TAJLANDIA PÓŁNOC motocyklami w asyście miniVAN – od Chiang Mai do Chiang Rai w czasie świąt Loy Krathong

[TH-MX-2-11-24]
Termin

Terminy

14/11/2024
Cena

Cena

2600 €
Dystans KM

Dystans

~ ok. 1400km
Formuła

Formuła

Hybrydowe MIX

Szczegóły wydarzenia

Opis
Opis
Mapa
Mapa
Plan
Program
Galeria
Galeria
O cenie
O cenie
Rezerwacje
Rezerwacje

Wstęp

Perła Tropików, jedna z Pereł Morza Andamańskiego,  Perła Dalekiego Wschodu, Perła Azji i kilka innych podobnych określeń z perłą w zestawie… Sąsiadująca z Birmą, Laosem, Kambodżą i Malezją, niezwykle egzotyczna w każdym niemal ujęciu – przyrody, pogody, kultury, architektury, ludzi i narodowego sportu muay thai. Tajlandia – bo o niej  wstępu słów kilka –  kraj RAJ, zwany Krainą Uśmiechu, odwiedzany rok rocznie przez ponad 30 mln turystów z całego świata… A w nim, daleko na północy Chiang Mai – Perła w Perle, Róża Północy, Mae Hong Son – raj dla motocyklisty w raju dla turysty…I wszystko to w czasie święta Loy Krathong…. Czy może być lepiej?

Propozycja wyprawy eksploracyjnej, krajoznawczej i kulturoznawczej od Chiang Mai po Chiang Rai, ponad 1300 kilometrową pętlą Mae Hong Son najpiękniejszych tras widokowych w Tajlandii, z finałem na rajskich plażach południa, w czasie łącznym 15 dni i w czasie wielkich świąt Loy Krathong, w formule zmotoryzowanej – motocyklami i towarzyszącym mini-busem.  Wyprawa turystyczna, bezpiecznie zorganizowana, dla miłośników podróżowania jednośladem oraz preferujących podróżowanie w bardziej komfortowych warunkach czteropunktowego podparcia. Przygoda dla gustujących w umiarkowanie aktywnym i jednocześnie towarzyskim sposobie spędzania czasu przeznaczonego na nieszablonowe eksploracje świata…

Opis

SPECYFIKACJA SZCZEGÓŁOWA OFERTY

RODZAJ WYDARZENIA: turystyka poznawcza i rekreacyjna, formuła objazdowa

DATY ORGANIZACJI:

  • FIX: 14.11 (CZ) – 28.11.2024 (CZ)
  • FLEX: dowolna data dla rezerwacji grupowych (≥ 8 uczestników) z wyprzedzeniem min. 6 miesięcy 

MIEJSCE ORGANIZACJI: Tajlandia

ŚRODEK TRANSPORTU:

 • TRANSPORT DO MIEJSCA: przelot własny uczestników (dodatkowa opłata niewłączona do oferty)
 • RODZAJ TRANSPORTU DO MIEJSCA ORGANIZACJI: linie lotnicze
 • TRANSPORT W MIEJSCU:
  • samochód osobowo-bagażowy organizatora – van klimatyzowany z kierowcą
  • motocykl organizatora Honda CB500x lub podobne w klasie
  • lokalne linie lotnicze
 
PROGRAM RAMOWY:
 • 2 dni transfery, w tym lokalne w Tajlandii (Bangkok – Chiang Mai – Bangkok – Koh Samet – Bangkok)
 • 2 dni aklimatyzacja w Chiang Mai i udział w święcie Loy Krathong 
 • 9 dni objazdowo wyznaczoną trasą w Północnej Tajlandii i stacjonarnym pobytem w miejscach objętych programem
 • 2 dni wypoczynku na wyspie Ko Samet

ŁĄCZNY DYSTANS: ok. 1400 km

DYSTANS DZIENNY (min – max): 130 km – 260 km

RODZAJ SZLAKU:

 • dobrej jakości drogi asfaltowe (65%)
 • niskiej jakości drogi asfaltowe (30%)
 • drogi utwardzone i szutrowe (5%)

POZIOM TRUDNOŚCI:

 • 3/10 łatwy dla uczestników w VAN
 • 6/10 średni i wymagający dla uczestnika na motocyklu (trasa dla motocyklisty z doświadczeniem min. 3 lata/10.000 km, podróżowanie w zmiennych warunkach drogowych i pogodowych, krętych i górzystych odcinkach)

LICZEBNOŚĆ GRUPY (min-max): 8-16  (w jednej grupie z pilotem)

GŁOWNE PUNKTY PROGRAMU:

