POLSKA NA WEEKEND JEDNOŚLADEM – ZABYTKI PODKARPACIA ZE SZLAKIEM ARCHITEKTURY DREWNIANEJ

[PL-FD-5]
Termin

Terminy

01/09/2021
Cena

Cena

2100 zł
Dystans KM

Dystans

~ 1100km
Formuła

Formuła

Wycieczki Motocyklami

Szczegóły wydarzenia

Opis
Opis
Mapa
Mapa
Plan
Program
Galeria
Galeria
O cenie
O cenie
Rezerwacje
Rezerwacje

Wstęp

Region ten to nie tylko Bieszczady – choć wciąż jeszcze dzikie, piękne i malownicze stanowią jego wizytówkę! To przede wszystkim całkiem spory obszar, zajmujący blisko 18 tys. km kwadratowych na mapie Polski w jej południowo-wschodniej części, jeden z najciekawszych, najbardziej urozmaiconych i najbardziej nasyconych zabytkami w kraju. Współczesna panorama – z nieporównywalnymi do innych części Polski walorami kulturowymi – kształtowana szerokim pasem pogranicza, z  tyglem dziejowych zawirowań i wielowiekowego współistnienia kilku grup etnicznych, których historia i współistnienie stanowi spuściznę kulturową, nigdzie indziej w tej skali nie spotykaną.

 

Kilkudniowy tour dla posiadaczy motocykli, prawdziwych miłośników turystyki i miłośników wyważonego komfortu w jednym… 5 dni w doborowym towarzystwie, 4 noce, 4 długie wieczory i 4 późne poranki w unikatowej scenerii i bogactwie kulturowym Podkarpacia – zamki, pałace, skarby architektury drewnianej, obiekty z listy UNESCO, lokalni przewodnicy, lokalna kuchnia i wiele drobiazgów, o których wspomnieć w skrócie nie sposób…

Opis

Co oznacza otwarty termin imprezy?

Termin właściwy imprezy zostanie ustalony w podanych okresach organizacji i po skompletowaniu grupy zadeklarowanych uczestników we wskazanej ilości minimalnej. Aby zostać zadeklarowanym uczestnikiem należy wyrazić zgodę na taką formułę otwartego terminu poprzez dokonanie rezerwacji (uiszczenie opłaty rezerwacyjnej i podpisanie umowy na imprezę turystyczną). Po skompletowaniu grupy wyjazdowej na otwarty termin imprezy wyznaczony pomiędzy majem a wrześniem, kiedy warunki do uprawiania turystyki motocyklowej są idealne,  ustalamy dokładną datę i szczegóły wyjazdu z grupą docelową.

W jakim czasie zostanie skompletowana grupa i co jeśli nie zostanie skompletowana?

Wyznaczony czas na kompletację grupy wyjazdowej: od daty publikacji niniejszej oferty do 9.09.2021. W tym okresie kompletowana w trybie ciągłym może być grupa wyjazdowa ze wskazaniem ostatniego możliwego terminu realizacji w roku kalendarzowym 2021, tj. we wrześniu. W przypadku nieskompletowania grupy do 9.09.2020 zadeklarowani uczestnicy zostają powiadomieni o tym fakcie, umowy mogą zostać rozwiązane (ze skutkiem bezzwłocznego zwrotu dokonanych wpłat bez potrąceń), lub aneksowane za zgodą zadeklarowanego uczestnika na inne wydarzenie turystyczne w ofercie.

W przypadku skompletowania grupy zadeklarowani uczestnicy są informowani o tym wraz z podaniem możliwego terminu (lub terminów) realizacji. Wyznaczenie terminu odbywa się z zachowaniem 4-tygodniowego wyprzedzenia.

Dla kogo wyjazd?

Dla wszystkich posiadaczy motocykli, którzy poza samą jazdą przed siebie potrzebują czegoś więcej… Poznawajmy wspólnie nasz kraj w formule objazdowej, towarzyskiej i prawie tak, jak robimy prowadząc Was po najpiękniejszych miejscach Europy, znacząc nasze wyjazdy hasztagami: #terazpolska #polskanaweekend #popznajswojkraj #polskajestpiekna

Na czym polega tour?

