POLSKA NA WEEKEND JEDNOŚLADEM – EKSKLUZYWNY WEEKEND W KRAINIE WIELKICH JEZIOR, TARPANA I BOCIANA

[PL-FD-6]
Termin

Terminy

20/05/2021
Cena

Cena

2100 zł
Dystans KM

Dystans

~ 650km
Formuła

Formuła

Motocyklami

Szczegóły wydarzenia

Opis
Opis
Mapa
Mapa
Plan
Program
Galeria
Galeria
O cenie
O cenie
Rezerwacje
Rezerwacje

Wstęp

Liczący blisko 1700 km kwadratowych obszar, którego ponad 15% powierzchni obejmują przestrzenie wodne, stanowiące najbogatszą sieć pośród wszystkich regionów Polski, w tym ponad 4 tysiące jezior z największym w kraju – Śniardwy. Kraina gotyckich zamków i kościołów, wzniesionych przez władających niegdyś tymi ziemiami Krzyżaków i zasiedlona przez osadników z Mazowsza, historycznie bardziej ewangelicka niż katolicka, w czasach nowożytnych nieskutecznie germanizowana. Mazury, bo o nich mowa, to raj dla eksploratorów i odkrywców, żeglarzy i kajakarzy, a także miłośników ciszy i spacerów blisko, a nawet w samym sercu dzikiej natury.

Zdecydowanie ekskluzywny weekend dla posiadaczy motocykli, turystów premium i miłośników wyważonego luksusu w jednym… 3 noce, 3 długie wieczory i 3 późne poranki w unikatowym hotelu Zamek Ryn **** – XIV wiecznej warowni krzyżackiej, pieczołowicie odrestaurowanej i wzbogaconej o nowoczesne rozwiązania z dobrym zapleczem SPA, położonej w samym sercu Mazur, skąd blisko do wszystkich, największych atrakcji regionu. W programie, poza dokładnym poznaniem zamku i jego sekretów – tych z przeszłości i nowoczesności – przejażdżki w grupie z pilotem, zwiedzanie największych atrakcji Mazur oraz wieczorne prelekcje podróżnicze Gościa Specjalnego…

Opis

Co oznacza otwarty termin imprezy?

Termin właściwy imprezy zostanie ustalony w podanych okresach organizacji i po skompletowaniu grupy zadeklarowanych uczestników we wskazanej ilości minimalnej. Aby zostać zadeklarowanym uczestnikiem należy wyrazić zgodę na taką formułę otwartego terminu poprzez dokonanie rezerwacji (uiszczenie opłaty rezerwacyjnej i podpisanie umowy na imprezę turystyczną). Po skompletowaniu grupy wyjazdowej na otwarty termin imprezy wyznaczony pomiędzy majem a wrześniem, kiedy warunki do uprawiania turystyki motocyklowej są idealne,  ustalamy dokładną datę i szczegóły wyjazdu z grupą docelową.

W jakim czasie zostanie skompletowana grupa i co jeśli nie zostanie skompletowana?

Wyznaczony czas na kompletację grupy wyjazdowej: od daty publikacji niniejszej oferty do 9.09.2021. W tym okresie kompletowana w trybie ciągłym może być grupa wyjazdowa ze wskazaniem ostatniego możliwego terminu realizacji w roku kalendarzowym 2021, tj. we wrześniu. W przypadku nieskompletowania grupy do 9.09.2020 zadeklarowani uczestnicy zostają powiadomieni o tym fakcie, umowy mogą zostać rozwiązane (ze skutkiem bezzwłocznego zwrotu dokonanych wpłat bez potrąceń), lub aneksowane za zgodą zadeklarowanego uczestnika na inne wydarzenie turystyczne w ofercie.

W przypadku skompletowania grupy zadeklarowani uczestnicy są informowani o tym wraz z podaniem możliwego terminu (lub terminów) realizacji. Wyznaczenie terminu odbywa się z zachowaniem 4-tygodniowego wyprzedzenia.