 • Chiang Mai miasto i udział w obchodach świąt Loy Krathong
 • Kanion Phra Chor
 • Park Narodowy Doi Inthanon z królewskimi pagodami
 • najwyższy szczyt Tajlandii – Doi Inthanon 2.565 m n.p.m
 • pagody królewskie Doi Inthanon
 • Park Narodowy Ob Luang
 • Huay Pu Keng – najstarsza wioska plemienia długich szyi przy granicy z Birmą, wioska etniczna
 • świątynie w Mae Hong Son
 • Ban Rak Thai – malownicza chińska wioska an granicy z Birmą
 • droga 1095 (Mae Hong Son – Pai)
 • jaskinia Nam Lod Cave
 • miasto Pai
 • Kanion Pai
 • świątynia Wat Ban Den
 • jaskinia Tham Luang Cave
 • Złoty Trójkąt (trójstyk granic Tajlandii-Laosu-Kambodży) i muzeum opium
 • Laos i targ 
 • świątynia Wat Rong Suea Ten (Niebieska Świątynia)
 • świątynia Wat Rong Khun (Biała Świątynia)
 • Doi Chang – stolica kawy w Tajlandii
 • zatoka / plaże w prowincji Chonburi/okolice Pattaya

Program, jak i poszczególne punkty mogą ulec zmianie na skutek nieprzewidzianych warunków drogowych,  nieprzewidzianych utrudnień w miejscach realizacji programu, jak i innych zdarzeń niezależnych od Organizatora.


DODATKOWE:

 • PLAN WYCIECZKI opisany ofertą podlega aktualizacji każdorazowo przed rozpoczęciem imprezy dla warunków terytorialnych, pogodowych i innych mających wpływ na możliwość jego realizacji.
 • Informacje na temat poszczególnych krajów tranzytowych i docelowego dostępne na stronach MSZ:
 

UZUPEŁNIAJĄCO

ŚWIĘTO LOY KRATHONG

Loy Krathong to jedno z największych, corocznych świąt obchodzonych w Tajlandii, bywa nazywanym przez turystów Festiwalem Światła. Loy Krathong najczęściej wypada w listopadzie. To szczególny dla Tajów czas radości i dziękczynienia, podczas którego ludzie zbierają się, aby wypuszczać krathongi (pływające naczynia wykonane z liści bananów) do rzek i jezior w ramach wyrażenia wdzięczności za błogosławieństwa, jakie otrzymali przez cały rok.

Słowo „Loy” w języku tajskim oznacza „unosić się”, „Krathong” to małe tratwy używane podczas tego festiwalu. Krathongi są ozdabiane kwiatami, świecami, kadzidełkami i monetami, stanowiącymi dary i ofiary dla duchów rzecznych lub bogiń wody. Świętujący spisują także na kartkach papieru życzenia, które wkładają do krathongów.

W noc Loy Krathong Tajowie gromadzą się licznie nad brzegami rzek i kanałów w całej Tajlandii, przynoszą własnoręcznie zrobione, lub kupione na straganach krathongi. O zachodzie słońca wszyscy zapalają świece i kadzidełka, a następnie wspólnie wyruszają z pływającymi latarniami nad rzeki i jeziora, tworząc niesamowite widowisko. W tym czasie niebo rozświetlają fajerwerki dodając ogromnej pompy widowisku. Grupy tancerzy, przy akompaniamencie muzyki na żywo granej przez lokalnych muzyków, nadają rytm i w ciągają ludzi w wir tradycyjnych tańców tajskich, a jednym z nich jest Ramwong tańczony zazwyczaj wokół dużego ogniska. 

Loy Krathong to starożytna tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie przez wieki, co czyni ją dziś ważną częścią tajskiej kultury. Niesamowicie widowiskowe i piękne święto obchodzone w całej Tajlandii, najhuczniej i najbardziej widowiskowo jednak, ze względu również na niespotykane nigdzie indziej puszczane w niebo świetlne latawce, obchodzone jest w Chiang Mai, uznawanego za stolicę i centrum obchodów Loy Krathong.  

 

CZYM I DLA KOGO PODRÓŻ?

Intensywna wycieczka i motocyklowe wakacje w jednym, objazdowe eksploracje egzotycznej krainy jej najpiękniejszymi drogami w asyście i towarzystwie wesołego minibusa…Tym jest ta podróż. 

Setki, a czasami i tysiące zakrętów jednego dnia, oszałamiające widoki, tajskie świątynie, buddyjscy mnisi, opium i szlaki przemytników, Laotańczycy, Tajowie, Chińczycy i plemiona górskie, niespotykana nigdzie indziej paleta kolorów i smaków, a przy tym równie egzotyczna kultura! 

Definicja tego wyjazdu z całą pewnością zależy od umiejętności i doświadczenia uczestnika, nie jest zdecydowanie propozycją przejażdżki skierowaną dla zupełnie początkujących, ale nie jest również ekstremalnym, a nawet wyczynowym wyjazdem w nieznane. To przeciętnego stopnia trudności turystyka objazdowa w formie motorowej w kolejnej, niezwykle atrakcyjnej turystycznie destynacji azjatyckiej – Tajlandii.

