MOTOCYKLEM do Greckiego Raju… – ARCHIPELAG WYSP JOŃSKICH EPTANISSA

[EU-GR-2W-1]
Termin

Terminy

22/04/2023
Cena

Cena

1490 €
Dystans KM

Dystans

~ ok. 5000km
Formuła

Formuła

motorcycle

Szczegóły wydarzenia

Opis
Opis
Mapa
Mapa
Plan
Program
Galeria
Galeria
O cenie
O cenie
Rezerwacje
Rezerwacje

Wstęp

Przepiękne plaże nad turkusową wodą, zapierające dech w piersiach widoki, wyśmienite potrawy i niezliczone legendy rozbudzające wyobraźnię… Tak w skrócie o urokliwych wyspach na Morzu Jońskim, należących do jednego z siedmiu archipelagów i niewątpliwie najpopularniejszego – Archipelagu Eptanissa (Siedmiu Wysp), położonego na zachód od wybrzeży Półwyspu Bałkańskiego, w odległości zaledwie kilku godzin lotu z Polski i… niespełna trzech dni ekscytującej jazdy motocyklem, okraszonej bajkowymi widokami serbskiego Parku Narodowego Đerdap czy macedońskiej spuścizny dziedzictwa narodowego Ochryda…

Propozycja 14-dniowej podróży dla niewielkich grup motocyklowych (8-10 motocykli) tranzytem drogami Czech, Słowacji, Węgier, Serbii i Macedonii do Patras w Grecji, skąd wytyczony plan trasy objazdowej po wyspach Archipelagu połączony ze stacjonarnym wypoczynkiem wypełni nieco ponad 7 przepięknych dni. Powrót przez greckie Meteory z przystankiem w XIV-wiecznym Wielkim Meteorze, dalej Macedonię i 2 kolejne dni tranzytowe drogami szybkiego ruchu przez Serbię, Węgry , Słowację, Czechy do Polski. Wyprawa przewidziana na ok. 5500 km jazdy drogami dobrej jakości, kilka godzin przepraw promowych, w czasie łącznym 14 dni.

Opis

SPECYFIKACJA SZCZEGÓŁOWA OFERTY

RODZAJ WYDARZENIA: motocyklowa wycieczka objazdowa Polska – Grecja

DATY ORGANIZACJI: 22.04 (SO) – 5.05.2023 (PT)

MIEJSCE ORGANIZACJI: Czechy – Węgry – Serbia – Macedonia – Grecja (wyspy Zakynthos, Kefalonia oraz Lefkada)

ŚRODEK TRANSPORTU:

 • TRANSPORT DO MIEJSCA ORGANIZACJI: dojazd/powrót własny uczestników
 • RODZAJ TRANSPORTU DO MIEJSCA ORGANIZACJI: motocykl uczestnika
 • TRANSPORT W MIEJSCU: 
  • DROGI: własny środek transportu uczestnika – motocykl
  • MORZE: promy pasażerskie
PROGRAM RAMOWY:
 • 3,5 dnia przejazdu do Grecji drogami Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Serbii i Macedonii
 • 7,5 dni objazdowo Grecja Zachodnia i 3 wyspy Archipelagu Wysp Jońskich (w tym 1 dzień stacjonarnie)
 • 3 dni przejazdu powrotnego drogami Macedonii, Serbii, Węgier, Słowacji, Czech i Polski

PUNKTY PROGRAMU:

SERBIA:

 • droga krajowa 34
 • Twierdza Gołubac
 • zapora Żelazne Wrota

MACEDONIA:

 • Parka Narodowy Mawrowo
 • miasto Ochryda

GRECJA:

 • ZAKYNTHOS: przeprawa promowa Kyllini – Zakynthos
 • ZAKYNTHOS: łódź i zwiedzanie Błękitnej Jaskini
 • ZAKYNTHOS: Zatoka Wraku
 • ZAKYNTHOS: rejs po zatoce Laganas (spotkanie z żółwiami)
 • ZAKYNTHOS: Przylądek Keri
 • KEFALONIA:  przeprawa promowa z Zakynthos do portu Pessada, lub Poros
 • KEFALONIA:  miasteczko Argostola
 • KEFALONIA:  zwiedzanie 1 jaskini (Drogarati lub Melissani)
 • KEFALONIA: plaża Myrtos
 • KEFALONIA: miasteczko Fiskardo
 • KEFALONIA: przeprawa promowa na LEFKADA
 • LEFKADA: miasteczka, plaże, czas wolny
 • GRECJA LĄDOWA: klasztor Wielki Meteor

Program, jak i poszczególne punkty mogą ulec zmianie na skutek nieprzewidzianych warunków drogowych,  nieprzewidzianych utrudnień w miejscach realizacji programu, jak i innych zdarzeń niezależnych od Organizatora.