Grupowy, dynamiczny tour motocyklowy połączony z krajoznawczym, dedykowany- ze względu na swoją formułę – wszystkim posiadaczom jednośladów z napędem silnikowym (a także „nieposiadaczom”, ale zdecydowanym najemcom korzystającym z ofert wypożyczalni), poszukującym propozycji niezbyt długich, pełnych atrakcji, sprawnie zorganizowanych  wyjazdów towarzyskich o wyraźnym zabarwieniu turystycznym.  Destynacja (Podkarpacie) i program niespełna pięciu dni wycieczek krajoznawczych.  Propozycja doskonała zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, podróżujących samotnie, jak i z pasażerem. Mile widziane rodziny i grupy przyjaciół, dla których dobrze zorganizowany i poprowadzony „wypad” pozwoli na prawdziwie głęboki relaks, a w gronie bliskich z całą pewnością spotęguje pozytywne doznania. Zdecydowanie nie jest to wyjazd budżetowy, nie dla osób chcących jedynie pojeździć motocyklem – rezydujemy raczej w hotelach, żywimy się nie w fastfoodach, nie unikamy napiwków, korzystamy z okazji do zwiedzania obiektów z licencjonowanymi przewodnikami, jeździmy nie po to by jedynie jechać, a po to by dojechać i poznać z bliska miejsce… Jedziemy również po to, żeby się troszkę wyluzować, choć zawsze z rozsądkiem i pełną kulturą.

Gdzie rozpoczynamy kompletując grupę?

Spotykamy się w środę rano w miejscu umownym na autostradzie A1 w okolicy Łodzi (miejsce podamy uczestnikom).

Wielu z nas podróżować będzie z oddalonych regionów kraju, dlatego też zakładamy możliwość dołączania do grupy w trasie wyznaczonej na pierwszy dzień. Miejsca postojów i dokładnymi czasami zostaną podane uczestnikom.

Jak wygląda w skrócie plan? 

Przejazdy turystyczne po województwie podkarpackim zaplanowane są na prawie 5 dni (Środa-Niedziela) i elastycznie dostosowane do możliwości czasowych i warunków pogodowych. Ruszamy w środę rano, przemieszczając się od punktu do punktu programu. Program zwiedzania obejmuje miejsca proponowane na liście Główne Punkty Programu (czytaj niżej). Uczestnicy jadą w grupie prowadzonej przez pilota (TL), grupa zatrzymuje się w miejscach atrakcji turystycznych ujętych w planie. Noclegi zorganizowane są w miejscach atrakcyjnych i przystosowanych do wieczornych „posiedzeń”.

Dlaczego z nami?

Zawsze pytaj organizatora, czy posiada odpowiednie zezwolenia i gwarancje, które zgodnie z obowiązującym prawem są bezwzględnym wymogiem, a legalnie działające podmioty podlegają ustawowemu nadzorowi i obowiązkowi rejestracji w CEOTiPUNPUT.  

  • Prowadzimy jednocześnie działalność agencyjną m.in. dla AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., doradzamy i ubezpieczamy Twój wyjazd, proponując najdogodniejsze warianty. W naszej ofercie poza możliwością zwiększenia sum ubezpieczeń Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania imprezy Turystycznej w bardzo atrakcyjnej cenie nie przekraczającej 3,5% kosztów imprezy.
  • Formuła wyjazdów stawia bardzo wysoko potrzeby turystyki poznawczej i towarzyskiej , w której jazda motocyklem nie jest celem samym w sobie, a przyjemnym środkiem do osiągania celów. Odpowiedni balans emocji z samej jazdy w bliskim kontakcie z otoczeniem, wrażeń z miejsc atrakcji turystycznych oraz ciepłych wspomnień z czasu spędzanego na wspólnym relaksie w grupie jest celem nadrzędnym.
  • Tutaj turystyka motocyklowa, a nie „adventure”, więc bezpieczeństwo przede wszystkim i wysoka jakość za przystępną cenę. Sprawdzona baza noclegowa, pokoje z wyposażeniem i łazienkami, miejsce do bezpiecznego parkowania motocykli, obowiązkowy bar/restauracja w obiekcie, lub bezpośredniej bliskości, aby nasze wspólne wieczory upływały w miłej atmosferze, przyjemnym zapachu, lokalnym smaku i chłodzie orzeźwiających napojów.
  • Jesteśmy częścią grupy, integrujemy i bawimy się wspólnie z Wami, dbając czujnie o bezpieczeństwo, sprawną realizację i wyłącznie pozytywne wrażenia. Stwarzamy warunki do budowania wartościowych i trwałych relacji, szanując jednocześnie Waszą prywatność.