Wyjazd zarówno dla singli chcących przeżyć przygodę z turystyką motocyklową w Tajlandii, ale dla par chcących spędzić ciekawie i aktywnie czas na poznawaniu tego fragmentu świata. Wyjazd zdecydowanie dla osób towarzyskich, tolerancyjnych i otwartych na otoczenie.

 

JAKI JEST PLAN W SKRÓCIE?

Wylot z Polski (WAW) w środę  z lądowaniem w Bangkoku następnego dnia (w czwartek) w godzinach dopołudniowych.  Przelot lokalnym połączeniem z Bangkoku do Chiang Mai, tam transfer do hotelu i odpoczynek, odbiór motocykli i udział w największych świętach w Tajlandi – Loy Krathong.

Loy Krathong to buddyjskie święto, które Tajowie obchodzą podczas pełni księżyca, 12 miesiąca tajskiego kalendarza, która wypada najczęściej w listopadzie. Huczne i niezwykle widowiskowe święto, z paradami i ogromną ilością lampionów szybujących wypełnionych gorącym powietrzem. Największym widowiskiem święta Loy Krathong są właśnie w Chiang Mai, które w tym czasie przyciąga Tajów z całego kraju i niezliczone rzesze turystów. Przez 2 dni dzieje się niesamowite widowisko, którego częścią będziemy właśnie w trakcie tej wyprawy my.

Kolejne 9 dni przejazdem motocyklami i vanem wyznaczoną trasą, na dystansie poniżej 260 km dziennie, sporo atrakcji: przełęcze, miasta, pagody, uprawy, świątynie, miejsca historyczne, spotkania z lokalnymi społecznościami, lokalna kuchnia, lokalne warsztaty rzemiosła, folklor i polskojęzyczny pilot/przewodnik/rezydent z doświadczeniem. Dnia 11 przyjazd do Chiang Mai, zwrot motocykli przelot lokalnymi liniami lotniczymi z Chiang Mai do Bangkoku i transfer lądowy na ostatni etap wypoczynkowy. 2 dni na plażach południowego wybrzeża i powrót do vanem do Bangkoku. Wylot powrotny 15 dnia pobytu w czwartek z Bangkoku z lądowaniem w Warszawie następnego dnia.

 

JAKA JEST FORMUŁA?

Uczestnicy docierają na miejsce przelotem na własny koszt i organizację (udzielamy wsparcia przy wyborze i zakupie biletów lotniczych, obsługujemy zakup grupowy – min. 10 osób w grupie z/do tego samego miejsca wylotu/powrotu). Program pobytu uwzględnia potrzeby turystyczne i wypoczynkowe – przejazd wyznaczoną trasą i realizacja punktów programu odbywać się będzie w formule grupowej, dla której organizatorzy przewidzieli osoby kierujące (pilotów-kierowników grup). Uczestnicy otrzymują do dyspozycji i zgodnie z własną deklaracją rezerwacyjną środki transportu w postaci motocykli, lub samochodu van z kierowcą pełniącego funkcję (w przypadku niewielkiej grupy) również pojazdu serwisowo-bagażowego.

Dla każdej 8-16 osobowej grupy turystycznej przydzielony zostanie przynajmniej 1 pilot/kierownik wyprawy odpowiedzialny za sprawną organizację w grupie, prowadzenie grupy wyznaczoną trasą, realizację przewidzianego programu, komunikację i koordynację z pozostałymi grupami i organizatorem, wsparcie tłumaczeniowe w miejscach turystycznych. 


DLACZEGO Z NAMI, CO WYRÓŻNIA OFERTĘ?

 • ORGANIZATOR TURYSTYCZNY – jesteśmy legalnie działającymi organizatorami turystyki, zarejestrowanymi w Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) więc Twój wyjazd jest zabezpieczony całkowicie i w dwóch filarach: za pomocą gwarancji ubezpieczeniowych udzielnych nam przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe oraz przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • UBEZPIECZENIA PODRÓŻNE – w ramach zawartej z nami umowy otrzymujesz w cenie każdej imprezy turystycznej i odpowiednio do destynacji pakiet ubezpieczeń podróżnych w przedmiocie: Kosztów Leczenia i Pomocy Assistance (KL), Kosztów Ratownictwa (KR), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialności Cywilnej (OC) – szczegóły w umowie o udział w imprezie turystycznej i OWU zawartego ubezpieczenia
 • UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI – w naszej ofercie poza możliwością zwiększenia sum ubezpieczeń również możliwość Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji i Przerwania imprezy Turystycznej
 • INTEGRACJA I RELACJE –  jesteśmy częścią grupy, integrujemy i bawimy się wspólnie z Wami, dbając czujnie o bezpieczeństwo, sprawną realizację i wyłącznie pozytywne wrażenia. Stwarzamy warunki do budowania wartościowych i trwałych relacji, szanując jednocześnie Waszą prywatność.
 • PROGRAM LOJALNOŚCIOWY – wszyscy nasi klienci objęci są nagrodowym programem lojalnościowym MOTOloyalty – dającym wymierne korzyści ze stałej współpracy…