Dla kogo wyjazd?

Każdy powinien spróbować odrobiny szaleństwa przynajmniej raz w roku i choćby na tak krótko, jak w weekend majowy.

Na czym polega to szaleństwo?

Spędzimy 3 noce (zapewne 3 długie wieczory i 3 poranki) w niesamowitym miejscu – zabytkowym i jednocześnie ekskluzywnym, w sercu Mazur – Hotelu Zamku Ryn ****.  Hotel Zamek Ryn to czterogwiazdkowy obiekt, który mieści się w zamku krzyżackim z XIV w Rynie, położonym między jeziorami Ołów i Ryńskie. Na miejscu bezpłatny basen w gotyckich podziemiach zamku, bezpłatne spa z saunami i centrum fitness, a goście rezydują w stylowych pokojach z bezpłatnym WiFi. Wystrój wnętrz odzwierciedla oryginalną architekturę zamku. Hotelowi goście mogą na miejscu skorzystać z gabinetu masażu, kręgielni, symulatora golfa, a także spędzać czas na zadaszonym dziedzińcu. W standardzie codzienne śniadanie w formie bufetu, serwowane w hotelowej restauracji Refektarz, która oferuje również tradycyjne specjały kuchni polskiej. Na długie wieczory – lampki wina w winiarni i klubie nocnym Winiarnia.

To krótki, weekendowy  wyjazd rekreacyjny połączony z krajoznawczym, dedykowany jest – ze względu na swoją formułę – wszystkim posiadaczom jednośladów z napędem silnikowym (a także „nieposiadaczom”, ale zdecydowanym najemcom korzystającym z ofert wypożyczalni), poszukującym propozycji krótkich, dynamicznych, sprawnie zorganizowanych  wyjazdów towarzyskich o wyraźnym zabarwieniu turystycznym.  Destynacja (Mazury) i program niespełna trzech dni wycieczek krajoznawczych. Program części rekreacyjnej, relaksacyjnej, a nawet rozrywkowej nie istnieje i ograniczony jest jedynie wyobraźnią uczestników. Propozycja doskonała zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, podróżujących samotnie, jak i z pasażerem. Mile widziane rodziny i grupy przyjaciół, dla których dobrze zorganizowany i poprowadzony „wypad” pozwoli na prawdziwie głęboki relaks, a w gronie bliskich z całą pewnością spotęguje pozytywne doznania. Zdecydowanie nie jest to wyjazd budżetowy, nie dla osób chcących jedynie pojeździć motocyklem – rezydujemy w hotelu **** i nie unikamy napiwków, jeździmy nie po to by jedynie jechać, a po to by dojechać i poznać z bliska miejsce… Jedziemy również po to, żeby się wyluzować, bez szklanego sufitu, choć z rozsądkiem i pełną kulturą.

Gość Specjalny

Swego rodzaju atrakcją naszego ekskluzywnego wyjazdu będzie Gość Specjalny, którego zaprosimy do udziału w naszym weekendzie i uświetnienia gawędą choćby wieczorów przy winie i kominku. Będzie to osoba wybrana spośród celebrytów związanych z motocyklizmem,  lub osoba spośród grona podróżników z imponującym dorobkiem, których obecność z pewnością pozostawi u wszystkich niezapomniane wrażenia, nie licząc obowiązkowej i wspólnej sesji zdjęciowej. Będzie z pewnością co wspominać.

Gdzie rozpoczynamy kompletując grupę?

Spotykamy się w czwartkowy wieczór późnym popołudniem, a nawet wieczorem w miejscu początkowym – Hotelu Zamku Ryn ****.