ŁĄCZNY DYSTANS: ok. 5000 km

DYSTANS DZIENNY (min-max):

 • TRANZYT (dojazd/powrót): 600-800 km
 • TURYSTYCZNIE (Grecja): 100-250 km

RODZAJ SZLAKU:

 • drogi asfaltowe w terenie płaskim i górzystym
 • szlaki wodne (basen Morza Śródziemnego) promowe

POZIOM TRUDNOŚCI: 7/10 średni (trasa dla motocyklisty z doświadczeniem min. 2 lata/5000 km, długie i dynamiczne odcinki tranzytowe)

LICZEBNOŚĆ GRUPY (min-max): 8-16

DODATKOWE:

 • PLAN WYCIECZKI opisany ofertą podlega aktualizacji każdorazowo przed rozpoczęciem imprezy dla warunków terytorialnych, pogodowych i innych mających wpływ na możliwość jego realizacji.
 • Informacje na temat poszczególnych krajów tranzytowych i docelowego dostępne na stronach MSZ:

DOKUMENTY DO POBRANIA: Dokumenty do pobrania w zakładce INFORMACJE

 

 

UZUPEŁNIAJĄCO

CZYM I DLA KOGO PROPOZYCJA?

Motocyklowe wakacje w Grecji! Oferta stanowi propozycję spędzenia czasu w zachodniej Grecji, na trzech charakterystycznych, a wciąż w stopniu niewielkim skomercjalizowanych, wyspach na Morzu Jońskim, należących do Archipelagu Eptanissa (w tłumaczeniu „Siedmiu Wysp”) o nazwach Zakynthos, Kefalonia i Lefkada.  Wśród wód Morza Śródziemnego archipelag siedmiu wysp, który razem z satelitarnymi wysepkami u zachodnich wybrzeży Grecji tworzy obszar, gdzie krzyżują się greckie i włoskie wpływy, gdzie krajobrazy tętnią bujną zielenią, gdzie plaże mienią się złocistym piaskiem podlewanym turkusowymi wodami, gdzie czas płynie wolniej…

Jest wyjazdem turystycznym, z definicji nastawionym na poznanie kraju, ciekawych miejsc i lokalnej kultury. Kolejną z realizowanych w tej destynacji w formule stacjonarno-objazdowej, formie motocyklowej. Uczestnicy podróżują w grupie, spędzają czas zorganizowany pod opieką pilota/opiekuna, a wolny według własnych preferencji, dbają o dobre relacje i wzajemnie się wspierają. Główny nacisk w organizacji położony został na dobór miejsc o dużej atrakcyjności turystycznej, zapewnieniu równowagi pomiędzy czasem podróżowania, a czasem spędzanym stacjonarnie oraz stworzeniu warunków do nawiązania dobrych relacji pomiędzy uczestnikami, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie oczekiwanej prywatności.

Propozycja odpowiednia dla wszystkich, którzy marzą o dalekich podróżach, a nie dysponują odpowiednim doświadczeniem i czasem niezbędnym do dobrego zorganizowania tego typu wyjazdu. Dla wszystkich, którzy czują się zdecydowanie bardziej komfortowo w asyście kogoś, kto poprowadzi, doradzi, pomoże, zorganizuje, skomunikuje, dosłownie – wyręczy i pozwoli cieszyć się czasem i miejscem, pozwoli w pełni się zrelaksować przejmując nudne i pracochłonne zadania organizacyjne. Wg uczestników dotychczasowych edycji – doskonała propozycja dla wyjazdów rodzinnych i towarzyskich. 

 

JAKI JEST PLAN W SKRÓCIE?

Podróż podzielona została na 3 umowne etapy: 1. Tranzyt do/w kierunku miejsca docelowego w Grecji, 2. Destynacja – miejsce docelowe Grecja z Wyspami Jońskimi, 3. Tranzyt z/w kierunku powrotnym do Polski.

Wyruszamy w sobotę rano (z umownego miejsca w Polsce, najczęściej z okolic Częstochowy) zaplanowaną trasą przez Węgry, Serbię i Macedonię w kierunku Patras w Grecji. Etap 1 tranzytu zajmie nam 4 dni, w czasie których zaplanowane zostały wyjątkowe atrakcje charakterystyczne dla krajów tranzytowych. W drodze przez Serbię perełki kultury, natury i architektury – Park Narodowy Đerdap z malowniczą drogą 34, twierdzą Gołubac nad Dunajem (historyczne miejsce śmierci rycerza Zawiszy Czarnego) i Żelaznymi Wrotami łączącymi brzegi po dwóch stronach granicy. W najrzadziej odwiedzanej przez turystów Macedonii, oferującej światowej klasy zabytki i niezwykłe cuda natury: Park Narodowy Mawrowo i zachwycający bogactwem historycznym macedoński klejnot – Ochryda.