Ofert podobnych znaleźć można kilka. Spośród wszystkich dostępnych naszą wyróżniają:

 • JAKOŚĆ PREMIUM za przystępną cenę – nie jest ofertą budżetową, zapewniamy podwyższony standard obsługi i bytowy w miejscu organizacji
 • PODRÓŻE W GRUPACH – adresatami oferty i potencjalnymi uczestnikami są osoby świadome i zdecydowane na podróże w grupach i przy wsparciu/pod opieką organizatora
 • MIEJSCA NOCLEGOWE – miejsca noclegowe zawsze w wysokim standardzie są starannie wybrane, większość stanowi naszą stałą bazę
 • OPIEKUN Z DOŚWIADCZENIEM – opieka 24/7 doświadczonego i zawodowego pilota-kierownika wycieczki, ze znajomością języka obcego, ze znajomością tras i miejsc ujętych w programie
 • ASYSTENT PODRÓŻY HOT-LINE – komunikator umożliwiający stały kontakt 24/7 z zespołem organizatora na co najmniej 1 miesiąc przed datą wyjazdu
 • USŁUGA W PODRÓŻY  – ad hoc organizacja czasu wolnego, wycieczek fakultatywnych, transportu lokalnego na życzenie uczestnika w czasie trwania wycieczki
 • DOPRACOWANY PLAN I PROGRAM  – formuła wyjazdów stawia bardzo wysoko potrzeby turystyki poznawczej i towarzyskiej, podróż w szczegółowo zaplanowanych ramach programowych, przy dużej intensyfikacji zróżnicowanych tematycznie punktów programu, bez utraty cennego czasu na niezaplanowane działania.

 

Mapa

Mapa wycieczki

Program

DZIEŃ 1
(przylot z PL) BANGKOK Chiang Mai

PLAN DNIA:

 • przylot do Bangkoku w godzinach rannych
 • transfer do Chiang Mai (przelot w godzinach południowych)
 • lunch
 • aklimatyzacja
 • kolacja powitalna dla uczestników, odprawa
 • wyżywienie: -/-/D
 • zakwaterowanie: okolice Chiang Mai
Czas ok. 12 godzin (+przesiadki)
Trasa PRZELOT WAW-BKK

Dzień przylotów do Bangkoku, gdzie rozpoczynamy program i transferu do miasta Chiang Mai z komfortowym hotelem.

Witamy zatem w Tajlandii! Jeśli nie podróżowaliśmy wspólnie tym samym połączeniem, to po lądowaniu na lotnisku w BANGKOKU i dokonaniu formalności wizowych spotkacie naszego pilota, który stąd poprowadzi grupę. Przed nami wspólny transfer do miasta Chiang Mai (lokalnymi liniami lotniczymi), gdzie zaczynamy przygodę.  Większość z Was będzie zmęczona przelotem, a u niektórych da już o sobie znać jet lag, dlatego tego dnia nie organizujemy żadnych wspólnych aktywności, poza wieczorną kolacją powitalną. Po przyjeździe do hotelu w Chiang Mai odpoczywacie do godzin wieczornych.

Dalej
DZIEŃ 2
Chiang Mai

PLAN DNIA:

 • śniadanie
 • aklimatyzacja do godzin południowych i dla chętnych wycieczki fakultatywne
 • popołudniu spacer po starym mieście, w trakcie możemy zjeść wspólny lunch w jednej z miejscowych knajpek
 • wieczorny udział w pierwszym dniu świąt Loy Krathong
 • wyżywienie: B/-/-
 • zakwaterowanie: okolice Chiang Mai
Czas 1 dzień
Trasa 0 km

Dzisiaj piątek i w Chiang Mai tzw. Mały Loy Krathong… Tak, w Chiang Mai te ważne święta obchodzone są przez dwa dni, a dzisiejszy to jakby wstęp i rozgrzewka. To też Wasz dzień aklimatyzacji w samym Chiang Mai, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie spędzimy czas na krótkim spacerze po starym mieście, zjemy wspólny lunch i spotkamy się wieczorem..

Miejsce, w którym rozpoczynamy naszą przygodę – miasto Chiang Mai – to poza Bangkokiem drugie na liście miast MUST SEE w Tajlandii (dla nas nawet pierwsze). Na liście TOP atrakcji w mieście mamy całkiem sporo, rekomendujemy z pewnością do uwzględnienia w planowaniu czasu: 

 • nocny targ
 • świątynie w mieście
 • sanktuarium słoni
 • świątynia na Doi Suthep i wioska Hmong Doi Pui
 • park Rajapruek
Dalej
DZIEŃ 3
Chiang Mai

PLAN DNIA:

 • śniadanie
 • aklimatyzacja i czas wolny do godzin popołudniowych
 • odbiór motocykli, jazdy próbne
 • wieczorny udział w Loy Krathong i paradzie 
 • wyżywienie: B/-/-
 • zakwaterowanie: okolice Chiang Mai
Czas 1 dzień
Trasa 0 km

Dzień aklimatyzacji w Chiang Mai c.d.