Rodzaj wydarzenia

motocyklowa wycieczka objazdowa

Data organizacji

OTWARTY – potwierdzany dla zebranej grupy

ostatni możliwy: 22.09 (SR) – 26.09.2021 (ND)

Miejsce organizacji

  • objazdowo Polska, woj. podkarpackie

Transport do miejsca

dojazd/powrót własny

Rodzaj transportu do miejsca

własny środek transportu uczestnika – motocykl

Transport w miejscu

własny środek transportu uczestnika – motocykl

Program ramowy

  • 5 dni objazdowo trasami Ziemi przemyskiej, sanockiej, Magurskiego Parku Narodowego i wschodniej Małopolski

Punkty programu

  • Pałac Kurozwęki (Bizon Safari)
  • Pałac Baranów Sandomierski
  • Pałac Łańcut
  • Chotyniec – cerkiew
  • Przemyśl – starówka
  • Zamek Krasiczyn
  • Sanok – zamek, Park Etnograficzny
  • Zamek Kamieniec
  • Bóbrka – muzeum przemysłu naftowego i gazowniczego
  • Magurski Park Narodowy, Kotań
  • Owczary – cerkiew
  • Bochnia – kopalnia
  • Niepołomice – zamek

Program, jak i poszczególne punkty mogą ulec zmianie na skutek nieprzewidzianych warunków drogowych,  nieprzewidzianych utrudnień w miejscach realizacji programu, jak i innych zdarzeń niezależnych od Organizatora.

Łączny dystans

ok. 1100 km

Dystans dzienny (min-max)

160 km – 300 km

Rodzaj szlaku

drogi asfaltowe w terenie płaskim

Poziom trudności

łatwy

Ilość uczestników (min-max)

6-12

Ilość dób zakwaterowania

4

Cena uczestnictwa

REGULARNA:

  • 2100 zł / 1 uczestnik z motocyklem (stała dla minimum organizacyjnego)
  • 1800 zł / 1 pasażer (stała dla minimum organizacyjnego)

Dopłata do pokoju 1-osobowego 200 zł

Cena w promocji*

Możliwe warianty i warunki uruchamiania promocji (jeśli promocja aktywna):

  • promocja first minute (przedsprzedaż, aktywowana w okresie wczesnej dystrybucji oferty)
  • promocja last minute (aktywowana na 30-60 dni przed wydarzeniem w przypadku wolnych miejsc)
  • promocja sprzedaży łączonej (aktywowana dla zakupu łączonego w sklepie internetowym)

Gwarancja stałej ceny

  • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego 6 uczestników
  • możliwość zorganizowania wyprawy poniżej minimum organizacyjnego 6 uczestników przy akceptacji zmiany ceny przez uczestników
  • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego 6 uczestników i braku zgody na zmianę ceny uczestników

Dodatkowe

PLAN WYPRAWY opisany ofertą podlega aktualizacji każdorazowo przed rozpoczęciem imprezy dla warunków terytorialnych, pogodowych i innych mających wpływ na możliwość jego realizacji.

Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania w zakładce INFORMACJE

Mapa

Mapa wycieczki

Program

Dzień 1
  • przejazd grupowy z punktu zbiorczego do miejscowości Kurozwęki
  • zwiedzanie pałacu w Kurozwękach
  • Bizon safari
  • wyżywienie w programie dnia: –/-/D
  • nocleg w budynkach pałacowych
Czas ok. 3 godz. (+postoje)
Trasa ok. 200 km

ŁÓDŹ -> PAŁAC KUROZWĘKI

Miejsce, w którym się zbieramy w godzinach przedpołudniowych i z którego startujemy na kilkudniowy tour to okolice Łodzi przy autostradzie A1. Istnieje możliwość dołączenia w innym miejscu wskazanym na naszej trasie (szczegółowy plan postojów w pierwszym dniu wyprawy zostanie podany uczestnikom na krótko przed datą wyjazdu). W pierwszym dniu wyprawy miejscem docelowym jest pałac Kurozwęki. Pałac w Kurozwękach jest jednym z niewielu zabytków w Polsce, pozwalających prześledzić kolejne zmiany stylów: od murowanego zamku rycerskiego, poprzez dwór obronny, do barokowo-klasycznej rezydencji. Zamek został wybudowany przez rodzinę Kurozwęckich, a następnie przechodził kolejno w ręce Lanckorońskich, Sołtyków i Popielów. Jest nie tylko obiektem hotelowym, ale i atrakcją turystyczną z muzeum, gdzie przyjrzeć się można skarbom i pamiątkom rodu Popielów wraz z galerią obrazów Józefa Czapskiego. Planowane przybycie do pałacu ok. godziny 14, tego dnia zaplanowane jest zwiedzanie pałacu z przewodnikiem, czas trwania ok. 1,5 godziny i Bizon safari 1,5 godziny. Zwieńczeniem dnia będzie kolacja integracyjna w postaci grilla, gdzie będzie można degustować steki z bizona i trunki z lokalnego browaru.

Dalej
Dzień 2
  • przejazd grupowy Kurozwęki – Baranów Sandomierski
  • zwiedzanie zamku z przewodnikiem
  • przejazd grupowy Baranów Sandomierski – Łańcut
  • zwiedzanie Łańcuta pałac+ stajnie
  • przejazd grupowy Łańcut – Chotyniec cerkiew drewniana ze szlaku drewnianych cerkwi wpisana na listę UNESCO, możliwość zwiedzania
  • przejazd grupowy Chotyniec – Przemyśl wieczorne zwiedzanie Starówki,
  • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
  • nocleg pensjonat/hotel w Przemyślu
Czas ok. 5 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 280 km

KUROZWĘKI -> BARANÓW SANDOMIERSKI -> ŁAŃCUT -> CHOTYNIEC -> PRZEMYŚL

Drugiego dnia ruszamy z Kurozwęk wcześniej niż zwykle, może o godzinie 8:00 zaraz po wczesnym śniadaniu w kierunku Baranowa Sandomierskiego. Dzień bardzo intensywny. Jako pierwszy – zamek w Baranowie ze względu na to, iż jest budowlą trzykondygnacyjną, został wzniesiony na planie prostokąta, posiada cztery okrągłe baszty w narożach oraz wewnętrzny dziedziniec otoczony pięknymi, dwukondygnacyjnymi krużgankami jest często nazywany „małym Wawelem”. Zwiedzając zamek zajrzymy do magnackich salonów i Galerii Tylmanowskiej, w której podziwiać można piękne włoskie panoramy. Kolejnym punktem programu jest przejazd do Łańcuta i zwiedzanie największej magnackiej rezydencji – zamku Lubomirskich i Potockich. Stanowi ona unikatową skarbnicę sztuki i historii, gdzie oprócz doznań estetycznych poruszając się długimi korytarzami będziemy mogli doznać życia codziennego wyższych sfer przechadzając się po magnackich sypialniach, gabinetach i pokojach kąpielowych. W Łańcucie przewidziany jest też czas wolny na lunch. Po intensywnym zwiedzaniu kierujemy się już w stronę Przemyśla, po drodze zwiedzając cerkiew w Chotyńcu, która jako jedna z wielu skarbów budowli drewnianych w tym regionie wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Około godziny 18 docieramy do Przemyśla, miasta jak Rzym położonego na siedmiu wzgórzach, gdzie będziemy mieć kolację i nocleg, a dla chętnych wieczorne zwiedzanie Starówki.

