni wspólne ognisko.

Czas ok. 3 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 135 km

PLAN DNIA:

 • śniadanie 8:00 i wykwaterowanie z hotelu ok. 8:30
 • odbiór motocykli, szkolenie, odprawa do godz. 11:00
 • przejazd drogami lokalnymi do podnóży Kilimandżaro (ok. 90km drogi asfaltowej i ok. 45 km drogi szutrowej)
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie:  okolice Matadi (Simba Farm Lodge, lub odpowiednik)
Dalej
DZIEŃ 3
MATADI LONGIDO-NATRON RD NATRON

Cel na dzisiaj – Jezioro Natron z dojazdem totalnymi bezdrożami i tzw. Longido-Natron Road. Ruszamy najpóźniej o 09:00 i kierunek na północny-zachód do Longido, stąd na zachód i południe przez otwarte równiny, łąki, afrykański busz i wypalone słońcem „prawie” pustynie.  Szutrowymi drogami, w tumanach kurzu, wyboistym, kamienistym, ale i grząskim traktem, przedzierając się dosłownie pośród dzikiej i wszędobylskiej zwierzyny. Tutaj 99% szans na spotkanie z bliska  żyrafy, słonia, antylopy, gazeli, gnu, zebry, a nawet – choć relatywnie niewielkie – nieuchwytnego i zagrożonego wyginięciem geparda.  

Dojazd późnym popołudniem nad – wylęgarnię flamingów, bogate w minerały sodowe nadające czerwonego zabarwienia – jezioro Natron i zakwaterowanie w kolejnym klimatycznym miejscu na naszej trasie – Africa Safari Lake Natron Lodge, nocleg w dużych namiotach, nad samym brzegiem jeziora. Spektakularne widoki całą dobę w cenie, a poza tym ognisko i wesoła kolacja.

 
Czas ok. 8 godz. (+postoje)
Trasa ok. 240 km

PLAN DNIA:

 • śniadanie 8:00 i wykwaterowanie z hotelu ok. 8:30
 • przejazd drogami lokalnymi i bezdrożami w kierunku jeziora Natron (ok. 30 km asfaltem, ok. 200 km drogami szutrowymi)
 • w drodze bliskie spotkania z dziką, afrykańską florą i fauną
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie:  okolice jeziora Natron (Africa Safari Lake Natron, lub odpowiednik)
Dalej
DZIEŃ 4
JEZIORO NATRON

Dzień bez motocykla… Tylko dla leniwych, lub wyczerpanych.

Tylko częściowo zorganizowany – dla aktywnych przejażdżki wokół jeziora, dla wyczerpanych i zwolenników nic-nie-robienia czas wolny z basenem w zasięgu skoku z leżaka.  Aktywni pojadą na safari motocyklowe, skorzystają z kąpieli w chłodnych wodach wodospadu, odwiedzą wioski Masajów i wnikną na chwilę w kulturą i styl rdzennych mieszkańców tych ziem. 

Czas 1 dzień
Trasa 0 km

PLAN DNIA:

 • śniadanie 8:30
 • przejażdżki po okolicy wokół jeziora, wizyty w wioskach Masajów
 • relaks i wypoczynek w strefie komfortu i basenowego SPA
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie:  okolice jeziora Natron (Africa Safari Lake Natron, lub odpowiednik jak noc poprzedzająca)
Dalej
DZIEŃ 5
JEZIORO NATRON PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA

Kierunek i główny punkt programu na dziś – Jezioro Manyara. Opuszczamy nasze namioty po śniadaniu, ok. godziny 09:00 i kierujemy się na południe w doliny Wielkich Rowów Afrykańskich. Jazda w otoczeniu dzikiej przyrody i przejazd u podnóża Ol Doinyo Lengai. Droga szutrowa ze spektakularną scenerią przypominającą pustynię. Przejazd obok wiosek plemiennych Masajów i okazja na kolejne spotkania z mieszkańcami. Nocleg w jednym z luksusowych kurortów nad brzegiem jeziora, na terenie Parku Narodowego Jeziora Manyara (Hhando Coffee Lodge, lub odpowiednik).