Do południa jeszcze czas wolny… W godzinach popołudniowych zbieramy się po odbiór motocykli i zrobimy jazdy próbne. Wieczorem wspólny udział w obchodach świąt Loy Krathong i paradzie..

Dalej
DZIEŃ 4
Chiang Mai Kanion Phra Chor Doi Inthanon Chom Tong

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 9:00
 • Kanion Phra Chor 
 • Park Narodowy Doi Inthanon z pagodami Króla i Królowej
 • najwyższy szczyt Tajlandii – Doi Inthanon 2.565 mnpm
 • Wodospad Wachiratarn
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Chom Tong
Czas ok. 4 godz. (+postoje)
Trasa ok. 170 km

Pierwszy dzień jazdy, dzień „wjeżdżania” się w ruch i styl jazdy na drogach Tajlandii. Do pokonania przyjemna trasa widokowa, niecałe 200 km stosunkowo łatwej trasy, choć w planie mamy również wjazd na najwyższy szczyt w Tajlandii. W programie na dziś głównymi atrakcjami są punkty widokowe, przyroda, panoramy. 

Dalej
DZIEŃ 5
Chom Tong Op Luang National Park Mae Sariang

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 9:00
 • wodospad Mae Ya
 • Park narodowy Ob Luang z opcją na 1 godz trekkingiem
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Mae Sariang
Czas ok. 3 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 160 km

Choć główna trasa na dziś z Chom Tong do Mae Sariang to około 150 km i pewnie dałoby się ją pokonać z niespełna 3 godziny, to mamy kilka opcji na jej wydłużenie i „powałęsanie” się po okolicy, zwłaszcza, że okolicą są 2 parki narodowe poprzecinane  licznymi dróżkam. Tutaj naprawdę jest gdzie jeździć! Koniec dnia w Mae Sariang nad rzeką.

 

Dalej
DZIEŃ 6
Mae Sariang Kaeo Komon Forest Park Baan Rak Thai Mae Hong Son Ban Rak Thai

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 8:30
 • miejsca widokowe na trasie do Mae Hong Son
 • wycieczka łodzią do najstarszej wioski plemienia długich szyi Huay Pu Keng
 • Mae Hong Son i jego świątynie
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Ban Rak Thai
Czas ok. 4 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 220 km

Jedziemy na północ, przemieszczając się wzdłuż granicy z Birmą. Tutaj w drodze zawitamy – choć będziemy musieli zmienić środek lokomocji na bardziej odpowiedni i przesiąść się do łodzi – do jednej z najstarszych i autentycznych wiosek osadników birmańskich i plemienia Długich Szyi.

To miejsce jest wyjątkowe i zupełnie niepodobne do kilku innych sztucznie stworzonych w całej Tajlandii, w których uprawiane jest ludzkie niewolnictwo, sztuczną społecznością są kobiety birmańskie, pozbawione praw i wystawiane na pokaz, jak zwierzątka w zoo. Jest jedynym w Tajlandii przykładem tzw. Community-Based Tourism (CBT) czyli turystyce opartej na lokalnej społeczności

Huay Pu Keng jest autentyczna, prawdziwa wioska z prawdziwą społecznością kobiet, mężczyzn i dzieci, ze szkołą i radą plemienną, nie jest jedynie atrakcją dla tysięcy odwiedzających turystów. Tutaj nie traktuje się kobiet, jak eksponatów i dlatego ją właśnie odwiedzamy.

Poza tą obowiązkową w tej części Tajlandii ciekawostką, w dniu dzisiejszym super droga, super widoki, super okazje do pocztówkowych fotek i przejazd najdłuższym, bambusowym mostem w Tajlandii!

Na nocleg zatrzymamy się pośród plantacji herbaty, w przepięknej wiosce chińskich osadników, tuż na granicy z Birmą – Ban Rak Thai.

 

 

Dalej
DZIEŃ 7
Ban Rak Thai Jaskinia Tham Lod Pai

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 8:30
 • spacer po najdłuższym moście bambusowym w Tajlandii zbudowanym nad polami ryżowymi
 • przejazd najbardziej spektakularną trasą widokową w Azji Południowo-Wschodniej , na odcinku Mae Hong Son i Pai
 • wizyta w jednej z najpiękniejszych tajskich jaskini Nam Lod Cave
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Pai
Czas ok. 3 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 150 km

W planie dzisiejszego dnia dwie perełki – najpiękniejsza trasa Azji Południowo-Wschodniej R1095 na odcinku Mae Hong Son i Pai oraz jedna z najpiękniejszych tajskich jaskiń Nam Lod. Zwiedzanie jaskini zajmie około 2-3 godzin. Moc wrażeń spora, jak na jeden dzień. Żaden opis nie odda tego, czego dzisiaj doświadczycie. 

