CARAVANINGOWA RUMUNIA – zorganizowana wyprawa kamperami do Marmarosz, Bukowiny i Transylwanii…

[RO-RV-1-09-24]
Termin

Terminy

16/09/2024
Cena

Cena

900 €
Dystans KM

Dystans

~ ok. 3200km
Formuła

Formuła

Kamperami

Szczegóły wydarzenia

Opis
Opis
Mapa
Mapa
Plan
Program
Galeria
Galeria
O cenie
O cenie
Rezerwacje
Rezerwacje

Wstęp

Rumunia wciąż należy do najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie, choć ma wszystko, czego turysta oczekuje: górali Zakarpacia, osadników Bukowiny, ciepłe Morze Czarne z piaszczystymi plażami, mistyczną Transylwanię – ojczyznę najsłynniejszego wampira Drakuli, warowne zamki, forty i średniowieczne miasteczka, klimatyczne i barwne wsie, a przy tym piękne, górskie krajobrazy i nieograniczony dostęp do swobody biwakowania. 

Propozycja zorganizowanej wyprawy caravaningowej w formule objazdowej w grupie kilku camperów dla miłośników zróżnicowanej kultury, przepięknej przyrody, zachwycających górskich panoram, dobrego towarzystwa i biwakowania gdziekolwiek… Wyprawa na dystansie około 3500 km i w czasie przewidzianym 14 dni łącznie, pod opieką i przewodnictwem doświadczonego podróżnika i zawodowego pilota wypraw turystycznych, wielokrotnego bywalca tych rejonów. Tranzyt do miejsca docelowego niespełna dzień drogi, w miejscu docelowym liczne atrakcje i miejsca przystankowe, przejazd drogami lokalnym o wysokich walorach krajobrazowych, starannie dobrane miejsca noclegowe kempingowe i na łonie natury…     

 

projekt i realizacja: S2B CAMPERS

Opis

SPECYFIKACJA SZCZEGÓŁOWA OFERTY

RODZAJ WYDARZENIA: turystyka poznawcza i rekreacyjna, formuła objazdowa caravaningowa

DATY ORGANIZACJI:

  • FIX: 16.09 (PO) – 29.09.2024 (ND)
  • FLEX: dowolna data dla rezerwacji grupowych (≥ 5 kamperów) z wyprzedzeniem min. 6 miesięcy

MIEJSCE ORGANIZACJI:

 • tranzytowe: Słowacja, Węgry
 • docelowe: Rumunia

ŚRODEK TRANSPORTU:

 • TRANSPORT DO MIEJSCA ORGANIZACJI: dojazd/powrót własny uczestników
 • RODZAJ TRANSPORTU DO MIEJSCA ORGANIZACJI: samochód specjalny campingowy uczestnika
 • TRANSPORT W MIEJSCU: własny środek transportu uczestnika – samochód specjalny campingowy uczestnika

PROGRAM RAMOWY:

 • 12 dni stacjonarnie-objazdowo drogami Rumunii (Maramures, Bukovina i Transylvania)
 • 2 dni tranzytowe / dojazdowe drogami Słowacji i Węgier

PUNKTY PROGRAMU:

 • Wesoły Cmentarz w Sapanta (region Maramuresz)
 • Monastyr w Worońcu
 • skupisko wsi polskich na Bukowinie
 • wąwóz Bicaz
 • kopalnia soli Turda
 • kościół obronny w Viscri
 • zamek Bran
 • zamek Peles
 • DN7C Transfogaraska
 • DN67C Transalpina
 • zamek Hunedoara (Corvinilor Castle)

Program, jak i poszczególne punkty mogą ulec zmianie na skutek nieprzewidzianych warunków drogowych,  nieprzewidzianych utrudnień w miejscach realizacji programu, jak i innych zdarzeń niezależnych od Organizatora.

