CZYM I DLA KOGO PROPOZYCJA?
To jedna z naszych regularnych, corocznych wypraw w formach zmotoryzowanych, którą polecamy wszystkim posiadającym choćby niewielkie doświadczenie w turystyce objazdowej caravaningowej, zdecydowanym odbyć podróż w grupie po drogach o zmiennym stopniu trudności i przy zmiennych warunkach – poza łatwymi odcinkami dróg do pokonania również wymagające, kręte odcinki górskie, w zmiennych warunkach pogodowych i oświetlenia. Uczestnikiem może być każdy, kto posiada kampera do 3,5 tony (rekomendowany camper-van, lub półzintegrowany o krótkim bagażniku, zdolny pokonywać górskie serpentyny), lub skorzysta z naszej pomocy wynajmu w sieci partnerskich wypożyczalni – sprawnego technicznie i na tyle wygodnego, by przejechać z nami wskazany dystans w założonym w programie tempie i czasie.
Celem naszym są skarby natury, historii i architektury w 3 najatrakcyjniejszych turystycznie krainach Rumunii: 1) Marmarosz (Maramureş) – prawdziwej ostoi folkloru, której krajobraz współtworzą łagodne grzbiety górskie oraz tradycyjne drewniane domy, bramy i cerkwie ze strzelistymi wieżami, których wyjątkowość została doceniona wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, 2) Bukovina z XVI-wiecznymi monastyrami – prawdziwymi cudami architektury, których zewnętrzne mury malowane w obrazy nawiązujące do Biblii, legend i wydarzeń historycznych zachwycają od wieków przyjezdnych. Zespoły klasztorne w Arbore, Watrze Mołdawicy, Worońcu, Gura Humorului, Patrauti, Probocie oraz Suczawie zostały wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, a jeden z nich na liście „must see” naszej wycieczki. W planie również skrawek polskości na Bukowinie w miejscowości Kaczyce… 3) Transylvania (Siedmiogród) – historyczna kraina, wciśnięta w zawijas Karpat, otoczona aurą tajemniczości, z licznymi, dobrze zachowanymi zabytkami, z namacalnymi dowodami przenikania wielu kultur, religii i narodowości, a także wspaniała przyroda. Na liście must see – Stare miasto w Braszowie, Zamek w Branie, otoczony XV-wiecznymi kamienicami Mały Rynek w Sybinie, Wieża Zegarowa z Muzeum Historycznym w Sighișoara (Segieszowie), Droga Transfogaraska prowadząca z Braszowa do ruin zamku Poenari (historycznie najbliżej związanego miejsca z postacią Wlada Palownika – Drakuli). czy droga biegnąca z miejscowości Sebes do Novaci, która dostarczy niezapomnianych przeżyć i widoków, stanowi cel podróżników i zwana jest Transalpiną – droga krajowa o numerze DN67C, najwyżej położona w Rumunii, na przełęczy Urdele osiąga 2145 m n.p.m.
Propozycja odpowiednia dla wszystkich, którzy marzą o dalekich podróżach, nie mają jeszcze doświadczenia, chcą spróbować relatywnie niedaleko „od domu”, nie dysponują odpowiednim doświadczeniem i czasem niezbędnym do dobrego zorganizowania tego typu wyjazdu. Dla wszystkich, którzy czują się zdecydowanie bardziej komfortowo w asyście kogoś, kto poprowadzi, doradzi, pomoże, zorganizuje, skomunikuje, dosłownie – wyręczy i pozwoli cieszyć się czasem i miejscem, pozwoli w pełni się zrelaksować przejmując na siebie obowiązki związane z organizacją.
JAKI JEST PLAN W SKRÓCIE?
Podróż podzielona została na 3 umowne etapy: 1. Tranzyt do/w kierunku miejsca docelowego w Rumunii, 2. Destynacja – miejsce docelowe Rumunia 3. Tranzyt z/w kierunku powrotnym do Polski.