 

Dalej
DZIEŃ 8
Pai

PLAN DNIA:

 • śniadanie
 • czas wolny (basen, masaże, spacery)
 • OPCJE dla chętnych: wycieczka do gorących źródeł, wycieczki po okolicy, trekking, rafting
 • wyżywienie: B/-/-
 • zakwaterowanie: okolice Pai
Czas 1 dzień
Trasa dzień wolny

Dzień wolności i niezależności, jak bywa żartobliwie nazywanym. Odpoczywamy od motocykli, od organizacji, od siebie nawzajem, wykorzystujemy czas wg własnego uznania i zapotrzebowania. Miejsce zakwaterowania (hotel z basenem) sprzyja „nic nierobieniu”. Dla bardziej aktywnych i wymagających dzień może zostać częściowo zorganizowany, na tą okoliczność przygotujemy klika propozycji i podpowiedzi.

 

Dalej
DZIEŃ 9
Pai Chiang Mai Chiang Dao

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 8:30
 • Kanion Pai
 • Memorial Bridge 
 • wodospad Mok Fa
 • świątynia Wat Ban Den
 • jaskinia Chiang Dao
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Chiang Dao
Czas ok. 3 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 150 km

Ruszamy z Pai na wschód, kontynuując drogą R1095. Zatrzymamy się na chwilę w Kanionie Pai, odwiedzimy wodospad Mok Fa i zwiedzimy jedną z najokazalszych świątyń, jaką mijamy naszą trasą –  Wat Ban Den. Na nocleg zatrzymamy się w Chiang Dao u podnóża drugiej, najwyższej góry Tajlandii.

Dalej
DZIEŃ 10
Chiang Dao Doin Chang Chiang Rai

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 8:30
 • Hinoki Land – Oaza japońska w Tajlandii
 • plantacje herbaty
 • Doi Chang – plantacje najlepszej kawy w Tajlandii
 • trasy widokowe
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice  Chiang Rai
Czas ok. 4 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 200 km

Dzień kolejny naszego tajskiego rollercoaster, Trasy widokowe, świątynie, egzotyka na wyciągnięcie ręki, duże szanse na spotkanie przechadzającego się droga słonia…  Pomykamy na północ, w kierunku Doi Tung, zatrzymując się okazjonalnie przy plantacjach herbaty i kawy. Na nocleg zatrzymamy się w okolicach Chiang Rai.

Dalej
DZIEŃ 11
Doi Tung Tham Luang Cave Złoty Trójkąt LAOS (łodzią) Chiang Rai

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 8:30
 • Plantacje kawy i Pałac Królewski Doi Tung
 • trasy widokowe na granicy z Birmą
 • jaskinia Tham Luang Cave
 • Złoty Trójkąt, muzeum opium
 • Laos
 • OPCJA (jeśli czas pozwoli) świątynia Wat Huay Pla Kang*
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Chiang Rai
Czas ok. 4 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 180 km

Sporo atrakcji, jak na jeden dzień i jak na tak daleko na północ wysuniętą część Tajlandii… A jednak!

Poza niesamowitymi widokami otaczającymi nas w czasie pokonywania kolejnego odcinka drogi, w programie jaskinia, którą żył przez 2 tygodnie cały świat – Tham Luang, a w której w 2018 r. grupa uwięzionych 12 małoletnich piłkarzy z trenerem przez 10 dni oczekiwała na ratunek.

Nie byłoby Tajlandii bez opium, więc w programie dzisiejszego dnia mamy wizytę w muzeum opium i oczywiście Złoty Trójkąt – punkt na mapie świata, w którym krzyżują się rzeki Mekongi i Ruak oraz stykają granice 3 krajów: Tajlandii, Laosu i Birmy. To Złoty Trójkąt i okolice był niegdyś stolicą największych producentów opium na świecie… 

Na nocleg zatrzymamy się w Chiang Rai.

 

Dalej
DZIEŃ 12
Chiang Rai Chiang Mai

PLAN DNIA:

 • śniadanie, wyjazd na drogę 8:30
 • świątynia Wat Rong Suea Ten (Niebieska Świątynia)
 • świątynia Wat Rong Khun (Biała Świątynia)
 • Singha Park Chiang Rai i plantacja herbaty
 • uroczysta kolacja pożegnalna w Chiang Mai
 • wyżywienie: B/L/D
 • zakwaterowanie: okolice Chiang Mai
Czas ok. 4 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 210 km