Wielu z nas podróżować będzie z oddalonych regionów kraju, dlatego też przyjmujemy spory przedział czasowy na zakwaterowania.  Rozpoczniemy wspólną kolacją zapoznawczą i integracyjną w restauracji zamkowej. Dnia następnego, w godzinach przedpołudniowych, po śniadaniu ruszamy skompletowaną grupą w kierunku pierwszego punktu programu turystycznego, a będzie ich kilka.

 

Jak wygląda w skrócie plan? 

Przejazdy turystyczne po Mazurach zaplanowane są na 3 dni pobytowe (Piątek-Sobota-Niedziela) i elastycznie dostosowane do możliwości czasowych i warunków pogodowych. Ruszamy w piątek rano, przemieszczając się od punktu do punktu programu. Program zwiedzania obejmuje miejsca proponowane na liście Główne Punkty Programu (czytaj niżej). Uczestnicy jadą w grupie prowadzonej przez pilota (TL), grupa zatrzymuje się w miejscach atrakcji turystycznych ujętych w planie, a uczestnicy sami decydują o zakresie zwiedzania w wyznaczonym do tego celu przedziale czasowym. Noclegi zorganizowane są jednym miejscu (Zamku Ryn), które dysponuje szerokim zapleczem relaksacyjnym i strefą SPA, do tego miejsca wracamy każdego dnia w godzinach popołudniowych.  Kończymy w niedzielę wspólnym obiadem w trasie powrotnej i w okolicach ostatniego punktu atrakcji turystycznej Mazur – Muzeum Grunwald

Rodzaj wydarzenia

motocyklowa wycieczka objazdowa

Data organizacji

OTWARTY – potwierdzany dla zebranej grupy

ostatni możliwy: 23.09 (CZ) – 26.09.2021 (ND)

Miejsce organizacji

 • Mazury

Transport do miejsca

dojazd/powrót własny

Rodzaj transportu do miejsca

własny środek transportu uczestnika – motocykl

Transport w miejscu

własny środek transportu uczestnika – motocykl

Program ramowy

 • 0,5 dnia – dojazd do miejsca rozpoczęcia
 • 2,5 dni – turystyka objazdowa drogami Mazur
 • 0,5 dnia -powrót do domów

Punkty programu

 • Ryn – Zamek Krzyżacki
 • Św.Lipka – Sanktuarium Matki Bożej i koncert organowy
 • Reszel – Zamek
 • (OPCJA) Żywkowo – Bocianie Gospodrastwo Rolne PTOP
 • Gierłoż – Wilczy Szaniec
 • (OPCJA) Gierłoż-Mazurolandia i Park Miniatur Warmii i Mazur
 • Giżycko – Twierdza Boyen
 • Giżycko – Most Obrotowy
 • Sztynort – Pałac rodu Lenhdorffów
 • Mamerki – Mamerki Bunkry
 • Węgorzewo – Port Keja
 • Rapa – Piramida w Rapie
 • Wolisko – zagroda żubrów
 • Popielno – Stacja badawcza hodowli zwierząt PAN (hodowla Tarpanów)
 • Grunwald – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Program, jak i poszczególne punkty mogą ulec zmianie na skutek nieprzewidzianych warunków drogowych,  nieprzewidzianych utrudnień w miejscach realizacji programu, jak i innych zdarzeń niezależnych od Organizatora.

Łączny dystans

ok. 650 km

Dystans dzienny (min-max)

150 km – 250 km

Rodzaj szlaku

drogi asfaltowe w terenie płaskim

Poziom trudności

łatwy

Ilość uczestników (min-max)

6-10

Ilość dób zakwaterowania

3

Cena uczestnictwa

REGULARNA:

 • 2100 zł / 1 uczestnik z motocyklem (stała dla minimum organizacyjnego 6 uczestników)
 • 1800 zł / 1 pasażer (stała dla minimum organizacyjnego 6 uczestników)

Dopłata do pokoju 1-osobowego 300 zł

Cena w promocji*

Możliwe warianty i warunki uruchamiania promocji (jeśli promocja aktywna):