ŁĄCZNY DYSTANS: ok. 3200 km

DYSTANS DZIENNY (min – max):

 • TRANZYTY (dojazd/powrót,): 400-600 km
 • TURYSTYCZNIE (Rumunia): 50-400 km

RODZAJ SZLAKU: drogi asfaltowe w terenie płaskim i górzystym, dobrej i złej jakości

POZIOM TRUDNOŚCI:

 • 5/10 średni dla uczestników z doświadczeniem w turystyce caravaningowej objazdowej
 • 7/10 wymagający dla uczestników bez doświadczenia w turystyce caravaningowej objazdowej

LICZEBNOŚĆ GRUPY (min-max): 5-8 kamperów/załóg 

DODATKOWE:

 • PLAN WYPRAWY opisany ofertą podlega aktualizacji każdorazowo przed rozpoczęciem imprezy dla warunków terytorialnych, pogodowych i innych mających wpływ na możliwość jego realizacji.
 • Informacje na temat poszczególnych krajów tranzytowych i docelowego dostępne na stronach MSZ:

 

DOKUMENTY DO POBRANIA: w zakładce INFORMACJE

PROJEKT WYPRAWY: więcej o projekcie wyprawy pod LINKIEM TUTAJ

 


UZUPEŁNIAJĄCO

CZYM I DLA KOGO PROPOZYCJA?

To jedna z naszych regularnych, corocznych wypraw w formach zmotoryzowanych, którą polecamy wszystkim posiadającym choćby niewielkie doświadczenie w turystyce objazdowej caravaningowej, zdecydowanym odbyć podróż w grupie po drogach o zmiennym stopniu trudności i przy zmiennych warunkach – poza łatwymi odcinkami dróg do pokonania również wymagające, kręte odcinki górskie, w zmiennych warunkach pogodowych i oświetlenia.  Uczestnikiem może być każdy, kto posiada campera do 3,5 tony (rekomendowany camper-van, lub półzintegrowany o krótkim bagażniku, zdolny pokonywać górskie serpentyny), lub skorzysta z naszej pomocy wynajmu w sieci partnerskich wypożyczalni – sprawnego technicznie i na tyle wygodnego, by przejechać z nami wskazany dystans w założonym w programie tempie i czasie.

Celem naszym są skarby natury, historii i architektury w 3 najatrakcyjniejszych turystycznie krainach Rumunii: 1) Marmarosz (Maramureş) – prawdziwej ostoi folkloru, której krajobraz współtworzą łagodne grzbiety górskie oraz tradycyjne drewniane domy, bramy i cerkwie ze strzelistymi wieżami, których wyjątkowość została doceniona wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, 2) Bukovina z XVI-wiecznymi monastyrami – prawdziwymi cudami architektury, których zewnętrzne mury malowane w obrazy nawiązujące do Biblii, legend i wydarzeń historycznych zachwycają od wieków przyjezdnych. Zespoły klasztorne w Arbore, Watrze Mołdawicy, Worońcu, Gura Humorului, Patrauti, Probocie oraz Suczawie zostały wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, a jeden z nich na liście „must see” naszej wycieczki. W planie również skrawek polskości na Bukowinie w miejscowości Kaczyce… 3) Transylvania (Siedmiogród) – historyczna kraina, wciśnięta w zawijas Karpat, otoczona aurą tajemniczości, z licznymi, dobrze zachowanymi zabytkami, z namacalnymi dowodami przenikania wielu kultur, religii i narodowości, a także wspaniała przyroda. Na liście must see – Stare miasto w Braszowie, Zamek w Branie, otoczony XV-wiecznymi kamienicami Mały Rynek w Sybinie, Wieża Zegarowa z Muzeum Historycznym w Sighișoara (Segieszowie), Droga Transfogaraska prowadząca z Braszowa do ruin zamku Poenari (historycznie najbliżej związanego miejsca z postacią Wlada Palownika – Drakuli). czy droga biegnąca z miejscowości Sebes do Novaci, która dostarczy niezapomnianych przeżyć i widoków, stanowi cel podróżników i zwana jest Transalpiną – droga krajowa o numerze DN67C, najwyżej położona w Rumunii, na przełęczy Urdele osiąga 2145 m n.p.m.