Gdziekolwiek okiem sięgać tam… Świątynie. W drodze do Chiang Mai odwiedzimy ich kilka. To nasz ostatni dzień na drogach północnej Tajlandii i ostatnie odcinki wspaniałych tras. Nieco ponad 200 km do Chiang Mai, gdzie zwrócimy nasze motocykle i spędzimy ostatnią noc na północy. Dziś również uroczysta kolacja pożegnalna z północą Tajlandii w Chiang Mai, choć my jeszcze nie kończymy. Rano powrót do Bangkoku, a stamtąd na krótki wypoczynek i rajskie plaże Tajlandii 😛 

Dalej
DZIEŃ 13
Chiang Mai Bangkok Pattaya

PLAN DNIA:

 • śniadanie, transfer lotniskowy
 • przelot z Chiang Mai do Bangkoku
 • transfer w okolice Pattaya i zakwaterowanie w hotelu
 • wyżywienie: B/-/D
 • zakwaterowanie: okolice Pattaya
Czas 1 dzień
Trasa PRZELOT Chiang Mai-Bangkok; transfer okolice Pattaya

Dzień transferów lokalnych – przed południem przelot do Bangkok, a stąd transfer busem w okolice Pattaya i… DZIEŃ CHILL OUT!

Dalej
DZIEŃ 14
plaże w prowincji Chonburi - okolice Pattaya

PLAN DNIA:

 • śniadanie
 • czas wolny
 • ostatni wspólna kolacja – pożegnanie z Tajlandią
 • wyżywienie: B/-/D
 • zakwaterowanie: okolice Pattaya
Czas 1 dzień
Trasa 0 km

Dzień wolny, totalny relaks. Do dyspozycji basen, plaża, bary, restauracje, kluby, centra masażu, dyskoteki i całe mnóstwo mega atrakcji. Korzystamy! 

Dalej
DZIEŃ 15
Ko Samet BANGKOK (wylot do PL)

PLAN DNIA:

 • wykwaterowanie zależne od godziny lotu powrotnego (jeśli bardzo wczesne, to możliwe, że konieczne będzie zrezygnowanie ze śniadania)
 • transfer lotniskowy
 • wyżywienia w programie B/-/-
 • zakwaterowanie — PRZELOT POWROTNY
Czas ok. 3 godz
Trasa ok. 200 km

Po śniadaniu (lub może dużo przed), w zależności od godziny wylotu powrotnego do kraju, ostatni transfer na lotnisko w Bangkoku, gdzie nasza wspólna  przygoda zakończy się definitywnie.

Wczoraj pożegnaliśmy Was kolacją, dziś już tylko zapraszamy na kolejne wyjazdy.

Dalej

O cenie

CENA REGULARNA, podstawowa:

FORMA PODRÓŻY MOTOCYKL (UMOWNIE DOMYŚLNA, MOTOCYKL HONDA CB500):

 • 2.600 € (+200 USD gotówką na miejscu)/ 1 osoba (kierowca) na 1 motocykl HONDA CB500, zakwaterowanie w pokoju TRIPLE, lub TWIN

PASAŻER lub FORMA PODRÓŻY SAMOCHÓD VAN:

 • 2.000 € (+200 USD gotówką na miejscu)/1 os. singiel, zakwaterowanie w pokoju TRIPLE, TWIN, lub DBL (dla par)

 OPCJE UPUSTÓW I DODATKÓW DO CENY REGULARNEJ:

 • uczestnik towarzyszący (pokój DBL): cena regularna – 600 EUR  (= 2.000 EUR/os. towarzysząca)
 • uczestnik grupowy, rezerwacja dla min. 5 osóbcena regularna – 5% CENY REGULARNEJ (wymagany bezpośredni kontakt z Organizatorem tel. +48 512818380 i założenia rezerwacji grupowej)
 • gwarancja zakwaterowania w pokoju max. 2-osobowym z oddzielnymi łóżkami (TWIN): cena regularna +100 €
 • zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym (SGL): cena regularna +450 €
 • zindywidualizowane posiłki (dopasowane do zadeklarowanej formuły diety): cena regularna +150

MOŻLIWE OPCJE DODATKOWO PŁATNEJ ZMIANY motocykla umownie domyślnego (każda opcja wymaga uzgodnienia z Organizatorem w dacie zawierania umowy na udział w imprezie)

 • zmiana na Honda CB650R: cena regularna +100 USD  (gotówką na miejscu)
 • zmiana na Yamaha MT07: cena regularna +100 USD  (gotówką na miejscu)
 • zmiana na Kawasaki Versys 650: cena regularna +150 USD  (gotówką na miejscu)
 • zmiana na Suzuki V-strom 650: cena regularna +150 USD  (gotówką na miejscu)
 • zmiana na Honda CB750 Hornet: cena regularna +150 USD  (gotówką na miejscu)
 • zmiana na Yamaha Tracer 9GT: cena regularna +500 USD  (gotówką na miejscu)
 • zmiana na Honda Africa Twin: cena regularna +700 USD  (gotówką na miejscu)

 PŁATNOŚCI I UMOWA:

 • 30% opłaty rezerwacyjnej w terminie do 5 dni od zgłoszenia udziału / dokonania rezerwacji / zawarcia umowy
 • 70% pozostałej kwoty umowy w terminie ustalonym umową (najczęściej 30-45 dni przed datą imprezy, lub gotówką w dniu rozpoczęcia imprezy)

Umowa zawierana jest elektronicznie w formie dokumentowej i w systemie rezerwacyjnym online. Płatności bezgotówkowe obsługuje platforma PayU.