Na etap 2, właściwy turystycznie, przewidzianych zostało 14 dni stacjonarnie-objazdowo wg opracowanego programu jak niżej, ze wsparciem organizacyjno-logistycznym w miejscach stacjonowania grupy (na życzenie: organizacja czasu wolnego, organizacja wycieczek fakultatywnych, organizacja transportu lokalnego itp.). 

Jednak to właśnie w Grecji biorą swój początek i koniec nasze „motocyklowe wakacje” i nieco ponad 7 dni eksploracji… bez pośpiechu (w tempie śródziemnomorskim), na niewielkich dystansach i z licencjonowanym pilotem na czele – trzy najciekawsze wyspy na Morzu Jońskim, z niezliczonymi atrakcjami jak okiem sięgnąć.  Przed nami dobre drogi, trasy panoramiczne, punkty widokowe na lądzie i morzu, ciekawe miejsca, plażowanie i kąpiele, spacery, klimatyczne tawerny, tradycyjne restauracje i mnóstwo czasu spędzanego razem, w bezpośrednim kontakcie z lokalną kulturą. 

Po blisko 11 dniach niezwykłych wakacji etap 3 i powrót, w części różny od etapu 1. Wracamy do Polski w piątek, dnia 14 naszej podróży późnym wieczorem.  

DLACZEGO Z NAMI, CO WYRÓŻNIA OFERTĘ?

 • ORGANIZATOR TURYSTYCZNY – jesteśmy legalnie działającymi organizatorami turystyki, zarejestrowanymi w Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych (CEOTiPUNPUT) więc Twój wyjazd jest zabezpieczony całkowicie i w dwóch filarach: za pomocą gwarancji ubezpieczeniowych udzielnych nam przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe oraz przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 • UBEZPIECZENIA PODRÓŻNE – w ramach zawartej z nami umowy otrzymujesz w cenie każdej imprezy turystycznej i odpowiednio do destynacji pakiet ubezpieczeń podróżnych w przedmiocie: Kosztów Leczenia i Pomocy Assistance (KL), Kosztów Ratownictwa (KR), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), Odpowiedzialności Cywilnej (OC) – szczegóły w umowie o udział w imprezie turystycznej i OWU zawartego ubezpieczenia
 • UBEZPIECZENIA KOSZTÓW REZYGNACJI – w naszej ofercie poza możliwością zwiększenia sum ubezpieczeń również możliwość Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji i Przerwania imprezy Turystycznej
 • INTEGRACJA I RELACJE –  jesteśmy częścią grupy, integrujemy i bawimy się wspólnie z Wami, dbając czujnie o bezpieczeństwo, sprawną realizację i wyłącznie pozytywne wrażenia. Stwarzamy warunki do budowania wartościowych i trwałych relacji, szanując jednocześnie Waszą prywatność.
 • PROGRAM LOJALNOŚCIOWY – wszyscy nasi klienci objęci są nagrodowym programem lojalnościowym MOTOloyalty – dającym wymierne korzyści ze stałej współpracy…

Ofert podobnych znaleźć można kilka. Spośród wszystkich dostępnych naszą wyróżniają:

 • JAKOŚĆ PREMIUM za przystępną cenę – nie jest ofertą budżetową, zapewniamy podwyższony standard obsługi i bytowy w miejscu organizacji
 • PODRÓŻE W GRUPACH – adresatami oferty i potencjalnymi uczestnikami są osoby świadome i zdecydowane na podróże w grupach i przy wsparciu/pod opieką organizatora
 • MIEJSCA NOCLEGOWE – miejsca noclegowe zawsze w wysokim standardzie są starannie wybrane, większość stanowi naszą stałą bazę
 • OPIEKUN Z DOŚWIADCZENIEM – opieka 24/7 doświadczonego i zawodowego pilota-kierownika wycieczki, ze znajomością języka obcego, ze znajomością tras i miejsc ujętych w programie
 • ASYSTENT PODRÓŻY HOT-LINE – komunikator umożliwiający stały kontakt 24/7 z zespołem organizatora na co najmniej 1 miesiąc przed datą wyjazdu
 • USŁUGA W PODRÓŻY  – ad hoc organizacja czasu wolnego, wycieczek fakultatywnych, transportu lokalnego na życzenie uczestnika w czasie trwania wycieczki
 • DOPRACOWANY PLAN I PROGRAM  – formuła wyjazdów stawia bardzo wysoko potrzeby turystyki poznawczej i towarzyskiej, podróż w szczegółowo zaplanowanych ramach programowych, przy dużej intensyfikacji zróżnicowanych tematycznie punktów programu, bez utraty cennego czasu na niezaplanowane działania.
 