Czas ok. 3 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 120 km

PLAN DNIA:

 • śniadanie 8:30
 • przejazd w kierunku Parku Narodowego Jeziora Manyara, dolin Wielkich Rowów Afrykańskich
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie:  okolice jeziora Manyara (Hhando Coffee Lodge, lub odpowiednik)
Dalej
DZIEŃ 6
PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA NGORONGORO ARUSHA

Perła naszego wyjazdu – NgoroNgoro Crater Safari nad jeziorem Magadi. Wyjazd wcześnie rano, motocyklami do bram Parku Krajobrazowego, zostawiamy motocykle i dalej już ruszamy terenowym autem 4×4 na safari. Odwiedzimy jeden z najbardziej znanych rezerwatów przyrody na świecie, obszar chroniony i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO – krater NgoroNgoro, jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki. Spędzimy dzień w kalderze (zagłębieniu powulkanicznym), afrykańskim „Ogrodzie Eden”, podziwiając afrykańskie faunę. Lunch w kraterze, po nim przesiadamy się na motocykle i wracamy do Arusha. Nocleg z kolacją pożegnalną dzisiaj w – Forest Hill Carnival Hotel lub odpowiedniku.

Czas ok. 6 godz. (+ postoje, + safari)
Trasa ok. 270 km

PLAN DNIA:

 • śniadanie 8:00
 • safari 4×4 w Parku Ngorongoro
 • przejazd do Arusha
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie:  Arusha (Forest Hill Hotel, lub odpowiednik)
Dalej
DZIEŃ 7
ARUSHA

Nadszedł czas zakończenia naszej przygody na skrawku tanzańskiej Afryki. Zjemy ostatnie, wspólne śniadanie z grupą, pożegnamy lokalnych opiekunów i spędzimy dzień na niespiesznych eksploracjach miasta w pobliżu naszego hotelu, czekając na nadejście czasu transferu na lotnisko Kilimandżaro i odlot do Europy. Dla tych, którzy skorzystali z opcji tygodnia chillout na Zanzibarze przygoda trwa dalej i dzisiaj przeniosą się na rajską wyspę, Tak, czy tak kończymy motocyklowe tour i zapraszamy na kolejne edycje.

Czas 1 dzień
Trasa 0 km

PLAN DNIA:

 • śniadanie 8:30
 • przejazd na lotnisko Kilimandżaro
 • wyżywienie: B/-/-
 • zakwaterowanie: 
Dalej

O cenie

CENA REGULARNA, podstawowa:

FORMA PODRÓŻY MOTOCYKL (UMOWNIE DOMYŚLNA, MOTOCYKL ROYAL ENFIELD):

 • 2.100 € (+100 USD gotówką na miejscu)/ 1 osoba (kierowca) na 1 motocykl ROYAL ENFIELD , zakwaterowanie w pokoju TRIPLE, lub TWIN
 • 3.700 € (+200 USD gotówką na miejscu)/PARA 2 os., zakwaterowanie w pokoju DBL

 

FORMA PODRÓŻY SAMOCHÓD:

 • 1.800 € (+100 USD gotówką na miejscu)/1 os. singiel, zakwaterowanie w pokoju TRIPLE, lub TWIN
 • 3.400 € (+200 USD gotówką na miejscu)/PARA 2 os., zakwaterowanie w pokoju DBL

 

OPCJE UPUSTÓW I DODATKÓW DO CENY REGULARNEJ:

 • uczestnik towarzyszący (pokój DBL): cena regularna – 500 EUR  (= 1.600 EUR/os. towarzysząca)
 • uczestnik grupowy, rezerwacja dla min. 5 osóbcena regularna – 5% CENY REGULARNEJ (wymagany bezpośredni kontakt z Organizatorem tel. +48 512818380 i założenia rezerwacji grupowej)
 • gwarancja zakwaterowania w pokoju max. 2-osobowym z oddzielnymi łóżkami (TWIN): cena regularna +100 €
 • zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym (SGL): cena regularna +250 €
 • zindywidualizowane posiłki (dopasowane do zadeklarowanej formuły diety): cena regularna +150 €
 • OPCJA + 7 dni / 6 nocy HB LYCHEE ROOM w THE ONE ZANZIBAR z przelotem Arusha – Sansibar – Arusha (pokój DBL): cena regularna +1600 €/2 osoby
 

PŁATNOŚCI I UMOWA:

 • 30% opłaty rezerwacyjnej w terminie do 5 dni od zgłoszenia udziału / dokonania rezerwacji / zawarcia umowy
 • 70% pozostałej kwoty umowy w terminie ustalonym umową (30-45 dni przed datą imprezy)

Umowa zawierana jest elektronicznie w formie dokumentowej i w systemie rezerwacyjnym online. Płatności bezgotówkowe obsługuje platforma PayU.