GWARANCJA STAŁEJ CENY I ZWROTÓW:

 • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego 8 uczestników
 • możliwość zorganizowania imprezy poniżej minimum organizacyjnego 8 uczestników przy akceptacji zmiany ceny przez wszystkich uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego 8 uczestników i braku zgody wszystkich uczestników na zmianę ceny
 • zwrot 100% wpłat w przypadku czynników uniemożliwiających przeprowadzenie imprezy przez Organizatora i jej odwołania

 

Cena zawiera
 • udział 24/7 polskojęzycznego pilota/kierownika/TL wycieczki na całej trasie przejazdowej
 • opieka 24/7 lokalnego pilota tajskiego, lub rezydenta
 • udział i ubezpieczenie uczestników imprezy turystycznej KL + NNW + BP na terenie całego Świata, do sumy ubezpieczenia 30.000,00 euro
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wszystkie transfery lotniskowe i parkingowe
 • (LUB) 1 motocykl dla uczestnika motocyklisty z opłaconym przez Organizatora paliwem na całej trasie (uczestnik zawiera odrębną umowę z lokalnym dostawcą wskazanym przez Organizatora na wynajem motocykla), lub
 • (LUB) 1 miejsce w mini-VAN (9-osobowy, klimatyzowany z kierowcą do dyspozycji w dni przewidziane programem podróżowania, z wyłączeniem dni stacjonarnych)
 • pojazd serwisowo-bagażowy na całej trasie przejazdu (w przypadku niewielkiej grupy uczestników VAN możliwy samochód wielozadaniowy)
 • opłaty drogowe i parkingowe wzdłuż całej trasy przejazdu
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji turystycznych na liście GŁÓWNE PUNKTY PROGRAMU
 • 14x nocleg w hotelach, motelach, homestay o podwyższonym standardzie odpowiadającym 3***: pokoje 2-3 osobowe z wyposażeniem (2-osobowe dla par), łazienki, parking, bar/restauracja na miejscu, lub niewielkiej odległości, pokoje 1-osobowe za dodatkową dopłatą
 • 14x B – śniadanie regionalne
 • 8x L – dodatkowy posiłek typu lunch, lekki obiad, kuchnia regionalna (set menu)
 • 11x D – obiado-kolacja, lub kolacja, kuchnia regionalna (set menu)
 • 1x pakiet powitalny uczestnika: upominki i gadżety okolicznościowe, naklejka
 • foto i wideo-relacja wspólna dla wszystkich uczestników
Cena nie zawiera
 • biletów lotniczych międzynarodowych na trasie Polska – Wietnam – Polska
 • biletów lotniczych lokalnych na trasie Bangkok-Chiang Mai-Bangkok (cena styczeń 2024 około 100 USD z bagażem 25kg)
 • kaucji zwrotnej do umowy wynajmu motocykla w wysokości 350 USD
 • wiz wjazdowych do Tajlandii (obecnie wjazd do Tajlandii turystyczny do 30 dni nie wymaga wizy, sytuacja może ule zmianie: https://www.gov.pl/web/tajlandia/idp )
 • miejsca w pokoju 1-osobowym (dostępne za dodatkową opłatą, w opcjach rezerwacyjnych)
 • ubezpieczeń dodatkowych uczestników poza wskazanymi (dostępne również w opcjach rezerwacji online)
 • wyżywienia poza wskazanym w „CENA ZAWIERA” (koszt ok. 5-30 USD / posiłek typu obiad, kolacja)
 • napiwków i innych opłat zwyczajowych
 • innych poza wskazanymi w ofercie

Rezerwacje

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

System sprzedaży internetowej umożliwia łatwe zgłoszenie udziału przez przycisk „OTWÓRZ FORMULARZ REZERWACJI ONLINE” odpowiednio dla daty wydarzenia, przy której się znajduje. Użyj przycisku, by otworzyć i wypełnić prosty formularz z danymi zgłaszanych uczestników, zatwierdź w formularzu Swoją rezerwację i ciesz się wyjazdem. Umowa zostanie przesłana automatycznie na adres e-mail, a o kolejnych etapach przypominać będą powiadomienia SMS i e-mail. W razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z bezpośredniego kontaktu z nami – zadzwoń 512 818 380, lub napisz

Nie zastanawiaj się dłużej, ktoś może Cię uprzedzićREZERWUJ JUŻ DZIŚ!

Zarezerwuj już teraz