Propozycja odpowiednia dla wszystkich, którzy marzą o dalekich podróżach, nie mają jeszcze doświadczenia, chcą spróbować relatywnie niedaleko „od domu”, nie dysponują odpowiednim doświadczeniem i czasem niezbędnym do dobrego zorganizowania tego typu wyjazdu. Dla wszystkich, którzy czują się zdecydowanie bardziej komfortowo w asyście kogoś, kto poprowadzi, doradzi, pomoże, zorganizuje, skomunikuje, dosłownie – wyręczy i pozwoli cieszyć się czasem i miejscem, pozwoli w pełni się zrelaksować przejmując na siebie obowiązki związane z organizacją. 

 

JAKI JEST PLAN W SKRÓCIE?

Podróż podzielona została na 3 umowne etapy: 1. Tranzyt do/w kierunku miejsca docelowego w Rumunii, 2. Destynacja – miejsce docelowe Rumunia  3. Tranzyt z/w kierunku powrotnym do Polski.

Wyruszamy umownego dnia pierwszego rano (z umownego miejsca w Polsce, najczęściej z okolic Krakowa) zaplanowaną trasą przez Słowację, Węgry w kierunku Satu Mare w Rumunii. Etap 1 tranzytu zajmie nam 1 dzień, w czasie którego nie zaplanowano żadnych atrakcji turystycznych, a trasa prowadzi drogami szybkiego ruchu, aby możliwe szybko dotrzeć do miejsca właściwej organizacji.

Na etap 2, właściwy turystycznie, przewidzianych zostało do 12 dni objazdowo wg opracowanego programu, ze wsparciem organizacyjno-logistycznym w miejscach stacjonowania grupy (na życzenie: organizacja czasu wolnego, organizacja wycieczek fakultatywnych, organizacja transportu lokalnego itp.). W Rumunii biorą swój początek i koniec nasze „wojaże”… w tempie właściwym dla uprawiania turystyki, na niewielkich dystansach i z licencjonowanym pilotem na czele – najciekawsze miejsca, z niezliczonymi atrakcjami jak okiem sięgnąć.  Przed nami dobre, ale i nienajlepszej jakości drogi, trasy panoramiczne, punkty widokowe w górach, ciekawe miejsca, ludzie, tradycyjne restauracje, zabawa i mnóstwo czasu spędzanego razem. 

Po blisko 13 dniach niezwykłej wyprawy etap 3 i powrót, w części różny od etapu 1. Wracamy do Polski , dnia 14 naszej podróży późnym wieczorem.  


JAKA JEST FORMUŁA?

Uczestnicy docierają na miejsce umownego rozpoczęcia imprezy (miejsce wskazane w Road Book) na własny koszt i organizację. 

Program wyprawy uwzględnia potrzeby turystyczne i wypoczynkowe – przejazd wyznaczoną trasą i realizacja punktów programu odbywać się będzie w formule zorganizowanej i grupowej, dla której Organizatorzy przewidzieli osobę kierującą (Pilota-Kierownika grupy) we własnym pojeździe campingowym, pozostającą do dyspozycji Uczestników w całym okresie trwania wyprawy i przez czas 24/7. Szczegóły programu zostaną przedstawione uczestnikom wyprawy w formie tzw. ROAD BOOK z naniesionymi istotnymi punktami GPS i udostępnione na kilka dni przed wyjazdem. 

Formuła objazdowa wypraw caravaningowych zakłada realizację wszystkich punktów programu w przewidzianych ramach czasowych, lecz bez szczegółowego i napiętego harmonogramu. Taka formuła pozostawia dużo swobody Uczestnikom wyjazdu, a Pilotowi odpowiedzialnemu za pełną realizację celów możliwość dopasowania przebiegu programu do aktualnych warunków otoczenia, w tym potrzeb Uczestników.

Program objazdowy realizowany wg sprawdzonego schematu: 