Dalej
Dzień 3
  • przejazd grupowy Przemyśl – Krasiczyn
  • zwiedzanie zamku w Krasiczynie
  • przejazd grupowy Krasiczyn – Sanok
  • zwiedzanie muzeum-zamku królewskiego w Sanoku
  • zwiedzanie Parku Etnograficznego
  • przejazd grupowy Sanok – zamek Kamieniec (k. Krosna), zwiedzanie z zewnątrz
  • przejazd grupowy Zamek Kamieniec – Bóbrka
  • zwiedzanie muzeum przemysłu naftowego i gazowniczego im. I. Łukasiewicza
  • wyżywienie w programie B/-/D
  • nocleg w okolicy Bóbrki
Czas ok. 2 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 140 km

PRZEMYŚL -> KRASICZYN -> SANOK -> KAMIENIEC (k. Krosna) -> BÓBRKA

Trzeci dzień rozpoczynamy śniadaniem i o godzinie 9 startujemy do zamku w Krasiczynie, najpiękniejszego pomnika polskiego renesansu. Jego budowę rozpoczął pod koniec XVI wieku Stanisław Krasicki – kasztelan przemyski, a dzieła dokończyli potomkowie przekształcając surowy zamek obronny we wspaniałą, wielkopańską rezydencję.  Wybudowany w formie czworoboku, z czterema cylindrycznymi basztami zachwyca prostokątnym, rozległym dziedzińcem otoczonym od północy i wschodu skrzydłami mieszkalnymi a od południa i zachodu murami kurtynowymi zakończonymi piękną, ażurową attyką. Dalej podążając traktem królewskim udamy się z Krasiczyna do Sanoka, na krótkie zwiedzanie muzeum – zamku królewskiego i dłuższy postój w Parku Etnograficznym, gdzie zebrane są zabytki architektury wiejskiej i drewnianej Łemków, Bojków, Pogórzan oraz przeniesiony w całości Rynek Galicyjski! Skansen w Sanoku należy do największych na wolnym powietrzu muzeów w Europie. Tutaj też przewidziany jest czas wolny na odpoczynek i lunch. Ostatnim punktem programu tego dnia jest przejazd przez Kamieniec do Muzeum przemysłu naftowego i gazowniczego im. Łukasiewicza w Bóbrce. Tu powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej. Dwie z pierwszych kopanek ropy („Franek” i „Janina”) funkcjonują do dziś! Zobaczycie tu także jak wyglądały służące do wydobycia ropy dawne wiertnice czy kiwony. Zwiedzicie także Dom Łukasiewicza z bogatą kolekcją zabytkowych lamp naftowych. Pełni wrażeń zostajemy na kolację i nocleg w okolicy Bóbrki.

Dalej
Dzień 4
  • przejazd grupowy Bóbrka – Magurski Park Narodowy, Krempna, Kotań (cerkiew z lapidarium)
  • przejazd grupowy Kotań – Owczary
  • zwiedzanie Owczary- cerkiew drewniana ze szlaku architektury drewnianej
  • przejazd grupowy Owczary – Bochnia,
  • zwiedzanie kopalni w Bochni
  • wyżywienie w programie B/-/D
  • nocleg w okolicy Bochni
Czas ok. 3 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 180 km

BÓBRKA -> MAGURSKI PARK NARODOWY -> KOTAŃ -> OWCZARY -> BOCHNIA

Kolejny dzień rozpoczynamy po śniadaniu o godzinie 9 przejazdem do Magurskiego Parku Narodowego. Jest to jeden z najmłodszych parków narodowych, leżący na granicy województw małopolskiego i podkarpackiego w samym sercu Beskidu Niskiego. Magurski Park Narodowy to nie tylko dzika przyroda w postaci buczyny czy jaworzyny karpackiej ale i jak każdy obszar pogranicza miejsce styku i przenikania się wielu kultur. To tu jadąc pięknymi trasami będziemy mogli podziwiać zabytki architektury sakralnej czy w niektórych wsiach oryginalne chaty łemkowskie zwane chyżami mieszczące pod wspólnym dachem część gospodarczą i mieszkalną. Dalej przekraczając granice województw, robiąc krótki przystanek w Owczarach przejedziemy do kopalni w Bochni, gdzie będzie możliwość zwiedzania, odpoczynku i zakupienia sobie posiłku w konfiguracji dowolnej. Zabytkowa kopalnia soli w Bochni prowadziła eksploatację od 1251 do 1990 roku; jest polskim Pomnikiem Historii i została wpisana w 2013 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bocheńska kopalnia, jako jedyna kopalnia w Polsce posiada podziemną przeprawę łodziami. Drewniane łodzie pływające po zalanej solanką komorze są zarejestrowane w Polskim Rejestrze Statków, tak jak statki pływające po morzach. Jedną z atrakcji jest przejazd podziemną kolejką oraz zjazd najdłuższą 140 m zjeżdżalnią, łączącą 2 poziomy kopalni. Nasz czwarty dzień wypełniony po brzegi atrakcjami i jazdą kończymy kolacją i noclegiem w Bochni.