 • promocja first minute (przedsprzedaż, aktywowana w okresie wczesnej dystrybucji oferty)
 • promocja last minute (aktywowana na 30-60 dni przed wydarzeniem w przypadku wolnych miejsc)
 • promocja sprzedaży łączonej (aktywowana dla zakupu łączonego w sklepie internetowym)

Gwarancja stałej ceny

 • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego 6 uczestników
 • możliwość zorganizowania wyprawy poniżej minimum organizacyjnego 6 uczestników przy akceptacji zmiany ceny przez uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego 6 uczestników i braku zgody na zmianę ceny uczestników

Mapa

Mapa wycieczki

Program

Dzień 1
 • 17:00 – 19:00 przyjazd i powitanie uczestników – miejsce wskazane uczestnikom
 • 19:30 kolacja otwierająca i odprawa organizacyjna
 • wyżywienie w programie dnia: -/-/D
 • nocleg w Hotel Zamek Ryn****
Czas 0,5 dnia
Trasa indywidualna

HOTEL ZAMEK RYN ****

Rozpoczynamy w czwartek wieczorem, zbierając się w naszym miejscu noclegowym w Zamku Ryn. Każdy będzie miał szanse dojechać po pracy, odpocząć w hotelowym pokoju i poznać pozostałych uczestników podczas wieczornej kolacji otwierającej. To również okazja do krótkiej odprawy technicznej i organizacyjnej, pozwalającej wystartować sprawnie dnia kolejnego zaraz po śniadaniu.

Dalej
Dzień 2
 • 0:00 – prezentacja organów w Sanktuarium Matki Bożej Święta Lipka
 • 11:00 – zamek Reszel
 • 13:00 – Żywkowo Stolica Bocianów
 • 16:00 – Gierłoż Wilczy Szaniec kwatera Hitlera
 • 19:00 – powrót do hotelu, czas wolny, prelekcja Gościa Specjalnego
 • wyżywienie w programie dnia: B/L/-
 • nocleg w Hotel Zamek Ryn****
Czas ok. 4 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 250 km

RYN -> ŚW. LIPKA -> RESZEL -> ŻYWKOWO -> GIERŁOŻ -> RYN

Startujemy zaraz po śniadaniu, nie wcześniej niż 8:30 .

Propozycja dnia to przejażdżka rozpoczynająca się w Świętej Lipce – miejscowości położonej na granicy Warmii i Mazur , nazywanej „Częstochową Północy”, do której rok w rok przyjeżdżają tysiące pielgrzymów i turystów, głównie z powodu najpiękniejszej w regionie barokowej budowli i miejsca kultu. Największą atrakcją Świętej Lipki są wnętrza kościoła, w tym przepiękne barokowe organy, które w 1721 roku wykonał w Królewcu J. J. Mosengel.

Dalej, położony kilka kilometrów na północny-zachód od Świętej Lipki,  XIV-wieczny zamek biskupi w Reszlu. To tutaj znajdował się mityczny ostatni w Europie stos, na którym spłonęła również ostatnia czarownica – Barbara Zdunk. Ale czy ostatni stos i czy ostatnia czarownica – tego dowiemy się na miejscu.

Opcjonalnie (o ile czas pozwoli) odwiedzimy Żywkowo, nazywane Stolicą Bocianów. Do tej niewielkiej – składającej się z dziewięciu gospodarstw i zamieszkanej przez 25 osób – wsi co roku przylatuje około 100 bocianów i odlatuje dwa razy więcej. W sezonie klekot bociani miesza się z trzepotem skrzydeł wznoszących i lądujących ptaków, co czyni miejsce niezwykle urokliwym i klimatycznym.