 

 

Mapa

Mapa wycieczki

Program

Dzień 1
POLSKA: Częstochowa SŁOWACJA WĘGRY SERBIA

PLAN DNIA:

 • zbiórka w wyznaczonym punkcie (okolice Częstochowy), wyjazd na wyznaczoną trasę około godziny 8:30
 • przejazd grupowy wyznaczoną trasą do miejsca docelowego noclegu w trasie, w drodze postoje w ściśle wyznaczonych miejscach i czasie (możliwość dołączania kolejnych uczestników), podane do wiadomości uczestników w ramach ReadBook
 • wyżywienie w programie dnia: -/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach granicy Węgry/Serbia
Czas ok. 8 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 800 km

Wycieczka rozpoczyna się w wyznaczonym miejscu w Polsce Centralnej (najczęściej okolice Częstochowy), startujemy w drogę około godziny. 8:30. Miejsce docelowe na dziś to zakwaterowanie pośrednie w trasie tranzytowej w pobliżu przejścia granicznego Węgry-Serbie. Do pokonania dystans około 800 km drogami szybkiego ruchu.

Dalej
Dzień 2
WĘGRY SERBIA: Pozarevac - droga 34 - Twierdza Gołubac - zapora Żelazne Wrota - Negotin okolice

PLAN DNIA:

 • wyjazd po śniadaniu, najpóźniej o godzinie 8:00
 • przejazd drogami szybkiego ruchu (E75) do Serbii (A1)
 • przejazd drogą 34 w stronę Iron Gate (Border Crossing), Е771, Gura Văii, Rumunia
 • postój przy twierdzy Gołubac (dla chętnych zwiedzanie, cena biletów nie zawarta w cenie)
 • postój przy Żelaznej Bramie
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Negotin
Czas ok. 8 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 640 km

Ruszamy wcześnie rano, wyjazd z miejsca zakwaterowania zaplanowany o godzinie 8:00. Do pokonania dystans około 640 km nie jest może zbyt długim, jednak w drodze kilka atrakcji…

Tuż za Belgradem skierujemy się na północ w stronę granicy z Rumunią jadąc drogą 34 – mnóstwo tuneli i galerii sprawia, że jazda tym fragmentem drogi dostarczy wielu niezapomnianych emocji, a unikalne widoki na obydwa brzegi Dunaju zachwycą nawet najbardziej wybrednych koneserów panoram.

Zbieg drogi 34 i Dunaju to miejsce nierozerwalnie związane z polską historią – gigantyczna twierdza Gołubac (Gołąbiec), leżąca nad samym brzegiem rzeki była miejscem śmierci rycerza Zawiszy Czarnego. Nie tylko forteca, ale także Park Narodowy Đerdap, na skraju którego przemieszczamy się w stronę kolejnej atrakcji stanowić będzie atrakcję dzisiejszego dnia.

Zapora na Dunaju łącząca obydwa jego brzegi stanowiące granice państwa Rumunii i Serbii w miejscu nazywanym Żelazne Wrota (Żelazna Brama) jest cudem architektury wkomponowanym w cuda natury. Stąd prosto do naszego miejsca dzisiejszego zakwaterowania w okolicach miejscowości Negotin.

 

Dalej
Dzień 3
SERBIA: Negotin okolice MACEDONIA: Mawrowo - Ochryda

PLAN DNIA:

 • wyjazd z miejsca zakwaterowania o godz. 8:30
 • przejazd drogami Macedonii, Parkiem Narodowym Mawrowo
 • przejazd brzegiem jeziora Ochryd, dojazd do miasta Ochryda
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w Ochryda
Czas ok. 8 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 590 km

Macedonia nie będzie wyłącznie tranzytem. Po przekroczeniu granicy z Serbią skierujemy się na zachód, mijając Skopje w kierunku Tetowo i dalej na południe w kierunku Narodowego Parku Mawrowo. Cały park jest największym w Macedonii, całorocznym kurortem obleganym przez turystów. Zatrzymamy się na chwilkę w miejscowości Mawrowo, leżącej na brzegu malowniczego jeziora, na wysokości 1220 m n.p.m. , którego atrakcją jest… wystający z wody (sztucznego zbiornika utworzonego przez zalanie obszaru) kościół.