Dalej
Dzień 5
  • przejazd grupowy Bochnia – Niepołomice
  • zwiedzanie zamku królewskiego w Niepołomicach („drugi Wawel”)
  • przejazd grupowy Niepołomice – Łódź
  • wyżywienie w programie B/-/-
Czas ok. 5 godz. (+postoje)
Trasa ok. 300km

BOCHNIA -> NIEPOŁOMICE -> ŁÓDŹ

W ostatni dzień po śniadaniu mamy przejazd grupowy do zamku w Niepołomicach. Zamek Królewski w Niepołomicach zwany „drugim Wawelem” został wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego na skarpie pradoliny Wisły. I choć wielokrotnie przebudowywany zmieniał swoją funkcję oraz właścicieli to do dzisiaj pozostał wartą zwiedzenia perełką architektury. Z Niepołomic jeszcze wspólnie przemieścimy się do naszego punktu zbiorczego w okolicach Łodzi i tam rozstaniemy, rozjeżdżając się do swoich miast.

Dalej

O cenie

Cena zawiera
  • udział opiekuna/lidera/pilota grupy do dyspozycji 24/7
  • ubezpieczenie uczestników imprezy turystycznej KL + NNW + BP na terenie Polski
  • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • bilety wstępu do pałacu Kurozwęki
  • Bizon safari
  • bilety wstępu do pałacu w Baranowie Sandomierskim
  • bilety wstępu do pałacu w Łańcucie
  • wejściówki do cerkwi
  • bilet wstępu do pałacu w Krasiczynie
  • bilety wstępu do zamku królewskiego w Sanoku
  • bilety wstępu do Parku Etnograficznego
  • bilet wstępu do zamku „małego Wawelu” w Niepołomicach
  • bilet wstępu do Muzeum przemysłu naftowego i gazowniczego w Bóbrce
  • bilet wstępu do kopalni w Bochni
  • noclegi w hotelach, motelach, pensjonatach o standardzie odpowiadającym minimum **: pokoje 2-3 osobowe z wyposażeniem, łazienki, parking, restauracja/bar w bliskiej odległości
  • wyżywienie w trasie wg opisu w PLANIE DNIA jak niżej (legenda: B-śniadanie / L -lunch, lekki obiad / D-kolacja)
  • pakiet startowy uczestnika: koszulka okolicznościowa, naklejka
  • foto i wideo-relacja wspólna dla wszystkich uczestników
Cena nie zawiera
  • motocykli – motocykle własne uczestników
  • paliwa do motocykli
  • ubezpieczeń motocykli
  • opłat drogowych, parkingowych i innych w trasie
  • kosztów pomocy drogowej w przypadku zaistniałej potrzeby (zalecane posiadanie Assistance Motocyklowego na Europę)
  • ubezpieczeń dodatkowych uczestników poza wskazanymi
  • biletów wstępu do punktów atrakcji turystycznych, poza wymienionymi w „cena zawiera” wyżej
  • wyżywienia poza wskazanym w PLANIE DNIA niżej
  • napiwków i opłat obyczajowych
  • innych poza wskazanymi w ofercie

Rezerwacje

System rezerwacyjny nie został jeszcze włączony dla tej oferty. Przyczyną mogą być trwające prace nad ofertą, planowane zmiany w ofercie, lub ostatecznie niezatwierdzony jeszcze termin jej realizacji. Interesuje Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami.

Zarezerwuj już teraz