Obowiązkowy punkt programu dnia to Wilczy Szaniec w Gierłoży. Miejscowość wybrana strategicznie, jako główne miejsce dowodzenia i realizacji planu Barbarossa – inwazji na wschód. To tutaj powstał słynny kompleks, Na powierzchni 250 ha powstało około 200 obiektów: schrony przeciwlotnicze, obiekty o lżejszej konstrukcji z betonu i cegły, baraki drewniane, dwa lądowisk i dworzec kolejowy. Nowoczesne urządzenia techniczne, instalacja wodociągowa, kanalizacja, oczyszczalnia ścieków, doskonała jak na owe czasy łączność, asfaltowe i betonowe drogi, oświetlone latarniami, fryzjer, sauna, kino, herbaciarnie, to wszystko sprawiało, że „Wilczy Szaniec” był samowystarczalnym leśnym miasteczkiem. To tutaj również 20 lipca 1944 roku miał miejsce nieudany zamach na życie Adolfa Hitlera dokonany przez pułkownika Clausa von Stauffenberga.

Jeśli czas pozwoli odwiedzimy pobliską Mazurolandię (www.mazurolandia.pl)

Dalej
Dzień 3
 • 9:00 – Giżycko Twierdza Boyen
 • 12:00 – Sztynort pałac rodu rodu Lehndorff
 • 13:00 – Mamerki bunkry i replika Bursztynowej Komnaty
 • 15:00 – Rapa piramida
 • 16:00 – Wolisko Żubry w Puszczy Boreckiej
 • 17:00 – Giżycko most obrotowy XIX-sto wieczny most otwierany mechaniczne przez jednego człowieka (otwarty dla ruchu wodnego w godz. 16.05 – 17.25 )
 • 19:00 – powrót do hotelu, czas wolny, prelekcja Gościa Specjalnego
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • nocleg w Hotel Zamek Ryn****
Czas ok. 4 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 200 km

RYN -> GIŻYCKO -> SZTYNORT -> MAMERKI -> WĘGORZEWO -> RAPA -> WOLISKO -> RYN

Poranną wycieczkę po Mazurach rozpoczniemy w Giżycku i w największym zabytku regionu – w XIX-wiecznej Twierdzy Boyen, wybudowanej jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno.

Stąd do Sztynortu, gdzie obejrzymy XVII-wieczny pałac rodu rodu Lehndorff. Wybudowany w całkowitej niegdyś głuszy. Pałac znajduje się na wzgórzu nad Jeziorem Sztynorckim. Od strony jeziora wzniesiono mur, a przejazd istniał od strony wioski. Przy pałacu założono park z alejami dębowymi, do dziś zachowało się kilkadziesiąt ponad 300-letnich dębów, najstarszy liczy (podobno) ok. 1 000 lat. Aleja ze Sztynortu do Sztynortu Małego jest najstarszą zachowaną aleja dębowa pochodząca z XVII-XVIII w. o długości 850 m na Mazurach Wschodnich.

Objeżdżając Jezioro Mamry od zachodu nie sposób pominąć Mamerek – jednego z najlepiej zachowanych w Polsce, kompleksów niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945. W latach 2016–2017 w Mamerkach poszukiwano Bursztynowej Komnaty, a relacje z poszukiwań transmitowane były przez polskie i światowe media. Od maja 2018 r. w Mamerkach można zwiedzać replikę pomieszczenia Bursztynowej Komnaty – 60 m2 ekspozycji.

Dalej na północ, w kierunku Rapy i grobowca rodu Farenheid z XVIII w.  Z piramidą w Rapie powiązanych jest wiele opowieści, legend, a nawet klątwa. Miejsce niewątpliwie na liście must see.