 

Stąd, nieco ponad 120 km dzieli nas od miasta Ochryda, położonego na brzegu jeziora, gdzie spędzimy uroczy wieczór i noc. Jezioro Ochrydzkie, rozdzielone między Albanię i Macedonię, jest najstarszym jeziorem w Europie i najgłębszym na całych Bałkanach. Na jego brzegach zachowało się wiele średniowiecznych zabytków, takich jak np. Klasztor św. Nauma. Jezioro Ochrydzkie wraz z leżącym nad nim miastem Ochryda zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dalej
Dzień 4
MACEDONIA: Ochryda GRECJA: okolice Kyllini

PLAN DNIA:

 • wyjazd z miejsca zakwaterowania w Ochryda o godzinie 8:30
 • przejazd do miejsca zakwaterowania na lądzie w pobliżu Kyllini
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Kyllini
Czas ok. 8 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 600 km

Dzisiaj po raz pierwszy zderzymy się z kulturą grecką… Do pokonania mamy około 600 km drogami szybkiego ruchu, przemieszczając się w kierunku południowym do Patras i dalej Kyllini, kwaterując się możliwie blisko miejsca jutrzejszej przeprawy promowej na wyspę Zakynthos.

W drodze kilka postojów, na tankowanie, kawę i mini sesje.

Dalej
Dzień 5
GRECJA: okolice Kyllini Zakynthos

PLAN DNIA:

 • przeprawa promowa Kyllini-Zakynthos
 • zwiedzanie wyspy (kolejność ustalona przez pilota w zależności od warunków pogodowych: Zatoka Laganas, Przylądek Keri, Zatoka Wraku, Błękitna Jaskinia)
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Zakynthos
Czas ok. 2 godziny (+ prom, + postoje)
Trasa ok. 100 km

Wstajemy wcześnie, około godziny 7:45 odpływa nasz prom z Kyllini do Zakynthos (przeprawa potrwa około 2 godziny).

Dzisiejsze popołudnie i jutrzejszy dzień spędzimy na niewielkiej wyspie Archipelagu Wysp Jońskich – ze wspaniałymi widokami, przepięknymi plażami i malowniczymi wioskami, którą upodobali sobie bardzo turyści z Polski –Zakynthos.

Trzy miejsca obowiązkowe, które odwiedzimy na wyspie to Zatoka Laganas, Zatoka Wraku i Błękitna Jaskinia, a pomiędzy nimi – malownicze pejzaże, piękne plaże i klimatyczne tawerny. Zatoka Laganas, a w niej plaże, które upodobały sobie również żółwie morskie Caretta Carreta… i miejsce, które zapewne również odwiedzimy – National Marine Park of Zakynthos. Podejście do Zatoki Wraku (przy Plaży Navagio) – jednego z najpopularniejszym miejsc na wyspie – zrobimy z dwóch stron: z lądu i z góry oraz od strony morza (o ile warunki na to pozwolą). To tutaj w latach 60-tych XX wieku osiadł na mieliźnie statek przewożący ładunek tytoniu, stanowiąc do dziś nie lada atrakcję i niepowtarzalny krajobraz (jedna z opowieści tak właśnie głosi…). Na północy wyspy przystaniemy w Agios Nikolaos, skąd popłyniemy odwiedzić najpiękniejszą spośród usianych tutaj tajemniczych jaskiń – Błękitną Jaskinię, do której dopłynąć można wyłącznie łodzią.

Dalej
Dzień 6
GRECJA: Zakynthos c.d.

PLAN DNIA:

 • zwiedzanie wyspy c.d. (kolejność ustalona przez pilota w zależności od warunków pogodowych: Zatoka Laganas, Przylądek Keri, Zatoka Wraku, Błękitna Jaskinia)
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Zakynthos
Czas ok. 2 godziny (+ postoje)
Trasa ok. 100 km

Dziś kontynuujemy penetracje Zakynthos w tempie i w rytmie greckim…

Dalej
Dzień 7
GRECJA: Zakynthos - Kefalonia

PLAN DNIA:

 • poranna przeprawa promowa na Kefalonię (port Pessada, lub Poros)
 • przejazd do Argostoli
 • wjazd na górę Ainos (opcjonalnie)
 • zwiedzanie jaskiń Drogarati lub Melissani (do wyboru przez uczestników)
 • postój na plaży Myrtos
 • wieczorna wizyta w miasteczku portowym Fiskardo (opcjonalnie)
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Fiskardo
Czas ok. 4 godziny (+ prom, +postoje)
Trasa ok. 130 km

Dwie opcje promowe (w zależności od warunków pogodowych): 1. Prom na Kefalonię odpływa o godzinie 9:45 z nabrzeża w Agios Nikolaos, lub 2. Prom do Kylinii i dalej na Kefalonię odpływa o godzinie 5:25 z Zakythos.