Wyruszamy umownego dnia pierwszego rano (z umownego miejsca w Polsce, najczęściej z okolic Krakowa) zaplanowaną trasą przez Słowację, Węgry w kierunku Satu Mare w Rumunii. Etap 1 tranzytu zajmie nam 1 dzień, w czasie którego nie zaplanowano żadnych atrakcji turystycznych, a trasa prowadzi drogami szybkiego ruchu, aby możliwe szybko dotrzeć do miejsca właściwej organizacji.
Na etap 2, właściwy turystycznie, przewidzianych zostało do 12 dni objazdowo wg opracowanego programu, ze wsparciem organizacyjno-logistycznym w miejscach stacjonowania grupy (na życzenie: organizacja czasu wolnego, organizacja wycieczek fakultatywnych, organizacja transportu lokalnego itp.). W Rumunii biorą swój początek i koniec nasze „wojaże”… w tempie właściwym dla uprawiania turystyki, na niewielkich dystansach i z licencjonowanym pilotem na czele – najciekawsze miejsca, z niezliczonymi atrakcjami jak okiem sięgnąć. Przed nami dobre, ale i nienajlepszej jakości drogi, trasy panoramiczne, punkty widokowe w górach, ciekawe miejsca, ludzie, tradycyjne restauracje, zabawa i mnóstwo czasu spędzanego razem.
Po blisko 13 dniach niezwykłej wyprawy etap 3 i powrót, w części różny od etapu 1. Wracamy do Polski , dnia 14 naszej podróży późnym wieczorem.
JAKA JEST FORMUŁA?
Uczestnicy docierają na miejsce umownego rozpoczęcia imprezy (miejsce wskazane w Road Book) na własny koszt i organizację.
Program wyprawy uwzględnia potrzeby turystyczne i wypoczynkowe – przejazd wyznaczoną trasą i realizacja punktów programu odbywać się będzie w formule zorganizowanej i grupowej, dla której Organizatorzy przewidzieli osobę kierującą (Pilota-Kierownika grupy) we własnym pojeździe campingowym, pozostającą do dyspozycji Uczestników w całym okresie trwania wyprawy i przez czas 24/7. Szczegóły programu zostaną przedstawione uczestnikom wyprawy w formie tzw. ROAD BOOK z naniesionymi istotnymi punktami GPS i udostępnione na kilka dni przed wyjazdem.
Formuła objazdowa wypraw caravaningowych zakłada realizację wszystkich punktów programu w przewidzianych ramach czasowych, lecz bez szczegółowego i napiętego harmonogramu. Taka formuła pozostawia dużo swobody Uczestnikom wyjazdu, a Pilotowi odpowiedzialnemu za pełną realizację celów możliwość dopasowania przebiegu programu do aktualnych warunków otoczenia, w tym potrzeb Uczestników.
Program objazdowy realizowany wg sprawdzonego schematu:
- przejazd dzienny karawaną prowadzoną przez Pilota odbywa się zgodnie z planem czasowym i pomiędzy wskazanymi w Road Book miejscami stanowiącymi zaplanowane atrakcje turystyczne i miejsca zaplanowanego biwakowania nocnego
- Uczestnicy wyprawy mogą poruszać się poza karawaną, własnym tempem i realizować własny plan przejazdu wyłącznie pomiędzy miejscami zaplanowanego biwakowania (miejsca nocnego biwakowania stanowią punkty kontrolne kompletacji grupy)
- przemieszczanie się karawany prowadzonej przez Pilota pomiędzy miejscami nocnego biwakowania odbywa się z zachowaniem zasady zapewnienia Uczestnikom 1-2 postojów piknikowych w ciągu dnia podróży o łącznym czasie trwania do 90 min. oraz postojów przewidzianych na miejsca turystyczne, zgodnie z planem w Road Book
- dojazd karawany prowadzonej przez Pilota do miejsca biwakowania nocnego do godz. 19:00
- obozowanie/biwakowanie w miejscach zaplanowanych maksymalnie do 3 dób w programie jednej wyprawy
- opuszczanie miejsc biwakowania w dniu wyjazdu do godz. 8:30
Pilot-kierownik wyprawy odpowiedzialny jest za sprawną organizację w grupie, prowadzenie grupy wyznaczoną trasą, realizację przedmiotową i terminową przewidzianego programu, komunikację i koordynację, wsparcie tłumaczeniowe w miejscach turystycznych. W przypadku więcej niż jednej grupy poruszać się one będą swoim własnym tempem z przydzielonym własnym pilotem, a konsolidacja grup następować będzie w wyznaczonych miejscach organizacji części wspólnej (miejsca atrakcji turystycznych, miejsca biwakowania).