 • przejazd dzienny karawaną prowadzoną przez Pilota odbywa się zgodnie z planem czasowym i pomiędzy wskazanymi w Road Book miejscami stanowiącymi zaplanowane atrakcje turystyczne i miejsca  zaplanowanego biwakowania nocnego
 • Uczestnicy wyprawy mogą poruszać się poza karawaną, własnym tempem i realizować własny plan przejazdu wyłącznie pomiędzy miejscami zaplanowanego biwakowania (miejsca nocnego biwakowania stanowią punkty kontrolne kompletacji grupy)
 • przemieszczanie się karawany prowadzonej przez Pilota pomiędzy miejscami nocnego biwakowania odbywa się z zachowaniem zasady zapewnienia Uczestnikom 1-2 postojów piknikowych w ciągu dnia podróży o łącznym czasie trwania do 90 min. oraz postojów przewidzianych na miejsca turystyczne, zgodnie z planem w Road Book
 • dojazd karawany prowadzonej przez Pilota do miejsca biwakowania nocnego do godz. 19:00 
 • obozowanie/biwakowanie w miejscach zaplanowanych maksymalnie do 3 dób w programie jednej wyprawy
 • opuszczanie miejsc biwakowania w dniu wyjazdu do godz. 8:30

Pilot-kierownik wyprawy odpowiedzialny jest za sprawną organizację w grupie, prowadzenie grupy wyznaczoną trasą, realizację przedmiotową i terminową przewidzianego programu, komunikację i koordynację, wsparcie tłumaczeniowe w miejscach turystycznych. W przypadku więcej niż jednej grupy poruszać się one będą swoim własnym tempem z przydzielonym własnym pilotem, a konsolidacja grup następować będzie w wyznaczonych miejscach organizacji części wspólnej (miejsca atrakcji turystycznych, miejsca biwakowania).


DLACZEGO Z NAMI, CO WYRÓŻNIA OFERTĘ?

 • ORGANIZATOR TURYSTYCZNY – jesteśmy legalnie działającymi organizatorami turystyki, zarejestrowanymi w Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) więc Twój wyjazd jest zabezpieczony całkowicie i w dwóch filarach: za pomocą gwarancji ubezpieczeniowych udzielnych nam przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe oraz przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • UBEZPIECZENIA PODRÓŻNE – w ramach zawartej z nami umowy otrzymujesz w cenie każdej imprezy turystycznej i odpowiednio do destynacji pakiet ubezpieczeń podróżnych w przedmiocie: Kosztów Leczenia i Pomocy Assistance (KL), Kosztów Ratownictwa (KR), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialności Cywilnej (OC) – szczegóły w umowie o udział w imprezie turystycznej i OWU zawartego ubezpieczenia
 • UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI – w naszej ofercie poza możliwością zwiększenia sum ubezpieczeń również Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania imprezy Turystycznej
 • INTEGRACJA I RELACJE –  jesteśmy częścią grupy, integrujemy i bawimy się wspólnie z Wami, dbając czujnie o bezpieczeństwo, sprawną realizację i wyłącznie pozytywne wrażenia. Stwarzamy warunki do budowania wartościowych i trwałych relacji, szanując jednocześnie Waszą prywatność.
 • PROGRAM LOJALNOŚCIOWY – wszyscy nasi klienci objęci są nagrodowym programem lojalnościowym MOTOloyalty – dającym wymierne korzyści ze stałej współpracy…

Ofert podobnych znaleźć można kilka. Spośród wszystkich dostępnych naszą wyróżniają:

 • JAKOŚĆ PREMIUM za przystępną cenę – nie jest ofertą budżetową, zapewniamy podwyższony standard obsługi i bytowy w miejscu organizacji
 • PODRÓŻE W GRUPACH – adresatami oferty i potencjalnymi uczestnikami są osoby świadome i zdecydowane na podróże w grupach i przy wsparciu/pod opieką organizatora
 • CAMPERY Z SIECI PARTNERÓW – w ramach opcji dodatkowych mogą zostać dostarczone i wynajęte nowoczesne campery z sieci naszych Partnerów, przekazane do pełnej dyspozycji uczestnika od pierwszego do ostatniego dnia uczestnictwa w wyprawie, również w czasie wolnym/niezorganizowanym
 • SPRAWDZONE MIEJSCA CAMPINGOWE – wszystkie miejsca campingowe starannie wybrane i  opłacane przez Organizatora
 • OPIEKUN Z DOŚWIADCZENIEM – opieka 24/7 doświadczonego i zawodowego pilota-kierownika wyprawy, ze znajomością języka obcego, ze znajomością tras i miejsc ujętych w programie
 • ASYSTENT PODRÓŻY HOT-LINE dostępny i umożliwiający stały kontakt 24/7 z zespołem organizatora na co najmniej 1 miesiąc przed datą wyjazdu
 • INDYWIDUALNA POMOC W PODRÓŻY  – ad hoc organizacja czasu wolnego, wycieczek fakultatywnych, transportu lokalnego na życzenie uczestnika w czasie trwania wyprawy 
 • DOPRACOWANY PLAN I PROGRAM  – formuła wyjazdów stawia bardzo wysoko potrzeby turystyki poznawczej i towarzyskiej, podróż w szczegółowo zaplanowanych ramach programowych, przy dużej intensyfikacji zróżnicowanych tematycznie punktów programu, bez utraty cennego czasu na niezaplanowane działania.