Śniadanie zjemy na promie, lub zastąpimy około-południowym lunchem. Niezależnie od wyboru połączenia na Kefalonii „lądujemy” przed południem, około godziny 11:00, co wystarczy na odwiedzenie najważniejszych miejsc największej na Archipelagu Jońskim wyspy.

Postaramy się w ciągu 2 dni poczuć klimat Kefalonii, nie omijając stolicy wyspy – Argostoli i portu, w którym zobaczyć można żółwie caretta caretta podpływające do samego brzegu w oczekiwaniu poczęstunku. Przy brzegu również promenada z licznymi knajpkami i most z obeliskiem Agrostoli.

Jeśli czas i warunki pogodowe pozwolą – wjedziemy na najwyższą górą Kefalonii – Enos (Ainos). Góra znajduje się w Parku Narodowym porośniętym drzewami iglastymi, a sam Ainos stanowi wspaniały punkt widokowy na całą wyspę i basen morza Jońskiego. Stąd do jaskini Drogarati, w której koncert dawali m.in. Maria Callas i Luciano Pavarotti… lub całkiem blisko, położonej w sąsiedztwie – Jaskini Melissani, nazywanej Jaskinią Nimf i uznawanej za cud natury. Wybierzemy jedną.

Nie może też zabraknąć plaży pojawiającej się niemal we wszystkich, greckich folderach turystycznych – Myrtos. To tutaj kręcono sceny filmu „Kapitan Corelli” z Penelope Cruz i Nicolasem Cage’m. Oszałamiający widok z góry, którego nie można porównać z żadnym innym – pełna paleta odcieni błękitu, turkusu, granatu i lazuru. Atrakcją jest mała grota, znajdująca się w lewej jej części, do której można wejść, a woda wewnątrz skały zdaje się fosforyzować.

Na koniec tego, lub kolejnego dnia Fiskardo – miejscowość nawiedzana licznie przez celebrytów. Można tutaj spotkać Madonnę i Sarah Jessicę Parker. Fiskardo, jako jedyne miasto, nie ucierpiało podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku i zachowało swój stary klimat. Wąskie uliczki, palmy, lodziarnie, białe domki, tawerny z obrusami w kratę i kaskady kwiatów tworzą bajkowy widok.

W okolicach Fiskardo pewnie zanocujemy, będzie więc okazja do spędzenia czasu w ciasnych uliczkach i portowych knajpkach.

Dalej
Dzień 8
GRECJA: Kefalonia

PLAN DNIA:

 • kontynuacja z dnia poprzedniego 
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/-
 • zakwaterowanie w okolicach Fiskardo
Czas ok. 3 godzin ( +postoje)
Trasa ok. 100 km

Nasz drugi dzień na Kefalonii, kontynuujemy i zaliczamy na wyspie to, czego nie udało się wczoraj.

Popołudnie to czas wolny do swobodnego wykorzystania, więc w planie dnia nie przewidziano wspólnego/zorganizowanego posiłku. 

Dalej
Dzień 9
GRECJA: Kefalonia (Fiskardo) - Lefkada (Nidri)

PLAN DNIA:

 • poranna przeprawa promowa na Lefkadę
 • objazd wyspy, popołudniowe zakwaterowania
 • wieczorne „party”
 • wyżywienie w programie dnia: -/L/D
 • zakwaterowanie w bliskości plaży
Czas ok. 4 godzin (+ prom, + postoje)
Trasa ok. 200 km

Z Fiskardo do Nidri na Lefkadzie odpływamy o godzinie 9:15. Czas rejsu około 1 godziny, więc nieco po godzinie 10:30 ponownie na kołach rozpoczniemy penetrację ostatniej z wysp na Morzu Jońskim, która znajduje się na naszej zaplanowanej trasie.

Lefkada (lub inaczej Leukada) jest czwartą co do wielkości wyspą w archipelagu Wysp Jońskich. Jej nazwa pochodzi od koloru ostrych klifów znajdujących się na zachodnim wybrzeżu (lefkos czyli biały).

W 80% pokryta jest górami. Ze stałym lądem łączy ją 50 metrowy, niezwykły most obrotowy. Lefkada słynie z pięknych i niezatłoczonych plaż, klimatycznych tawern i wspaniałej, oryginalnej, lokalnej kuchni.