DLACZEGO Z NAMI, CO WYRÓŻNIA OFERTĘ?
- ORGANIZATOR TURYSTYCZNY – jesteśmy legalnie działającymi organizatorami turystyki, zarejestrowanymi w Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) więc Twój wyjazd jest zabezpieczony całkowicie i w dwóch filarach: za pomocą gwarancji ubezpieczeniowych udzielnych nam przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe oraz przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
- UBEZPIECZENIA PODRÓŻNE – w ramach zawartej z nami umowy otrzymujesz w cenie każdej imprezy turystycznej i odpowiednio do destynacji pakiet ubezpieczeń podróżnych w przedmiocie: Kosztów Leczenia i Pomocy Assistance (KL), Kosztów Ratownictwa (KR), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialności Cywilnej (OC) – szczegóły w umowie o udział w imprezie turystycznej i OWU zawartego ubezpieczenia
- UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI – w naszej ofercie poza możliwością zwiększenia sum ubezpieczeń również Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania imprezy Turystycznej
- INTEGRACJA I RELACJE – jesteśmy częścią grupy, integrujemy i bawimy się wspólnie z Wami, dbając czujnie o bezpieczeństwo, sprawną realizację i wyłącznie pozytywne wrażenia. Stwarzamy warunki do budowania wartościowych i trwałych relacji, szanując jednocześnie Waszą prywatność.
- PROGRAM LOJALNOŚCIOWY – wszyscy nasi klienci objęci są nagrodowym programem lojalnościowym MOTOloyalty – dającym wymierne korzyści ze stałej współpracy…
Ofert podobnych znaleźć można kilka. Spośród wszystkich dostępnych naszą wyróżniają:
- JAKOŚĆ PREMIUM za przystępną cenę – nie jest ofertą budżetową, zapewniamy podwyższony standard obsługi i bytowy w miejscu organizacji
- PODRÓŻE W GRUPACH – adresatami oferty i potencjalnymi uczestnikami są osoby świadome i zdecydowane na podróże w grupach i przy wsparciu/pod opieką organizatora
- CAMPERY Z SIECI PARTNERÓW – w ramach opcji dodatkowych mogą zostać dostarczone i wynajęte nowoczesne campery z sieci naszych Partnerów, przekazane do pełnej dyspozycji uczestnika od pierwszego do ostatniego dnia uczestnictwa w wyprawie, również w czasie wolnym/niezorganizowanym
- SPRAWDZONE MIEJSCA CAMPINGOWE – wszystkie miejsca campingowe starannie wybrane i opłacane przez Organizatora
- OPIEKUN Z DOŚWIADCZENIEM – opieka 24/7 doświadczonego i zawodowego pilota-kierownika wyprawy, ze znajomością języka obcego, ze znajomością tras i miejsc ujętych w programie
- ASYSTENT PODRÓŻY HOT-LINE dostępny i umożliwiający stały kontakt 24/7 z zespołem organizatora na co najmniej 1 miesiąc przed datą wyjazdu
- INDYWIDUALNA POMOC W PODRÓŻY – ad hoc organizacja czasu wolnego, wycieczek fakultatywnych, transportu lokalnego na życzenie uczestnika w czasie trwania wyprawy
- DOPRACOWANY PLAN I PROGRAM – formuła wyjazdów stawia bardzo wysoko potrzeby turystyki poznawczej i towarzyskiej, podróż w szczegółowo zaplanowanych ramach programowych, przy dużej intensyfikacji zróżnicowanych tematycznie punktów programu, bez utraty cennego czasu na niezaplanowane działania.