 

Mapa

Mapa wycieczki

Program

ETAP 1
TRANZYT: POLSKA SŁOWACJA WĘGRY RUMUNIA

Ruszamy możliwie wcześnie, zaraz po odprawie pilota w miejscu umownego rozpoczęcia imprezy. Etap przewidziany przede wszystkim na tranzyt (możliwie sprawne i szybkie osiągnięcie właściwego celu wyprawy). 

Czas ok. 7 godz. (+postoje)
Trasa ok. 450 km
Dalej
ETAP 2
RUMUNIA: Marmaros: Bukowina Transylwania

Właściwy etap realizacji celu naszej caravaningowej wyprawy bliskiej po przepięknych i niezwykle barwnych regionach Rumunii w najlepszym dla tych miejsc okresie. Trasa nasza usiana jest wprost wspaniałymi atrakcjami, wszystkim co najlepsze w tej części kraju: z listy UNESCO Wesoły Cmentarz w Sapanta, Monastyr w Worońcu, skupisko wsi polskich na Bukowinie, wąwóz Bicaz, kopalnia soli Turda, kościół obronny w Viscri z klimatem tradycyjnej wsi rumuńskiej, w której czas stanął w miejscu, zamek Bran, zamek Peles, zamek Hunedoara. Do tego nie pominiemy kultowych tras DN7C w górach Transfogaraskich i najbardziej krętej i najwyżej położonej w Rumunii Transalpiny (DN67C), na której będziemy koczować zupełnie na dziko, w miejscach w których panoramy powalają przed snem i na dzień dobry…

Rumunia to idealny wybór na wypoczynek na łonie natury właśnie na początku, lub na końcu lata, Tutaj spędzimy w tempie właściwym dla tego miejsca 12 dni przemieszczając się z miejsca na miejsce, odkrywając kolejne zakamarki tego niezwykłego kraju. 

Na tym etapie zaplanowana zostały 3 wspólne posiłki regionalne, które doskonale nas zintegrują, a których organizacja została włączona w cenę i program wyprawy.

Czas ok. 50 godzin(+ postoje)
Trasa ok. 2100 km
Dalej
ETAP 3
TRANZYT: WĘGRY SŁOWACJA POLSKA

Kończymy naszą przygodę w Rumunii. Czas wracać do domu. Etap przewidziany przede wszystkim na tranzyt (możliwie sprawne i szybkie osiągnięcie właściwego celu wyprawy). 

Czas ok. 7 godz. (+postoje)
Trasa ok. 450 km
Dalej

O cenie

REGULARNA, podstawowa dla minimum organizacyjnego 5 kamperów/załóg w grupie:

 • 900 € / 1 kamper z 1 osobą załogi (stała dla minimum organizacyjnego 5 załóg)
 • 100 € / 1 os uczestnik towarzyszący, dodatkowa osoba załogi (ubezpieczenia, opłaty campingowe, wycieczki programowe z przewodnikiem, organizacja) 

 

PŁATNOŚCI I UMOWA:

 • 30% opłaty rezerwacyjnej w terminie do 5 dni od zgłoszenia udziału / dokonania rezerwacji / zawarcia umowy
 • 70% pozostałej kwoty umowy w terminie ustalonym umową (30-45 dni przed datą imprezy)

Umowa zawierana jest elektronicznie w formie dokumentowej i w systemie rezerwacyjnym online. Płatności bezgotówkowe obsługuje platforma PayU.