Tutaj spędzimy wspaniałe popołudnie, długi i wesoły wieczór oraz cały jutrzejszy dzień, pozwalając również na odpoczynek naszym maszynom…. tak, tak – to czas bez motocykla.

Dalej
Dzień 10
GRECJA: Lefkada „dzień bez motocykla”

PLAN DNIA:

 • czas wolny
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/-
 • zakwaterowanie w bliskości plaży
Czas 1 dzień
Trasa 0 km

Dzisiaj dzień bez motocykla – wypoczywamy, relaksujemy się, korzystamy z lokalnych atrakcji i infrastruktury.

Ze względu na wczorajsze wieczorowe „party” nie planujemy w dniu dzisiejszym zajęć zorganizowanych, szczególnie jazdy motocyklami. Bez pośpiechu, na pełnym luzie odwiedzimy pewnie jedną z plaż, a może wybierzemy się na rejs miejscowymi łodziami, może trekking na szlaku pieszych wędrówek, słowem – co kto lubi. Popołudnie to czas wolny do swobodnego wykorzystania, więc w planie dnia nie przewidziano wspólnego/zorganizowanego posiłku. 

Dalej
Dzień 11
GRECJA: Lefkada

PLAN DNIA:

 • czas wolny
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w bliskości plaży
Czas ok. 3 godz. (+ postoje)
Trasa ok. 100 km

Drugi dzień na wyspie i nasz ostatni dzień chillout. Jutro zaczynamy tranzyt powrotny, Warto jeszcze wypocząć, korzystając z , zaproponujemy przejażdżki wzdłuż wybrzeża.

Dalej
Dzień 12
GRECJA: Lefkada - Wielki Meteor MACEDONIA: okolice Skopje

PLAN DNIA:

 • przejazd na północ w kierunku Janina, dalej E92 w kierunku Kalabaka i Wielkiego Meteoru
 • przejazd na północ do Macedonii, w kierunku Skopje
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Skopje
Czas ok. 7 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 570 km

GRECJA: Lefkada -> Wielki Meteor -> MACEDONIA: okolice Skopje

Kończymy „greckie wakacje”… Wracamy na północ, w stronę domów, ale zanim… – w drodze greckie Meteory.

Najwyższe z wyrastających w górę skał mają ponad 500 metrów wysokości. Skały od samego początku przypadły do gustu mnichom, którzy od XI wieku zaczęli przybywać tu w poszukiwaniu ciszy i możliwości medytacji. Nim powstały klasztory mnisi wspinali się do wysoko położonych jaskiń. Po wejściu do środka potrafili zostać u góry nawet kilka dni modląc się i medytując w całkowitej ciszy.

Pierwszy klasztor pojawił się tu dopiero w XIV wieku. Był nim Wielki Meteor, który zbudowano w latach 1356-1372.  To tutaj zajedziemy w drodze.

Dalej
Dzień 13
MACEDONIA: okolice Skopje - > WĘGRY: okolice Budapesztu

PLAN DNIA:

 • ruszamy po śniadaniu, opuszczając „miejscóweczkę” najpóźniej o godzinie 8:00.
 • dojazd w okolice Budapesztu, zakwaterowanie
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/D
 • zakwaterowanie w okolicach Budapesztu
Czas ok. 10 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 740 km

Ruszamy wcześnie rano, wyjazd z miejsca zakwaterowania zaplanowany o godzinie 8:00. Do przejechania dystans około 740 km. Dzień zakończymy noclegiem w pobliżu Budapesztu. To będzie nasz ostatni, wspólny nocleg i ostatnia wspólna kolacja.

Dalej
Dzień 14
WĘGRY: Budapeszt… okolice -> POLSKA: Piotrków Trybunalski

PLAN DNIA:

 • ruszamy po śniadaniu, opuszczając „miejscóweczkę” najpóźniej o godzinie 8:00.
 • przejazd do Polski, okolice Piotrkowa Trybunalskiego
 • wyżywienie w programie dnia: B/-/-
Czas ok. 8 godzin (+ postoje)
Trasa ok. 740 km

Ostatni odcinek wspólnego przejazdu. Dziś kolejno odłączać będą uczestnicy. Ostatni punkt na naszej wspólnej trasie znajduje się w miejscu, z którego rozpoczynaliśmy – okolice Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Dalej

O cenie

REGULARNA, podstawowa:

 • 1.490 € / 1 uczestnik z motocyklem (stała dla minimum organizacyjnego, zakwaterowanie w pokoju  Twin, lub Triple)
 • 2.490 € / PARA 2 uczestników z motocyklem (stała dla minimum organizacyjnego, zakwaterowanie w pokoju  DBL)