GWARANCJA STAŁEJ CENY I ZWROTÓW:

 • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego 8 uczestników
 • możliwość zorganizowania wyprawy poniżej minimum organizacyjnego 8 uczestników przy akceptacji zmiany ceny przez uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego 8 uczestników i braku zgody na zmianę ceny uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku czynników uniemożliwiających przeprowadzenie imprezy przez Organizatora i jej odwołania

 

Cena zawiera
 • opieka 24/7 pilota/kierownika/TL wycieczki na całej trasie przejazdowej (1 pilot na max 14 osób)
 • udział przewodnika lokalnego na motocyklu na trasie przejazdu
 • asysta samochodu serwisowego na trasie przejazdu, rezerwowy motocykl i miejsca pasażerskie
 • ubezpieczenie uczestników imprezy turystycznej KL + NNW + BP na terenie całego Świata, do sumy ubezpieczenia 30.000,00 euro
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • transfery uczestników (lotniskowe i parkingowe)
 • (LUB) 1x motocykl Royal Enfield Himalayan dla każdego uczestnika motocyklisty na wszystkie dni jazdy wraz z ubezpieczeniem
 • (LUB) 1x miejsce w samochodzie terenowym
 • paliwo do motocykli i samochodów w całym okresie użytkowania
 • wszystkie opłaty rządowe i drogowe wzdłuż całej trasy przejazdu (poza wstępem do Parku Narodowego  Ngorongoro)
 • 6x nocleg w pokoju typu twin / double / triple w wysokim standardzie
 • 6x HB, w niektóre dni z pełnym wyżywieniem FB (w niektóre dni posiłek w opakowaniach na wynos)
 • 1x pakiet powitalny uczestnika: upominki i gadżety okolicznościowe, naklejka
 • foto i wideo-relacja wspólna dla wszystkich uczestników
 
Cena nie zawiera
 • biletów lotniczych POLSKA-TANZANIA-POLSKA (ok. 4000-5500 PLN))
 • biletów lokalnych linii lotniczych, poza przelotem Arusha – Sansibar – Arusha dla OPCJI+ 7 dni HB na Zanzibar
 • szczepień (obowiązkowe przeciwko żółtej febrze!)
 • wizy wjazdowej do Tanzanii (ok. 50 USD)
 • opłaty wstępu do Parku Narodowego Ngorongoro
 • testów PCR na okoliczność covid19, jeśli wymagane na dzień lotu
 • ubrań ochronnych do jazdy motocyklem, w tym kasków
 • kaucji/depozytu pobieranego w dniu wynajmu pojazdu (ok. 400 USD/motocykl)
 • ubezpieczeń dodatkowych uczestników poza wskazanymi CENA ZAWIERA
 • wyżywienia poza wskazanym w CENA ZAWIERA i PLANIE DNIA 
 • napoi, dodatkowych przekąsek, drobnych zakupów
 • napiwków i innych opłat zwyczajowych
 • innych poza wskazanymi w ofercie

 

Rezerwacje

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

System sprzedaży internetowej umożliwia łatwe zgłoszenie udziału przez przycisk „OTWÓRZ FORMULARZ REZERWACJI ONLINE” odpowiednio dla daty wydarzenia, przy której się znajduje. Użyj przycisku, by otworzyć i wypełnić prosty formularz z danymi zgłaszanych uczestników, zatwierdź w formularzu Swoją rezerwację i ciesz się wyjazdem. Umowa zostanie przesłana automatycznie na adres e-mail, a o kolejnych etapach przypominać będą powiadomienia SMS. W razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z bezpośredniego kontaktu z nami – zadzwoń 512 818 380, lub napisz

Nie zastanawiaj się dłużej, ktoś może Cię wyprzedzić! REZERWUJ JUŻ DZIŚ!

Zarezerwuj już teraz