GWARANCJA STAŁEJ CENY I ZWROTÓW:

 • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego 5 kamperów
 • możliwość zorganizowania imprezy poniżej minimum organizacyjnego 5 kamperów przy akceptacji zmiany ceny przez wszystkich uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego 5 kamperów i braku zgody wszystkich uczestników na zmianę ceny
 • zwrot 100% wpłat w przypadku czynników uniemożliwiających przeprowadzenie imprezy przez Organizatora i jej odwołania

 

Cena zawiera
 • formalny udział i ubezpieczenie uczestnika w imprezie turystycznej (zgłoszenie uczestnika w TFG/TFP)
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowy dla legalnie działających organizatorów)
 • 3x zorganizowany posiłek regionalny (tradycyjna kuchnia lokalna) dla uczestników
 • wszystkie opłaty dobowe płatnych miejsc campingowych  (opłata za parcele, pojazd, za osoby załogi, opłaty za prąd i wodę, jeśli dostępne)
 • 1x pakiet powitalny uczestnika (upominki i gadżety okolicznościowe, naklejka)
 • foto i wideo-relacja wspólna dla wszystkich uczestników
 • pełen pakiet usługi pilockiej i przewodnickiej, tj:
  • 24/7 TRAVEL MANAGER – opieka formalna Pilota-Kierownika wyprawy na całej trasie przejazdowej (koordynacja i realizacja programu imprezy, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna) 
  • 12/7 PILOT CAR ON ROAD- prowadzenie caravany Uczestników pojazdem campingowym Organizatora na wszystkich odcinkach drogowych przewidzianych w programie 
  • 12/7 TOUR GUIDE ON ROAD – obsługa Pilota Wycieczki w ruchu i w czasie przejazdu caravany drogami przewidzianymi w programie (informowanie Uczestników caravany o mijanych miejscach, komunikacja z grupą Uczestników za pomocą CB-radia)
  •  12/7 TOUR GUIDE ON SITE – obsługa Pilota Wycieczki w miejscu atrakcji turystycznych przewidzianych w programie (informacja ogólna o miejscu, ciekawostki, oprowadzanie grupy, obsługa tłumaczeniowa)
  • 12/7 TRAVEL ASSIST – opieka i obsługa indywidualna Uczestników (pomoc w organizacji czasu wolnego, w załatwianiu różnych spraw w podróży) 
Cena nie zawiera
 • pojazdów specjalnych campingowych (kamperów)
 • paliwa do kamperów
 • ubezpieczeń kamperów własnych uczestników (wymagane ubezpieczenie OC+ASSISTANCE na EUROPĘ)
 • opłat drogowych, parkingowych i innych w trasie, w tym campingowych postojów dobowych
 • kosztów pomocy drogowej w przypadku zaistniałej potrzeby, wykraczających poza zakres ubezpieczeń
 • ubezpieczeń dodatkowych uczestników poza wskazanymi
 • biletów wstępu do punktów atrakcji turystycznych
 • wyżywienia poza wskazanym w CENA ZAWIERA
 • transportu lokalnego
 • organizacji wycieczek fakultatywnych
 • organizacji wyżywienia w restauracjach/barach/tawernach
 • organizacji aktywności i atrakcji wg preferencji uczestników
 • napiwków i innych opłat zwyczajowych
 • innych poza wskazanymi w CENA ZAWIERA

Rezerwacje

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

System sprzedaży internetowej umożliwia łatwe zgłoszenie udziału przez przycisk „REZERWUJ ONLINE” odpowiednio dla daty wydarzenia, przy której się znajduje. Użyj przycisku, by otworzyć i wypełnić prosty formularz z danymi zgłaszanych uczestników, zatwierdź w formularzu Swoją rezerwację i ciesz się wyjazdem. Umowa zostanie przesłana automatycznie na adres e-mail, a o kolejnych etapach przypominać będą powiadomienia SMS i e-mail. W razie wątpliwości zawsze możesz skorzystać z bezpośredniego kontaktu z nami – zadzwoń 512 818 380, lub napisz

Nie zastanawiaj się dłużej, ktoś może Cię uprzedzić! REZERWUJ JUŻ DZIŚ!

Zarezerwuj już teraz