 

OPCJE UPUSTÓW I DODATKÓW DO CENY REGULARNEJ:

 • uczestnik towarzyszący, pasażer (pokój DBL): :cena regularna – 490 EUR  (1.000 EUR/pasażer)
 • gwarancja zakwaterowania w pokoju max. 2-osobowym typu TWINcena regularna +50
 • zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym SGLcena regularna +250
 • zindywidualizowane posiłki dla uczestnika:  cena regularna +250

 

PŁATNOŚCI I UMOWA:

 • 25% opłaty rezerwacyjnej w terminie do 5 dni od zgłoszenia udziału / dokonania rezerwacji / zawarcia umowy
 • 75% pozostałej kwoty umowy w terminie ustalonym umową (30-45 dni przed datą imprezy)

Umowa zawierana jest elektronicznie w formie dokumentowej i w systemie rezerwacyjnym online. Płatności bezgotówkowe obsługuje platforma PayU.

 

GWARANCJA STAŁEJ CENY I ZWROTÓW:

 • gwarancja ceny dla minimum organizacyjnego 8 uczestników
 • możliwość zorganizowania imprezy poniżej minimum organizacyjnego 8 uczestników przy akceptacji zmiany ceny przez uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku braku minimum organizacyjnego 8 uczestników i braku zgody na zmianę ceny uczestników
 • zwrot 100% wpłat w przypadku czynników uniemożliwiających przeprowadzenie imprezy przez Organizatora i jej odwołania

 

Cena zawiera
 • udział 24/7 pilota/kierownika/TL wycieczki na całej trasie przejazdowej (1 pilot na max 14 osób)
 • ubezpieczenie uczestników imprezy turystycznej
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • 1x bilet promowy na przeprawę: Kyllini-Zakunthos,
 • 1x bilet promowy na przeprawę: Zakynthos-Kefalonia,
 • 1x bilet promowy na przeprawę: Kefalonia-Lefkada
 • 2x rejs łodzią w zatokach 
 • 1x bilet wstępu do klasztoru Wielki Meteor
 • 13 x noclegi w hotelach, pensjonatach o standardzie odpowiadającym 3*:  pokoje 2-3 osobowe z wyposażeniem, łazienki, parking, bar/restauracja na miejscu, lub niewielkiej odległości
 • 11 x HB – 2 posiłki dziennie zgodnie z  PLANEM DNIA (legenda: B-śniadanie / L -lunch, lekki obiad / D-kolacja)
 • 2 x BB – śniadanie zgodnie z  PLANEM DNIA (legenda: B-śniadanie / L -lunch, lekki obiad / D-kolacja)
 • pakiet startowy uczestnika: koszulka okolicznościowa, naklejka
 • foto i wideo-relacja wspólna dla wszystkich uczestników
Cena nie zawiera
 • motocykli – motocykle własne uczestników
 • przygotowania serwisowego motocykli uczestników
 • paliwa do motocykli
 • ubezpieczeń motocykli
 • opłat drogowych, parkingowych i innych w trasie
 • kosztów pomocy drogowej w przypadku zaistniałej potrzeby (zalecane posiadanie przez uczestników Assistance Motocyklowego na Europę)
 • ubezpieczeń dodatkowych uczestników poza wskazanymi
 • biletów wstępu do punktów atrakcji turystycznych poza wskazanymi w PUNKTACH PROGRAMU
 • wyżywienia poza wskazanym w PLANIE DNIA
 • napiwków, opłat zwyczajowych i innych poza wskazanymi w ofercie

Rezerwacje

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

System sprzedaży internetowej umożliwia łatwe zgłoszenie udziału przez przycisk „OTWÓRZ FORMULARZ REZERWACJI ONLINE” odpowiednio dla daty wydarzenia, przy której się znajduje. Użyj przycisku, by otworzyć i wypełnić prosty formularz z danymi zgłaszanych uczestników, zatwierdź w formularzu Swoją rezerwację i ciesz się wyjazdem. Umowa zostanie przesłana automatycznie na adres e-mail, a o kolejnych etapach przypominać będą powiadomienia SMS i e-mail. W razie wątpliwości, lub jakichkolwiek trudności zawsze możesz skorzystać z bezpośredniego kontaktu z nami – zadzwoń 512 818 380, lub napisz

Nie zastanawiaj się dłużej, ktoś może Cię uprzedzić! REZERWUJ JUŻ DZIŚ!

Data 22/04/2023
Zarezerwuj już teraz