Wracając w kierunku Giżycka możemy przejechać przez Puszczę Borecką, a w niej zatrzymać się na chwilkę przy zagrodzie żubra, położonej opodal głębokiego oczka polodowcowego o nazwie identycznej, jak miejscowość Wolisko. W Puszczy Boreckiej żyje ok. 80 sztuk żubrów, a pewna cześć związana jest z ośrodkiem w Wolisku

Dalej
Dzień 4
 • 11:00 – wykwaterowanie Hotel Zamek Ryn****
 • 11:00 – zwiedzanie zamku Ryn z przewodnikiem
 • 13:00 – Stacja Badawcza PAN w Popielnie, zagroda koników polskich
 • 15:00 – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
 • 16:00 – 17:00 – pożegnalny obiad w okolicach Stębarku, podziękowanie uczestnikom, odprawa zamykająca
 • wyżywienie w programie dnia: B/L/-
Czas ok. 4 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 200 km

RYN -> POPIELNO -> GRUNWALD -> powrót do domów

Niedziela, ostatni dzień poznawania Mazur. Nie spieszymy się. Wykorzystamy czas pobytu w Zamku Ryn. Śniadanie do godz. 10:00. Pokoje opuszczamy o godz. 11:00, a przed opuszczeniem Zamku możemy skorzystać z jego zwiedzenia z przewodnikiem.

Żegnając to urocze miejsce, nadal w grupie, ruszymy do Popielna. Stacja Badawcza w Popielnie jest jednostką należącą od 1 stycznia 2016 r. do Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Działania prowadzone w Stacji Badawczej mają na celu ochronę różnorodności biologicznej, poprzez hodowlę zwierząt ras zachowawczych (koniki polskie, bydło rasy polska czerwona i nizinna czarno-biała), jak również edukację i propagowanie aktywnego stylu życia.

Tutaj z bliska zobaczymy koniki polskie, które są jedyną rodzimą, pierwotną rasą koni wywodzącą się bezpośrednio od dzikich tarpanów, które do końca XVIII wieku, a na niektórych terenach nawet do początku XIX wieku, można było spotkać na obszarze dawnej Polski, Litwy i Prus.

W Popielnie znajduje się muzeum przyrodnicze Stacji – w zabytkowym spichlerzu z XVIII wieku zgromadzono materiał prezentujący dorobek i bieżące prace Stacji.

Stąd do naszego ostatniego miejsca eksploracji Mazur – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Dalej

O cenie

Cena zawiera
 • opieka 24/7 pilota grupy
 • ubezpieczenie podróżne uczestników imprezy turystycznej KL + NNW + BP na terenie Polski
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i Przerwania Podróży 
 • 3 doby w Hotelu Zamku Ryn****: pokoje 2 osobowe z wyposażeniem, łazienki, parking, restauracja/bar na miejscu
 • 3 śniadania typu kontynentalnego
 • 4 posiłki dodatkowe, typu lunch/lekki obiad, lub kolacja wg opisu w PLANIE DNIA jak niżej (legenda: B-śniadanie / L -lunch, lekki obiad / D-kolacja)
 • 1 sesja zwiedzania zamku RYN z przewodnikiem
 • pakiet upominkowy uczestnika: koszulka okolicznościowa, naklejka
 • foto i wideo-relacja wspólna dla wszystkich uczestników
Cena nie zawiera
 • motocykli – motocykle własne uczestników
 • paliwa do motocykli
 • ubezpieczeń motocykli
 • opłat drogowych, parkingowych i innych w trasie
 • kosztów pomocy drogowej w przypadku zaistniałej potrzeby (zalecane posiadanie Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczeń dodatkowych uczestników poza wskazanymi
 • biletów wstępu do punktów atrakcji turystycznych, poza wymienionymi w „cena zawiera” wyżej
 • wyżywienia poza wskazanym w PLANIE DNIA niżej
 • napiwków i opłat obyczajowych
 • innych poza wskazanymi w ofercie
 

Rezerwacje

System rezerwacyjny nie został jeszcze włączony dla tej oferty. Przyczyną mogą być trwające prace nad ofertą, planowane zmiany w ofercie, lub ostatecznie niezatwierdzony jeszcze termin jej realizacji. Interesuje Cię ta propozycja? Skontaktuj się z nami.

Zarezerwuj już teraz